Meras Šarūnas Vaitkus nepažeidė įstatymo, o Tarybos narės Svetlanos Grigorian skundas atmestas kaip nepagrįstas

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-12-15
Peržiūrėta
935
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus nepažeidė įstatymo, o Tarybos narės Svetlanos Grigorian skundas atmestas kaip nepagrįstas

Plačiai užsimojusi, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian liko mažai pešusi: ji savo skundu neįtikino Vyriausiosios Rinkimų Komisijos (VRK), kad  miesto mero Šarūno Vaitkaus įrašai socialiniame tinkle „Facebook“ („Meta“) yra politinė reklama ir agitacija. 

„Minėtuose straipsniuose nekalbama apie partijos ir paties mero politinę programą, nereiškiama jokių raginimų, nėra agituojama balsuoti už jo atstovaujamą partiją ar jį patį, tai yra nėra siekiama propaguoti partiją, partijos narius, save, kaip nors paveikti rinkimų rezultatus ar įtakoti rinkėjų motyvaciją balsuojant,“ – sako VRK.

Rinkimų prievaizdas, VRK, atmetė S. Grigorian skundą kaip nepagrįstą. Socialdemokratė skundė net grynai informacinius pranešimus, pavyzdžiui, kad sužeisti ukrainiečiai kariai atlieka reabilitaciją Palangos sanatorijoje „Pušynas“, kad Palangai pavyko išsireikalauti, kad būsimos vėjo jėgainės būtų statomos toliau nuo kranto, net mero sveikinimą su mokytojų diena.

Meras Š. Vaitkus stebėjosi Tarybos narės skundu. Lapkričio pradžioje jis dėl to paskelbė tokį įrašą „Facebook“ : „Pasirodo, turiu vieną tokią išskirtinę ponią „gerbėją“, kuri skaito absoliučiai kiekvieną mano pranešimą „Facebook“ paskyroje, nagrinėja ten kiekvieną žodelį ar kablelį ir žinote, ką po to daro? O gi skundžia Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kad šie pranešimai sudomino žiniasklaidą ir kad žiniasklaida juos perpublikuoja. Sako, alio, VRK, žiniasklaida reklamuoja Vaitkų!“ – skelbė Š. Vaitkaus įrašas.

VRK nevertino kitos S. Grigorian skundo dalies dėl Tamaros Zaicevos, buvusios, jau bankrutavusio laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėjos, o dabar tinklapio www.vakarinepalanga.lt redaktorės, darbo Savivaldybėje, nes tai nėra VRK kompetencija.

Tačiau Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK), gruodžio 6-ąją išnagrinėjusi S. Grigorian  skundą dėl Tamaros Zaicevos veiksmų, nusprendė, jog buvo pažeisti Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 23 str. reikalavimai.

VIEK paskelbė, kad jos darbas Savivaldybėje yra nesuderinamas su žurnalisto etika.

Savivaldybė teigia, kad T. Zaiceva nėra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoja, tai yra nėra mero atstovė spaudai, o dirba Savivaldybės Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus atstove spaudai.

Jūsų komentaras:

Polongiskis 2022-12-19 17:19 ([email protected] / IP: 162.158.222.176)
O gal skkelbkit laikrastyje, ten jinai neskaito. O ponia Grigorian per gerai atsisedo ir pradeda zvalgytis kur ka ikast sedint Vilniuo. Geda tokius politikus prastumdineti. Taipogi galima ir i pacios ponios Grigorian darza mestelti pora akmeneliu del stogo dengimo Basanaviciaus gatveje( nesakysiu kur) o arba jos pasidarbavimai per Snukiaknyge( Facebuka) "Meta". Ka?

Mėnulis 2022-12-16 23:31 (IP: 162.158.222.210)
Visas miestas iš jos juokiasi :) ji daro gėda visiems LT socialdemokratams. Geriau jau Danas Paluckas būtų ! Nors gėdos nedarė, o ta visiška kosmonautė !

Adelina 2022-12-16 06:35 (IP: 172.69.52.131)
Kluika ta

Taip pat skaitykite

Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


Plačiai užsimojusi, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian liko mažai pešusi: ji savo skundu neįtikino Vyriausiosios Rinkimų Komisijos (VRK), kad  miesto mero Šarūno Vaitkaus įrašai socialiniame tinkle „Facebook“ („Meta“) yra politinė reklama ir agitacija. 


Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Jackų šeimos reikalavimas iš naujo nustatyti naudojimosi Palangos kurhauzu tvarką, suteikiant galimybę jiems naudotis Palangos miesto Savivaldybei priklausančia ir po gaisro jau restauruota mūrine pastato dalimi, atmestas – tokį sprendimą antradienį priėmė Palangos miesto apylinkės teismas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas