Meras Vilniuje tarėsi ir dėl „Duokim garo“ Palangoje, ir prašė daugiau prokurorų

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-26
Peržiūrėta
1854
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Vilniuje tarėsi ir dėl „Duokim garo“ Palangoje, ir prašė daugiau prokurorų

Palangos mero Šarūno Vaitkaus darbotvarkė žiemą panaši – daugelį dienų jis praleidžia Vilniuje varstydamas Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybinių institucijų duris.

Praėjusią savaitę meras sostinėje praleido tris dienas. Po kiekvienos kelionės į Vilnių meras žiniasklaidai tradiciškai papasakoja, ką pavyko nuveikti Palangos labui.


„Duokim garo” - Palangoje?

Trečiadienį jis kartu su Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotoju, Tarybos nariu Nerijum Stasiuliu lankėsi Lietuvos radijuje ir televizijoje, kur susitiko su televizijos direktoriumi Rimvydu Paleckiu. Buvo aptartos laidos „Duokim garo“ transliacijos iš Palangos vasario 17-ąją.

„Jau senokai brandinome mintį, kad vasario 16-19 dienomis, kuomet kurorte vyks Stintų šventė, reikėtų prisivilioti ir televiziją. „Duokim garo“ – tinkamiausia laida tokiai progai. Planuojame, kad laidos filmavimas vyktų Senojo turgaus gatvėje arba Jūratės ir Kastyčio skvere“, – sakė Š. Vaitkus.

„Idėja televizijos vadovui patiko, jie rengtų reportažus ir iš Stintų šventės. Bet dar vyksta sąmatos skaičiavimai, kiek LTV kainuotų kelionės į pajūrį“, – sakė miesto vadovas.

Ketvirtadienį meras Susisiekimo ministerijoje susitiko su ministro Eligijaus Masiulio patarėju R. Bražinsku, su kuriuo, be kitų dalykų, aptarė Kalgraužių gatvės renovacijos galimybes.

„Manau, kad yra galimybė ją išasfaltuoti“, – sakė meras.


Siekia nors skrydžių į Londoną

Su patarėju buvo kalbėta ir apie skrydžius iš Palangos oro uosto.

„Jeigu kitos regiono savivaldybės neprisidės lėšomis pritraukiant pigių skrydžių bendroves į Palangos oro uostą (kalbama, kad tam reikėtų apie 2 milijonų litų šiais metais, – aut.), buvo išreikšta nuomonė, kad Palanga galėtų finansuoti savo biudžeto lėšomis vienos oro linijos, pavyzdžiui, į Londoną skrydį. Tam reikėtų apie 300 tūkstančių litų“, – sakė Š. Vaitkus.

Anot jo, kadangi skrydžiai planuojami mažiausiai prieš pusmetį, tokie skrydžiai galėtų prasidėti ne anksčiau nei rugpjūtį.

„Tad kalbame apie tris šios vasaros mėnesius ir apie šešis mėnesius nuo kitų metų. Todėl šiai vasarai prisivilioti oro bendrovę skrydžiams į Londoną vykdyti reikėtų apie 150 tūkstančių litų. Teiksiu klausimą savivaldybės Tarybai“, – sakė meras.

Jis neabejoja, kad skrydžiai į Londoną duotų didelį ekonominį efektą Palangai.

Šiandien į posėdį renkasi Regiono plėtros taryba, kuri dar kartą grįš prie skrydžių klausimo.

Meras pripažino, kad nei su „Ryanair“, nei su „Wizzair“ nėra kalbėta apie tokią galimybę.

„Pirmiausia ministerija laukia sprendimo dėl finansavimo“. – sakė Š. Vaitkus.

Jis teigia, kad Palangos oro uostas net atsisakytų uosto rinkliavos iš bendrovės, vykdančios skrydžius į Londoną.

„Apie 600 tūkstančius litų“, – sakė meras.


Bando „išjudinti“ statybų klausimus

Š. Vaitkus sakė, kad bus tariamasi Vyriausybėje dėl statybų objektų, kurių statybos ar ginčai dėl jų leidimo tebesitęsia teismuose. Kai kuriais atvejais skundus dėl tokių statybų prokurorams teikė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos specialistai. Kitais kartais jas stabdė pati prokuratūra, prašydama ginti viešąjį interesą.

Vyriausybėje bus kalbama dėl „Pajūrio rezidencijos“, statybų Salomėjos g. 44.

Apie tokias bylas Š. Vaitkus kalbėjosi ir susitikęs su šalies generaliniu prokuroru Dariumi Valiu.

Su generaliniu prokuroru meras aptarė ir prokuratūros reformą, pagal kurią Palangoje liktų tik du prokurorai.

„Įrodinėjau, kad Palangai reikia daugiau nuolatinių prokurorų. Juk vien vasarą kurorte užregistruojama apie 400 nusikaltimų“, – sakė meras.

Praėjusį penktadienį meras Vilniuje susitiko ir su Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnu Jurgiu Razma.

Tą pačią dieną kurorto vadovas Nacionalinėje žemės tarnyboje aptarė žemės reformos klausimus.

„Neišspręsti žemės klausimai stabdo Palangos plėtrą“, – pabrėžė meras.

Anot jo, per pusantrų metų žemė buvo grąžinta 1500 palangiškių ir šventojiškių. Dar apie 400-500 žmonių laukia žemės grąžinimo.

Grąžinant žemes vien Nemirsetoje ir Vilimiškėje neišspręs problemos – žemė turės tam poreikiui būti grąžinama ir Šventojoje.


Atliks sutarties teisinį įvertinimą

Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė informavo, kad atrinkta advokatų kontora SPES, kuri turės teisiškai įvertinti sutartį su „Litesko“ – ar visos investicijos yra atliktos, kiek jų yra užskaitytinos kaip investicijos, o kurios – kaip remontas ir panašiai.

Yra sudaryta 12 žmonių darbo grupė, kuri teiks teisininkams reikalingą informaciją.

Teisininkų paslaugos savivaldybei kainuos netoli 100 tūkstančių litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Ukrainos miestas Buča žodžiais užjaučiamas ir remiamas žymiai daugiau, negu realiais darbais, tačiau pamažu grįžta į gyvenimą. 


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos mero Šarūno Vaitkaus darbotvarkė žiemą panaši – daugelį dienų jis praleidžia Vilniuje varstydamas Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybinių institucijų duris. Praėjusią savaitę meras sostinėje praleido tris dienas. Po kiekvienos kelionės į Vilnių meras žiniasklaidai tradiciškai papasakoja, ką pavyko nuveikti Palangos labui.


Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 30 | Rubrika: Miestas

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir...


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius