Geriausiųjų merų rinkimuose Palangos meras – 19-as, bet mums jis – geriausias!

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-30
Peržiūrėta
1988
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geriausiųjų merų rinkimuose Palangos meras – 19-as, bet mums jis – geriausias!

 Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!

 

Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų

„Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai miestui vadovauja tik nuo praėjusių metų gegužės, kad dalį merų apklausoje, matyt, kilstelėjo į lentelės viršų užsakomieji straipsniai (žinoma, už juos sumokėta ne vienas tūkstantis litų!), toks Palangos mero įvertinimas tarp kitų 60 šalies savivaldybių vadovų yra tiesiog puikus“, – dėl „Veido“ įvertinimo sutarė ir mero bendražygiai, ir net kai kurie Tarybos opozicijai atstovaujantys nariai.

Geriausiu 2012-ųjų meru išrinktas pirmą kadenciją Neringos savivaldybei vadovaujantis Antanas Vinkus.

Devyniolikta vieta buvo maloni staigmena ir Š.Vaitkui.

„Ryte man žurnalą atnešė ir apie įvertinimą pasakė savivaldybės atstovė spaudai“, – sakė „Palangos tiltui“ Š. Vaitkus. „Nežinau, ar džiaugtis devyniolikta vieta, kad esu pirmasis Palangos meras, pakliuvęs į geriausių šalies merų trisdešimtuką, ar liūdėti, kad nesu aukščiau, nes nesijaučiu blogesnis, pavyzdžiui, už dabartinį Vilniaus merą, kuris dirba sostinės vadovu jau ne pirmą kadenciją“, – šypsodamasis sakė miesto vadovas.

Jis pabrėžė, kad miestui iš esmės vadovauja vos nuo praėjusių metų gegužės mėnesio.

„Per tokį trumpą laiką vargu, ar galima nuversti kalnus. Malonu, kad ir merų vertintojai pastebėjo mano pradėtus darbus“, – teigė meras.

Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, kad daugumą merų, kurių vadovaujamos savivaldybės užsakė užsakomuosius (mokamus!) straipsnius apie jas ir jų vadovus, rikiuojasi geriausiųjų merų viršuje.

„Ir šįkart gavome net tris „Veido“ žurnalo kvietimus skelbti mokamą straipsnį žurnale, bet atsisakėme. Vadinasi, galiu dabar manyti, kad toks įvertinimas – 19-oji vieta – nėra ir mokesčių mokėtojų pinigais įtakotas“, – sakė Š. Vaitkus.

Jam rodosi keista, kad tarp trisdešimties geriausių šalies merų nėra Druskininkų mero R. Malinausko.

„Tai tiesiog keista. Manau, kad jis užsitarnavo būti nors geriausiųjų merų dešimtuke“, – stebėjosi Š. Vaitkus.

 

Meras vertas ir geresnio įvertinimo

Buvęs kurorto meras Remigijus Alvydas Kirstukas sako dar nematęs žurnalo paskelbtų geriausiųjų merų, bet dabartinio Palangos mero Š. Vaitkaus 19-oji vieta jo nestebina.

„Meras vertas ir aukštesnio įvertinimo, nes jis „išjudino“ daug užstrigusių projektų mieste. Pavyzdžiui, kurhauzo reikalus, išsprendė savivaldybės pastato klausimą. Vien dėl šių dvejų darbų jis vertas aukšto įvertinimo. Metų metais šie darbai Palangoje „nejudėjo““, – sakė „Palangos tiltui“ R.A. Kirstukas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Š. Vaitkus puikiai pasinaudojo, kad savivaldybės valdančiojoje koalicijoje ir Vyriausybės valdančiojoje koalicijoje „pirmu smuiku griežia“ konservatoriai.

„Kai mes (liberalcentristai, – aut.) buvome valdžioje, o prie Vyriausybės vairo stovėjo socialdemokratai, galėjai mėnesį diena iš dienos varstyti Vyriausybės duris, ir visi pinigai plaukė socialdemokratų merui valdomiems Druskininkams“, – pastebėjo buvęs meras.
 

Geriausias – Nidos meras

Geriausiu 2012-ųjų meru išrinktas pirmą kadenciją Neringos savivaldybei vadovaujantis Antanas Vinkus.

Balsavusieji už jį pažymėjo vertiną šį merą, vadovą, diplomatą už rūpinimąsi savo savivaldybe, už idėjas, kaip gerinti kraštiečių gyvenimą, už Neringos vardo garsinimą ir pažadų vykdymą, taip pat už iniciatyvumą ir profesionalią vadybą. „Mes visada pabrėžiame, kad Neringa yra ir turi išlikti reprezentaciniu kurortu. Ir nebūtinai jis turi būti prabangus. Ilgainiui Neringoje turėtų atsirasti SPA centras, kuriame bus galima mėgautis jūros vandens procedūromis. Galbūt netrukus atsiras reabilitacijos centras, daugiau mažų viešbutėlių. Mes galime sukurti miestą, kuriuo galėsime dar labiau didžiuotis. Nekenkdami gamtai, nenusižengdami UNESCO reikalavimams“, – interviu „Eltai“ Neringos įkūrimo 50-mečio proga yra sakęs A. Vinkus.

Antrą vietą reitinge užėmė kontroversiškai vertinamas Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

O trečiojoje vietoje atsidūrė Kauno rajono meras socialdemokratas Valerijus Makūnas.

Geriausių Lietuvos merų rinkimus savaitraštis „Veidas“ surengė jau ketvirtą kartą. Tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei 180 žmonių, tai yra patys merai ir per 130 aukščiausio rango valstybės tarnautojų, verslo organizacijų atstovų.

Jūsų komentaras:

Palanga 2012-03-07 16:43 (Pal / IP: 78.61.214.75)
Šis jaunas, energingas zmogus toli eis! Aš jam pranasauju didziule politine sėkme!

lopams 2012-02-07 20:42 (IP: 78.61.214.75)
Tik nemirkir is pavydo lopu lopai komentatoriai. padarykit Jus ką gero ir po to kvaksekit.

2012-02-03 18:15 (IP: 213.226.142.63)
Eilinis riebus biurokratelis prie mokesciu moketoju lovio. Palangiskiai, melskime gauti toki mera, koki turi Druskininkai. Ir mes visa sezona darbo turetume ir vaikams nereiketu uz juros begti.

2012-02-03 18:07 (IP: 213.226.142.63)
Lopas ir tiek

Gintas R. 2012-01-30 18:14 (IP: 78.61.214.75)
Palangai pasiseke. Sekmės darbuose Mere.

2012-01-30 18:12 (IP: 78.61.214.75)
Mums tikrai jis geriausias.

Taip pat skaitykite

Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


„Metų mero“ rinkimuose, surengtuose portalo Alfa.lt, аplenkęs kitus 58 šalies merus, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus užėmė garbingą antrąją vietą, į priekį užleidęs tik šalies prezidento rinkimų apklausų vieną lyderių, populiarųjį Kauno merą Visvaldą Matijošaitį. Tiesa, galutiniai rezultatai bus paskelbti truputį vėliau, susumavus interneto...


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Lietuvos metų mero 2014 rinkimuose Šarūnas Vaitkus – trečias

"Palangos tilto" informacija, 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Panevėžio „Cido“ arenoje įvykusiame renginyje – viešoje diskusijoje „Ateities Panevėžys“ paskelbti Lietuvos 2014-ųjų metų mero rinkimų nugalėtojai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus šiuose rinkimuose pakilo į garbingą trečią vietą, o portale lrytas.lt jam skirta net 4 tūkst. 731 balsų.


Praėjusią savaitę savaitraštis „Veidas“ paskelbė geriausių Lietuvos merų trisdešimtuką. Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus išliko geriausiųjų savivaldybių vadovų dešimtuke, užėmęs aštuntąją vietą. Prieš metus jis buvo ketvirtas, užpernai – trečias, o 2011-aisiais – devynioliktas. Pirmoje vietoje...


Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą, sako, kad partijai reikia „naujų vėjų“, jog konservatoriai, nekeliantys savo kandidato artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, siunčia žinią, kad neturi savo lyderių, o Palangos merą Šarūną Vaitkų vadina vienu...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius