Lietuvos Seimo pirmininkė ir Prezidentas priėmė šalies merus, Palangos meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį į naujas merų funkcijas, kurios ne visada atrodo logiškos ir pateisinamos

"Palangos tilto" informacija, 2023-05-02
Peržiūrėta
1371
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prezidentūros nuotrauka
Prezidentūros nuotrauka

Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais šiandien surengė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, pakvietusi Lietuvos merus į darbo pusryčius su Seimo Valdybos nariais. Naujuosius savivaldybių merus sveikino Seimo pirmininkė V.Čmilytė –Nielsen, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos pirmininkas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Smagu buvo girdėti sveikinimo ir palinkėjimų žodžius, tačiau mums, merams, itin svarbu buvo aptarti tai, kaip dirbsime pagal naująją Vietos savivaldos įstatymo redakciją, pasisakyti apie mums rūpimas problemas,“ – Palangos meras sako savo įraše Facebook.

Anot jo, naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija nustatė naują savivaldybių veiklos modelį, kuris merams numato visiškai naujas pareigas bei atsakomybes. 

„Merai nebėra savivaldybių tarybų nariai, tačiau jiems tenkančios funkcijos pagal naująjį modelį ne visad atrodo logiškos ir pateisinamos,“ – pastebi Š. Vaitkus.

Pasak jo, naujasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas kalbėjo apie tai, kad  jis jau pasirašė per 500 potvarkių, pradedant teritorijų planavimo dokumentais, baigiant dėl pavadinimų gatvėms suteikimo. 

„Tai yra tiesiog nenormalus kiekis pasirašytinų dokumentų, kuriuos vizuoti gali tik išskirtinai merai. Kalbėjome apie tai, kad merai tampa ne strategais, kurie rūpinasi savo savivaldybių plėtra, o tiesiog valdininkais, ant kurių stalo sugula didžiulės krūvos pasirašyti reikalingų dokumentų, tarp kurių – ir mažareikšmių. Vietoj to, kad tam tikras panašias funkcijas galima būtų patikėti savivaldybių administracijos vadovams ar specialistams, tuos darbus dabar dirbs merai. Ar tai nebus tie darbai, kuriuos merai tik ir tespės daryti?“ – retoriškai klausia Palangos meras.

„Kalbėjome apie tai, kad dabartinė Vietos savivaldos įstatymo redakcija, nors ir yra visiškai nauja bei įsigaliojo tik nuo pastarojo balandžio 1 dienos, vis dėlto skubiai reikalinga tobulinti, kad nuimtume nuo merų atsakomybes nuo A iki Z ir paliktume jiems pareigą rūpintis strateginiais savivaldybių vystymo ir gyventojų gerovės klausimais, o nedarytume iš jų tiesiog galvų nuo popierių nepakeliančiais „pasirašytojais“.

Susitikime paprašė žodžio ir Šarūnas Vaitkus, kuris pasisakė apie praėjusią savaitę paskelbtą Konkurencijos tarybos nutarimą, įpareigojantį valstybės ir savivaldybės lėšomis pastatytą Palangos baseiną perduoti valdyti privatininkams. 

„Akcentavau ne tik tokio nutarimo absurdiškumą, bet ir tai, kad jis palies visas savivaldybes, kurios dabar savo gyventojams stato ar ketina pastatyti baseinus, sporto kompleksus, koncertų sales,“ – sakė Š. Vaitkus.

Vakare šalies savivaldybių merų laukė susitikimas su Lietuvos Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene, jis vyko Prezidento rūmuose. Juose Šarūną Vaitkų lydėjo žmona Vilma.

„Ačiū Lietuvos Respublikos Prezidentui už nuoširdų priėmimą Vilniuje. Prezidentas su žmona Diana perduoda pačius šilčiausius linkėjimus Palangos bendruomenei," – vėlų antradienio vakarą Š. Vaitkus pasidalino žinute Facebook.

Jūsų komentaras:

Meta 2023-05-06 08:37 (IP: 172.69.52.142)
O Palangoje tratinamos ir svaistomos mokesčių mokėtojų lėšos ( dirbančiųjų, neįgaliųjų, vaikų) valdininkų poreikiams... Vagiamos? Ar jau atsakė Tapinui, pateikėte atsakymus nuo Palangos?

Taip pat skaitykite

Po Lietuvą šią vasarą keliaujantis DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kaskart į draugiją pasikviečia žinomą šalies moterį. 


Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Lygiai prieš savaitę Seimas patvirtino, jog ateinantys tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.  „Manau, jog būtų sąžininga jau dabar pasakyti, kokia mano pozicija dėl dalyvavimo rinkimuose į Palangos mero pareigas,“ – savo įrašą Facebook (Meta), paskelbtą penktadienį, rugsėjo 30 d., pradeda Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra Tėvynės Sąjungos...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius