Europarlamentarė L. Andrikienė: „Palangos meras – vienas perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos merų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-02
Peržiūrėta
2186
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. / 15min.lt nuotr.
Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. / 15min.lt nuotr.

Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą, sako, kad partijai reikia „naujų vėjų“, jog konservatoriai, nekeliantys savo kandidato artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, siunčia žinią, kad neturi savo lyderių, o Palangos merą Šarūną Vaitkų vadina vienu perspektyviausių jaunosios kartos merų šalyje.
L. Andrikienė maloniai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus.
– Ar jaučiate, kad rinkimai į Europos Parlamentą – ne už kalnų?
– Išties taip. Organizuojama daugiau įvairių renginių, susitikimų, „judesys“ yra, ir jis bus iki pat rinkimų, tik daugiau. Ne paslaptis, kad europarlamentarai siekia daugiau kontaktų ir su žurnalistais.
– Ar jūs dalyvausite EP rinkimuose?
– Jeigu iki jų neįvyks kokių nors man malonių netikėtumų, jeigu nesulauksiu jokio įdomesnio pasiūlymo, tuomet dalyvausiu.
– Kokius „malonius netikėtumus“ turite omenyje?
– Europarlamentarės darbas – ne vienintelis, kurį galėčiau dirbti ir Lietuvoje, ir Europoje. Yra ir kitokių variantų. Dar anksti apie juos konkrečiai kalbėti, bet norėčiau save išbandyti vykdomojoje valdžioje – pareigose, į kurias būčiau paskirta Lietuvos.
– TS-LKD skyriai, neabejoju, jau iškėlė ir jus kandidate Europos Parlamento rinkimuose?
– Taip, ir ne vienas. Sąraše aš būsiu, tik nežinau, kelinta, tą padarys partijos Taryba. Matysime.
– Kad norėtumėte grįžti darbuotis į Lietuvą, ko gero, signalą jūs pasiuntėte dar praėjusį balandį, kai TS-LKD pirmininko rinkimuose nusprendėte mesti iššūkį ilgamečiui partijos pirmininkui Andriui Kubiliui.
– Nesvarbu, kur aš bedirbčiau, Lietuva man buvo, yra ir bus mano atramos taškas. Visus klausimus, kur bebalsuočiau, „perleidžiu“ per Lietuvos filtrą…
Nusprendžiau kandidatuoti paraginta kai kurių partijos skyrių – dar kol Vytautas Landsbergis nebuvo nusprendęs varžytis dėl pirmininkavimo partijai. Išsiunčiau savo prašymą paskutinę registravimosi pirmininko rinkimams dieną, ir tik tai padariusi, apie V. Landsbergio apsisprendimą sužinojau atsidariusi vieną populiarų interneto portalą. Varžytis su V. Landsbergiu man neatrodė labai geras variantas – aš pasitraukiau…
– Beje, jūs, iškėlusi savo kandidatūrą, užsiminėte, kad TS-LKD reikia naujų vėjų. Kokia kryptimi partija turėtų vystytis?
– Partija – tik instrumentas. Atsinaujinimo, naujų vėjų reikia visai Lietuvai.
Lietuvai reikia ne lozungų apie vertybes ir krikščioniškas mūsų šaknis, o konkrečios politikos ir darbų ta linkme.
Reikia kitokio turinio kalbant apie žmogaus teises – atsigręžti į mūsų senjorus, užtikrinti jų teises į orią senatvę – ekonomines ir socialines teises.
Reikia didesnių pastangų kuriant moksliąją Lietuvą. Turiu omenyje ir dėstytojų mobilumą, ir studijų kokybę, ir technologijų įsisavinimą.
Reikia partijai siekti globalios Lietuvos, neužmirštant kiekvienam lietuviui svetur savo šaknų.
– Skamba kaip rinkimų programa. Kodėl TS-LKD nekelia savo kandidato artėjantiems prezidento rinkimams?
– Partija sako, kad turi kandidatą, kurį rems…
– … prezidentę Dalią Grybauskaitę. Ar savo kandidato nekėlimas nerodo, kad partija stokoja lyderių, galinčių stoti prie šalies vairo?
– Partijai prieš penkerius metus atrodė, kad ji yra geriausia kandidatė, taip partijos elitui atrodo ir dabar. Logiškai galvojant, aš pritariu jūsų išvadai.
– Ar socialdemokratai, svarstantys prezidento rinkimams kelias kandidatūras, neatrodo ta prasme demokratiškesni, turintys daugiau lyderių?
– Tikrai nedaryčiau tokios išvados. Man visa, ką jie daro, atrodo kaip „piaro“ kampanija. Iškeldami į pirmus puslapius ar ekraną vienus ar kitus veidus, jie siekia sustiprinti vienų pozicijas viešųjų ryšių erdvėje, o apie kitus priminti. Nenustebčiau, jeigu tie visi jų tariami kandidatai prezidento rinkimuose galop atsidurs jų partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąraše.
– Europos Parlamente jau baigiate antrąją kadenciją. Kaip EP pasikeitė per daugiau kaip devynis metus?
– Be abejonės, dabar turiu gerokai daugiau patirties nei pradžioje. Dabar, kai kolega atsistoja ką nors pasakyti, žinau, ką jis pasakys. Žinau, ką reikia kalbėti, kur eiti ir ką daryti.
Kai reikėjo, pavyzdžiui, spręsti Lietuvos vežėjų klausimą (rugsėjį Rusijai sustiprinus lietuviškų krovinių patikras pasienyje – aut.), buvo įtampos, bet pavyko klausimą įtraukti į darbotvarkę, nors pirmininkų sueiga ir kai kurios EP grupės nenorėjo skubos tvarka klausimo spręsti.
Tiesą pasakius, kad tokie suvaržymai mūsų vežėjams kainavo 2 milijonus eurų, jiems neatrodė kaip itin dideli nuostoliai. Pastangos nebuvo bevaisės – rezoliucija sulaukė ir kitų euro parlamentarų paramos.
– Ar tai, kad būtent Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu buvo patvirtintas ES biudžetas 2014-2020 metams, yra ir Lietuvos nuopelnas?
– Žinoma. Pasakysiu atvirai: buvo labai daug skeptikų, kurie sakė, kad Lietuvai nepavyks suderinti visų pozicijų dėl naujojo Europos Sąjungos biudžeto, kad Lietuva turi mažai patyrimo, kad klausimą reikėtų perkelti Graikijai, kuri ES Tarybos pirmininkavimo estafetę perims iš Lietuvos.
Naujame finansiniame periode, tikiuosi, turėtų pradėti veikti lankstumo mechanizmas. Jeigu viename skyriuje lėšų trūksta, o kitame jų yra per daug, tai jas galima perkelti. Iki šiol tai nebuvo galima.
Geras ženklas yra tai, kad, mums pirmininkaujant ES Tarybai, valstybės narės susitvarkė su skolomis.
– Kam Lietuva turi būti dėkinga, kad naujajam ES biudžeto periodui, 2014-2020 metams, gavo 10 procentų daugiau pinigų?
– Tai nėra vieno žmogaus pastangų rezultatas. Tai – bendras rezultatas.
Esu laiminga, kad mums pavyko susitarti, nes daugelis programų – tęstinės, neskyrus joms finansavimo, jos nutrūktų.
– Ar nėra pavojaus, kad po gegužės pabaigoje įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų jame dominuos euro skeptikai?
– Taip, būtent tokios prognozės vyrauja. Ypač laukiama nemažo būrio euro skeptikų iš Jungtinės Karalystės, taip pat kai kurių kitų šalių.
Be abejonės, tradicinės socialistų ir krikščionių demokratų partijos rizikuoja, kad būtent jos pirmiausia praras dalį savo elektorato ir atstovų Europos Parlamente. Juk būtent šios dvi partijos yra pasidalijusios valdžią visame kontinente. Esminis klausimas: ar jie sudarys vyraujančią Europos Parlamento frakciją. Vadinasi, nuo to priklauso, kas bus naujasis Europos Parlamento pirmininkas, kas bus naujasis Europos Komisijos vadovas.
– Ar dažnai lankotės Palangoje. Kokia ji jums atrodo pastaraisiais metais?
– Palangoje apsilankau labai dažnai. Ko gero, ir žiemą aplankysiu Palangą. Jau vien dėl to, kad Baltijos jūra – mano mėgstamiausia.
Palanga išties eina pirmyn labai sparčiai, nors galbūt dar ne taip sparčiai kaip mano gimtieji Druskininkai.
Neperdėdama sakau, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus man atrodo kaip vienas iš perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos merų. Pažįstu jį asmeniškai. Jis – labai sąžiningas, žodžio besilaikantis žmogus.

Jūsų komentaras:

vemalas 2013-12-19 13:06 ([email protected] / IP: 89.117.244.99)
Rinkimine agitacija jau suaktyvejo, kaskaip aplamai slykstus laikrastis paliko, paskaiciuokite ar nuo vaitkaus issrinkimo buvo nors vienas numeris be jo nuotraukos? viesuju rysiu akcija nuo pirmu dienu, pykina net....

Na, 2013-12-08 19:38 (IP: 84.15.188.83)
na ar blogai ,kad už Bilotaitę agitavo? Juk visi sutiks ,kad tai jaunesnė , energingesnė ir ateities politikė . Kaip žmonės kalba :- reikia būti pragmatiškiems ir žiūrėti tik į ateitį , o ne į praeitį ir senienas .

Ne paslaptis... 2013-12-08 18:29 (. / IP: 86.100.63.40)
kas už ką "ragino"? o kaip pateko Pranis Žeimys? Ar ne jo "ranka" padiriguoja miestui ir dabar? Argi ne jis su "visa partija" patvarkė , kad žmonės nuosavos žemės neatgautų? Vieša paslaptis? -Jokia čia paslaptis...Baisu kas vyko ir tebevyksta niekaip neatgavę savo žemelės ne ašarom- kraujo lašais verkė, o daugelis atgulė jau kapeliuose!..Šito siekiama?..

jonas 2013-12-07 10:13 (IP: 78.61.200.51)
TS-LKD Palangos skyriaus susirinkime tik gerb.D.Želvio deka buvo iskelta Andrikienes kandidatura,O meras Sarunas Vaitkus ragino visus balsuoti tik uz A.Bilotaites kandidatura.Taip kad zmones spreskite patys apie Palangos mera.

to delnas 2013-12-06 09:59 (IP: 79.132.183.50)
tai ne podiumas, kad vertinti patinka/ nepatinka... vaitku ir kitus politikus ar politikierius ir klerkus kritikuoju tik del to, kad nesu patenkintas rezultatais (manau, kad jie turetu buti gerokai didesni), kritikuoju, nes matau, kaip yra elgiamasi su zmonemis, kurie kuria realia pridetine verte, kurie dirba ir nesigiria, kurie ateina ir sako, ka be verslo dar galima padaryti miestui ir i juos pasiziurima kaip i kokius ufonautus... as esu pries provincialuma ir poziuriu siauruma, esu pries visokius garbinimus ir nesavikritiskuma..

..."delnu mėnulio neuždengsi"... 2013-12-06 08:09 (. / IP: 86.100.63.40)
jei nepatinka Meras- nežiūrėkite, žiūrėkite kokia graži Palanga...

ja ja 2013-12-04 22:22 (IP: 82.135.141.184)
perspektyvus, saziningas, sventa ambrozele... Kas ??? ponas vaitkus.. siaip vis pagalvoju, na gal nereikia reguoti i tuos begalinius ditirambus palangos merui, bet kita vertus, tai viesas zmogus, lemiantis ar galintis nulemti aug svarbiu sprendimu miestui.. todel kiekviena labai stipriai tyleti negaliu.. zodziu, vaitkus tikrai toli grazu iki tobulumo.. kad tam tikros potencijos, kaip politikas, turi , manau, galima butu pripazinti.. del sazines,- nezinau.. cia manau, visgi merui tenka daznai daryti kompromisus.. ka zinau, tai, kad tai visgi dar reikia stipriai jam tobuleti: truksta lankstumo, ukiskumo, platesnio poziurio.. per daug turi siauru ambiciju, nepakankamai isiklauso i kitus zmones, turincius kita nuomone, per daug eikvoja energijos tm, kad gerai atrodytu viesumoje .. na, zodziu, vardinti galima butu ir daugiau, taciau privalumas tai, kad del pakankamai jauno amziaus, turi galimybe visgi tobuleti.. o ponios andrikienes nuomone- na, atsiprasau, tai tiesiog bendrapartietes skiedalai..ka kito ji galejo ar galetu pasakyti???

Liucijai 2013-12-04 12:13 (IP: 78.61.104.50)
Saunuole, teisingai ivertinote.Gerbiu tokius drasius komentatorius

Akvile 2013-12-03 09:45 (IP: 95.128.43.164)
manau, kad meras jau neberasineja, nes nebeliko tu ligotu komentaru.

p. Liucija- Laima A ndrikiene, 2013-12-03 09:45 (. / IP: 86.100.63.40)
Europarlamentarė p. Liucija-Laima Andrikienė galėtų pasimokyti iš p.Palangos Mero Šarūno Vaitkaus,- išsakydama šitiek Mero nuopelnų Palangai! Kažkaip niekaip nepasireiškė Jūsų L.A. įdirbis Lietuvai, vertinant, kaip Lietuva ir jos tauta smenga gilyn į duobę,..beje, kurie dar "sugebėjo" pabėgo iš brangios Tėvynės su visais vaikais amžiams!Likusieji dusinami aukštais mokesčiais, minimaliausiom pensijom ES(išdirbus 40 metų!), kuriuos vėl grąžiname mokesčių pavidalu LIETUVOS valstybei, aukščiausiems mokesčiams ES ! Ko dar tikėtis ir ką Jūs nuveikėte Lietuvos tautos labui?Taip sunku patikėti, kad Lietuvos nebėra..ir niekada nebebus?Bet, - "yra kaip yra" ,ir to niekas nepaneigs!

palangiske Birute 2013-12-03 09:20 (IP: 77.247.181.165)
manau, kad paskutine pastraipa buvo prirasyta musu mero arba Andrikiene visiskai nepazista Vaitkaus, jeigu teigia kad jis saziningas, o juo labiau ZODZIO BESILAIKANTIS zmogus.

Taip pat skaitykite

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavo 48,93 procentai rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiuose rinkimuose turinčių rinkėjų skaičiaus. 


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyrius sausio 11 dieną pristatė savo kandidatų į Palangos miesto Tarybą kandidatų sąrašą, taip pat savo kandidatą į merus – Joną Kubilių.


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Penktadienio pavakare į susitikimą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pakvietusi jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė kartu su leidyklos „Charibdė“ redaktore Rita Kubiliene su palangiškiais kalbėjo ne tik apie trečiąją rašytojos knygą „Kanifolijos dulkėse“, bet ir apskritai apie kūrybą ir nuolat aplink sklandančias...


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Laima Andrikienė, Europos Parlamento (EP) narė, išrinkta į parlamentą pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą, sako, kad partijai reikia „naujų vėjų“, jog konservatoriai, nekeliantys savo kandidato artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, siunčia žinią, kad neturi savo lyderių, o Palangos merą Šarūną Vaitkų vadina vienu...


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius