Mes – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šešėliniai ministrai (3)

Palangos tiltas, 2015-09-03
Peržiūrėta
1518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mes – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šešėliniai ministrai (3)

Žygimantas MITKUS
Jurinta MICKAITĖ

Rugpjūčio 24-28 dienomis Lietuvą valdė šešėliniai ministrai – moksleiviai bei būsimi studentai, tarp jų ir šių eilučių autoriai, – dalyvavę jau septintąjį kartą surengtame projekte „Moksleiviai į Vyriausybę!“. Buvo smagu pamatyti, kaip valdoma valstybė. Ir ne tik: moksleiviams buvo leista patiems savaitę „vadovauti“ ministerijai – priimti sprendimus. „Palangos tiltas“ šiandien baigia spausdinti laikraščio korespondento Žygimanto bei jo kolegės Jurintos iš Joniškio patirtį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Ketvirtoji projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ diena.
Pirma dienos pusė suplanuota praleisti labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“, kuris įsikūręs pakankamai toli nuo mūsų gyvenamosios vietos, todėl kartu su kolega Žygimantu nutarėme nebėgti per miestą, o išsikviesti taksi. Šiek tiek pavargome, kol radome „Maisto banko“ būstinę, tačiau buvome nustebinti. Tikėjomės įprastinio ofiso, tačiau patekome į sandėlius. Aplinka iš pirmo žvilgsnio nejauki, bet pagalvoji – kaip gali būti jauku sandėlyje? Užlipus laiptais atsiveria erdvė, kurioje verda organizacinės veiklos. „Maisto banke“ dirba jauni ir smagūs žmonės, jie organizuoja akcijas gelbstinčias nepasiturinčius. Fondo darbuotojai aprodė mums visas „Maisto banko“ patalpas, pasiūlė arbatos, o tada įdarbino. Gavome labai linksma darbą – karpyti, perlenkti ir susegti. Taip, iš pirmo žvilgsnio tai – labai erzinanti ir neįdomi veikla, tačiau buvo gana malonu grįžti į moksleivio rolę ir tam tikra prasme pailsėti. O karpėme, lankstėme ir segiojome ne be reikalo. „Maisto bankas“ rengiasi festivaliui „LOFTAS Fest“, kuriame festivalio dalyviai galės dalyvauti „Maisto banko“ loterijoje. Taigi, reikia kažkam pagaminti loterijos bilietėlius, o tie „kažkas“ buvome mes.
Kaip ir visiems, taip ir mums atrodė, kad „Maisto bankas“ rengia akcijas prekybos centruose. Akcijos metu žmonės perka tam tikrų, ilgo galiojimo prekių ir jas paaukoja įmesdami į tam skirtą dėžę, tačiau tai toli gražu ne viskas, o tik lašas šio labdaros fondo veiklos jūroje. „Maisto bankas“ rūpinasi, kad perteklinė produkcija nebūtų išmesta, o paaukota nepasiturintiems. Gaunamas maistas yra visiškai gero galiojimo ir tinkamas vartoti. Darbuotojai mums pasakojo, kad maisto produktų atsikratoma tiesiog dėl klaidos etiketėje ar dėl to, jog produktai nebetelpa įmonės sandėliuose. Tai kam išmesti gerą maistą, kai galima pagelbėti žmonėms?
„Maisto bankas“ vykdo labai svarbią ir kilnią veiklą, turi 24 darbuotojus ir net 1000 savanorių keliuose Lietuvos miestuose.

Keliaujame į Vyriausybę
Po apsilankymo „Maisto banke“ keliavome į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kurioje, kartu su visais dalyviais pradėjome ruošti bendrą užduotį. Taip, ne tik pasižvalgyti mes čia atvažiavome, bet ir palikti šiokį tokį indėlį. Šiemet turime sugalvoti būdus kaip integruoti tautines mažumas Lietuvoje, tad po pietų pradėjome darbus. Visi dalyviai pristatė savo per šias dienas sužinotą informaciją šia tema, o tada išsidalinę sritis, dirbome darbo grupėse. Greitai bei naudingai praėjus laikui keliavome vakarieniauti.
Ėjome trise: aš, kolega Žygimantas ir Klaudijus – vienas organizatorių. Pastebėjome, kad prie Valdovų rūmų stovi LRT televizijos kubelis, tad susigundėme nueiti pažiūrėti kas vyksta. Įėjome į Valdovų rūmų kiemą, o ten pasirodo vyksta pasiruošimas naujam LRT sezonui. Vyko garso patikrinimas. Ant scenos jausmingą dainą traukė Vilija, V. Baumila, R. Čivilytė ir Sasha Song, tad įsitaisėme kraštelyje ir stebėjome repeticiją. Aplink paruoštas banketas, šampano taurių kalnai, daugybė įrangos, tiesiamas raudonas kilimas. Akivaizdžiai privatus vakarėlis, tad sėdėjome ir laukėme, kol mus išvys, bet gi nors pasiruošimą matome! Laukėme, laukėme ir sulaukėme. Gan nedrąsiai priėjęs vyras su LRT kortele ant kaklo pasakė, kad mums teks išeiti. Jis atrodė kiek nustebęs, kai mes maloniai atsakėme, kad taip, būtinai išeisime ir tikrai nesukelsime problemų. Vėliau juokavome, kad jis nežinojo, jog veja lauk Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministrus! Šešėlinius. Tačiau parsinešėme labai gražią nuotaiką.
Na ir po vakarienės grįžome į nakvynės vietą. Suvokiau, kad šiandien, ketvirtąją projekto dieną, pirmą kartą aš ir kolega Žygimantas nevėlavome ir nelėkėme bėgomis į vakarinę programą. Geras jausmas nevėluoti.
Vakarinė programa šiandien – susitikimas su Mykolu Majausku, kuris ir sugalvojo šį projektą. Papasakojo apie tai, kaip prasidėjo projektas, pasidalino asmeninėmis patirtimis ir papasakojo daug smagių istorijų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau artimiausiu metu Palangos lavinimo įstaigas pasieks ypatinga Švietimo ir Mokslo ministerijos dovana - 400 planšečių.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Rugpjūčio 24-28 dienomis Lietuvą valdė šešėliniai ministrai – moksleiviai bei būsimi studentai, tarp jų ir šių eilučių autoriai, – dalyvavę jau septintąjį kartą surengtame projekte „Moksleiviai į Vyriausybę!“. Buvo smagu pamatyti, kaip valdoma valstybė. Ir ne tik: moksleiviams buvo leista patiems savaitę „vadovauti“ ministerijai...


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


„Gintarėliui“ – Sveikatos ministerijos padėka

Milda Kucevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 2013 01 17 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ naujus 2013-uosius metus pradėjo džiugiai: gauta žinia, jog įstaiga apdovanota Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštu, už sveikatos stiprinimo idėjų plėtrą sveikesnės visuomenės kūrime.


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius