Miesto valdžia “Litesko” sąskaitų nemato

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010-06-19
Peržiūrėta
445
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savo gyventojus atstovaujančios Ukmergės rajono pavyzdys mūsų miesto valdžiai įspūdžio nepadarė. Ten pati savivaldybės taryba, nelaukdama jokių apklausų, nutraukė sutartį su jų šilumos ūkį išsinuomavusia bendrove.

 

Palangoje pirmiausia buvo spjauta į veidą savo nuomonę išreikšti į tarybos posėdį atėjusiems pagyvenusiems žmonėms. Gyventojams rūpimus klausimus meras ir jo parankiniai arogantiškai atmetė pasiūlymą juos svarstyti posėdžio pradžioje. Svarbūs klausimai buvo svarstomi, kai salėje tebuvo likę tik išvargę Tarybos nariai.

Tirpstančiomis rankomis plakatus laikančių žmonių būrelis posėdžių salėje pusantros valandos kantriai stoviniavo iki pat pertraukos. Tačiau jų žvilgsniai ne Palangos žmonių, o politinės koalicijos mero V.Stalmoko akmeninės širdies nesušildė.

Antro valdžios spjūvio palangiškiai sulaukė tuomet, kai buvo pradėtos svarstyti apklausos vykdymo sąlygos.  Miesto vadovai padarė viską, kad dviejų tūkstančių apklausą inicijavusių Palangos gyventojų pastangos nueitų veltui.  Apklausą nutarta vykdyti vidurvasarį, kuomet į Palangą suplūsta gausybė poilsiautojų ir kuomet palangiškiams labiau rūpi, kaip uždirbti pinigus, kuriuos žiemą teks atiduoti “Litesko” rajūnams.

Tiems, kurie , metę darbus, ryšis gaišti laiką ir mėgins liepos 18 dieną, sekmadienį, pareikšti savo valią, valdžia nusprendė užmauti dar ir geležines kurpaites.  Prieš ateinant į Savivaldybės posėdžių salę pasisakyti apklausoje, jiems teks suvaikščioti į kitame miesto gale esantį Civilinės metrikacijos skyrių ir jame išsiimti pažymą apie tai, kad jų gyvenamoji vieta yra Palangos mieste. Šventojiškiams tos pažymos į Palangos centrą teks važiuoti net keliolika kilometrų.

Meras sakė, kad pažymas išdavinėsiančios Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos iki liepos 18 dienos darbo dienomis dirbs iki vakaro ir darbe bus apklausos išvakarėse šeštadienį bei apklausos dieną. 

Kiek papildomai miesto biudžetui kainuos atlyginimas už Savivaldybės administracijos tarnautojų darbo viršvalandžius?  Kiek Savivaldybei atsieis keletos tūkstančių gyvenamosios vietos deklaravimo pažymų spausdinimas?  Ar skyrius pajėgs atlikti savo funkcijas, kai jį užplūs pažymų pageidaujantys palangiškiai?

Tačiau valdžia apklausos dienos laukia ramiai.  Ji puikiai žino, kad į vasaros darbų įkarštį įsisukę palangiškiai pažymų gauti nesivargins ir nuo 15 tūkstančių mieste esančių rinkėjų būtinas ketvirtadalis – beveik 4 tūkstančiai žmonių - į apklausą neateis.  Rinkimai teprivilioja vos 7 tūkstančius palangiškių.  Juo labiau, kad „Litesko“ reikalai privačiuose namuose gyvenančių ir savarankiškai besišildančių žmonių nedomina.

Savo valią išreikšti norintiems žmonėms miesto valdžia padėti galėjo. Valdantiesiems  siūlėme apklausą organizuoti ne Savivaldybės architektūros skyriaus pastate esančioje posėdžių salėje, o Civilinės metrikacijos skyriuje.  Sekmadienį santuokos nevyksta, todėl šio skyriaus salėje buvo galima iš karto patikrinti, ar į apklausą atėjęs žmogus gyvena Palangoje.  Antras valdžiai siūlomas būdas - dėl sutarties su “Litesko” nutraukimo pasisakiusių žmonių sąrašus Civilinės metrikacijos skyriuje patikrinti pasibaigus apklausai.

Nė vienas šis pasiūlymas merui V. Stalmokui ir jo daugumai netiko.  Nė vieno argumento, kodėl taip negalima daryti, neišgirsta. Todėl, kad liberalams, skirtingai nei daugumai Palangos gyventojų, reikia “Litesko” dosnios rankos.  Todėl, kad beveik visi apklausos bijantys politikai gyvena nuosavuose namuose ir palangiškius kraupinančių “Litesko” sąskaitų žiemą nemato.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Žingsnis į žingsnį su geriausiais regiono kurortais bandanti žengti Palanga vis dar pralošia nelygią kovą su visomis bobutėmis, diedukais, automobilininkais – vedliais, įsitaisiusiais prie įvažiavimų į Palangą ir siūlančiais apgyvendinimo paslaugas. Miesto valdžia su meru Šarūnu Vaitkumi priešaky praėjusią kadenciją žadėjo, kad pastačius Palangos aplinkkelį, tokia...


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o...


Galbūt UAB „Parama“ statybininkai kokybiškai statė palangiškio R. Kirstuko namą, bet kurorto darželių renovaciją šios bendrovės statybininkai atliko kaip „atgrubnagiai“. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ pastato spalva neatpažįstamai pasikeitė iškart po remonto, suskilinėjo fasado plokštės, pro kurias kyšo šiltinimo medžiaga. O kito lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė, dar...


Laukiant krepšinio klubo „Naglis“ starto Lietuvos krepšinio lygoje(LKL), komandos vadovai prieš beveik mėnesį pravėrė mero duris prašydami valdžios finansinės paramos. Kaip teigia klubo direktorius  Regimantas Juška, komandai aukščiausiame šalies krepšinio divizione sezonui reikėtų nei daug, nei mažai – 600 tūkstančių litų. Kadangi miesto valdžia sėkmingai iki šiol žaidusiam klubui...


Palangos valdžia – dovanų karaliai

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Ekonominį sunkmetį išgyvenanti Palangos valdžia daro sveiku protu sunkiai suvokiamus sprendimus. Pustrečio tūkstančio litų naujai Pradinės mokyklos elektros instaliacijai sunkiai surandanti valdančioji dauguma savo noru atsisako 38 tūkstančių 858 litų dydžio savivaldybės biudžeto pajamų.


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius