Tarp vilionių paremti „Naglį“ - ir „išskirtinės“ galimybės bendrauti su valdžia

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-10-05
Peržiūrėta
767
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laukiant krepšinio klubo „Naglis“ starto Lietuvos krepšinio lygoje(LKL), komandos vadovai prieš beveik mėnesį pravėrė mero duris prašydami valdžios finansinės paramos. Kaip teigia klubo direktorius  Regimantas Juška, komandai aukščiausiame šalies krepšinio divizione sezonui reikėtų nei daug, nei mažai – 600 tūkstančių litų. Kadangi miesto valdžia sėkmingai iki šiol žaidusiam klubui tiek pinigų skirti negali, „Palangos tilto“ žiniomis, pats meras asmeniškai sukruto komandai ieškoti finansinių rėmėjų. Pateiktą raštą-kvietimą tapti klubo „Naglis“ rėmėjais, meras V. Stalmokas atmetė kaip „paviršutinišką“, ir ne be mero asmeninės iniciatyvos buvo sukurptas naujas kvietimas, kuris buvo išsiuntinėtas 74-iems Palangos verslininkams. Žinoma, niekas (ir „Palangos tiltas“ taip pat!) neabejoja būtinybe paremti prestižinėje šalies lygoje žaidžiančią vienintelę miesto komandą, bet mero pasirinkti kvietime žodžiai privertė galvą kratyti ne vieną miesto verslininką. „Ar čia kvietimas, ar rafinuotas reketas?“-kraipė galvą nenorėjęs, kad pavardė būtų skelbiama, miesto verslininkas.

 

Gražūs žodžiai skamba kaip reketas

Kvietimas miesto verslininkams tapti krepšinio klubo „Naglis“ rėmėjais prasideda gražiu ir pakiliu tonu: „Sportas  tai gyvenimo sritis, reikalaujanti nuolatinio tobulėjimo. Džiaugiamės, kad laikui bėgant Palangoje susikūrė darni ir perspektyvi komanda, siekianti savo tikslų visai ryžtingai ir atkakliai...Kviečiame pagal galimybes tapti Palangos krepšinio klubo „Naglis“ rėmėju skiriant finansinę paramą. Sporto rėmimas – efektyvi komunikacijos priemonė, vis populiarėjanti tarp solidžių kompanijų visoje Europoje...Tapę rėmėjais, įgysite išskirtinę galimybę bendrauti su valdžios sporto organizacijų ir įvairių įmonių atstovais...Tokie ryšiai bus naudingi plečiant jūsų organizacijos veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje....“

Tokį savivaldybės siųstą raštą gavę Palangos verslininkai pasijuto ne tik esą itin reikalingi sporto klubui, bet kai kurie jų ir nemaloniai nustebo dėl mero vilionių tapus klubo rėmėju „įgyti išskirtinę galimybę bendrauti su...valdžios atstovais“.

 

„Noriu paprastų bendravimo sąlygų..“

„Ar tai reiškia, kad, parėmęs krepšinio komandą, užsitarnausiu valdžios malonę – būsiu atleistas nuo žemės ar nekilnojamo turto mokesčių? Kad nereikės dalyvauti konkursuose? Kad galėsiu praverti mero duris net nesibeldęs?“ - ironizavo miesto verslininkas, nenorėjęs, kad jo pavardė būtų skelbiama. „Ar tarp gražių žodžių neslypi aiškių aiškiausias reketas – jei neremsi, nebendraus valdžia...Man atrodo, kad meras dėl gero rašto išėjo iš krašto“, - teigė verslininkas.

Kreipimasis buvo išsiųstas  74 miesto fiziniams ir privatiems verslo subjektams. Vakar „Vila Gražina“ vadybininkas sakė, kad tokio savivaldybės rašto nėra matęs. „Ar tikrai buvo ir mums išsiųstas?“ - prašė patikslinti vadybininkas. Jis teigė, kad bendrovė svarstytų tokį prašymą, jeigu gautų.

Mero pasirašytas raštas buvo išsiųstas ir miesto advokatams. Advokatas Petras Žekys vakar „Palangos tilto“ žurnalistui teigė, kad tokio mero kreipimosi dėl paramos nėra matęs. „Gal mano kolega A. Žukys jį matė?“ - spėjo advokatas. Jis teigė, kad paremti klubo negalėtų. „Yra ir kitų objektų, kuriuos labiau reikėtų paremti“, - sakė advokatas. Išgirdęs, kad V. Stalmokas parėmusiems „Naglį“ žada „išskirtines sąlygas bendraujant su valdžios atstovais“, P. Žekys nukirto: „O man nereikalingos išskirtinės sąlygos – užtenka ir paprastų bendravimo sąlygų“, - sakė jis.

 

Domėkitės rungtynių rezultatais, o ne pinigais!

„Nieko miesto valdžios neprašėme.  Koks jūsų reikalas, kiek klubui kainuoja dalyvavimas lygoje? Jūs rašykite apie komandos pergales, o ne apie pinigus. Man atrodo, kad jūs vykdote kai kurių politikų, norinčių, kad komandai nesisektų, užsakymą“, - nerinko žodžių sporto klubas „Naglis“ direktorius Regimantas Juška. „Manau, kad jeigu mąstytume sveikai, suprastume, kad remti komandą pagal galimybes nėra blogai. Taip, klubo vadovybė su kai kuriais komandos rėmėjais lankėsi pas merą su prašymu paremti komandą“, - vėliau pats paskambinęs R. Juška kalbėjo atlyžęs. Anot jo, komandai, žaisiančiai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), sezonui reikėtų apie 600 tūkstančių litų. „Ne, tikrai tiek miesto valdžios neprašėme – jei Taryba skirtų mums 100 tūkstančių litų, mums būtų nemaža paspirtis“, - sakė klubo direktorius, teigęs, kad per apsilankymą pas merą prašomos paramos suma nebuvo įvardinta.

Praėjusią savaitę, antradienį, Kėdainiuose vietos „Nevėžio“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis prasidėjo 18-asis LKL čempionatas, kuriame dalyvauja 13 komandų. Tarp jų – ir Palangos „Naglis“, LKL pirmenybių debiutantas. Jis, kaip Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionas, pakeitė Marijampolės „Sūduvą“, kuri buvo pašalinta iš lygos, nes neatitiko jos pagrindinių reikalavimų.

Vakar „Naglis“ pirmąsias sezono rungtynes žaidė su Klaipėdos „Neptūnu“.

 

Klubas patikino lygos vadovus, kad finansavimas bus

LKL generalinis direktorius Linas Gilys žiniasklaidai teigė, kad visų lygos klubų biudžetai, lyginant su praėjusiu sezonu, yra šiek tiek didesni. Lygos vadovas pasidžiaugė, kad nesumažėjo ir LKL rėmėjų gretos.

LKL Varžybų direktorius Tomas Rimkus „Palangos tiltui“ sakė, kad priimant „Naglį“ į LKL, buvo gautas klubo vadovybės užtikrinimas, kad komanda sugebės surinkti 600 tūkstančių litų biudžetą sezonui.

„Klubas kartu su paraiška dalyvauti Lietuvos krepšinio lygoje pateikė ir apie finansines garantijas bylojantį raštą, todėl lyga, kaip ir klubas, tikisi, kad „Naglis“ juos vykdys.  Atsiradus sunkumams, LKL suteikia klubams galimybę finansinius įsipareigojimus vykdyti ištęstiniu laikotarpiu. Visko pasitaiko – būna, kad rėmėjai nevykdo savo įsipareigojimų. Kaip supratau iš pokalbių su „Naglio“ vadovybe, Palangos miesto savivaldybė ketina paremti klubą“, - teigė T. Rimkus.

Atrodo, kad klubas pirmiausia užtikrino lygos vadovybė, kad finansavimas bus, o tik beveik prasidėjus sezonui, susizgribo ieškoti pasižadėtų pinigų.

 

Remia iš asmeninių lėšų

Vienas iš didžiausių privačių klubo  rėmėjų, poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vadovas Vincas Nesteckis, „Palangos tiltui“ prisipažino, kad pernai komandą iš asmeninių lėšų parėmęs 50 tūkstančių litų. „Ketinu maždaug tiek ir šį sezoną klubą paremti, nes esu krepšinio klubo ir miesto patriotas“, - aiškino savo rėmimo motyvus verslininkas. Jis pripažino, kad prieš beveik mėnesį kartu su klubo direktoriumi R. Juška ir kitais rėmėjais lankėsi pas merą aptarti „Naglio“ rėmimo galimybių. „Ne, tikrai neprašėme mero 600 tūkstančių litų, nes suprantame, kad tokia suma būtų nereali. Buvo minima 150 tūkstančių litų. Ar savivaldybė galės tiek prisidėti, neaišku. Taryba gali balsuoti visaip“, - sakė V. Nesteckis. Jis prašė „neužsipulti“ komandos: „Leiskime komandai įsibėgėti“.

 

Kiek parems, dar neaišku

Prieš kelias savaites, dar ant mero sekretorės stalo gulint „Naglio“ klubo prašymui dėl paramos, meras V. Stalmokas sakė, kad „remti sportą numatyta ir miesto strateginiame plane“.

„Taip, pas mane vyko pasitarimas, kaip klubui pritraukti daugiau rėmėjų. Komanda galės būti lygoje, jei turės atitinkamą biudžetą, tai yra 600 tūkstančius litų. Manau, turėtų būti pareiga visų sportui, ypač krepšiniui, neabejingų miesto verslininkų paremti vienintelę tokio lygio miesto komandą“, - tada sakė V. Stalmokas. Anot jo, savivaldybė galėtų klubą paremti maždaug 130 tūkstančiais litų. „Gal „biški“ daugiau“, - pridūrė meras.

Vakar V. Stalmokas sakė, kad klubo parėmimo klausimas bus svarstomas priimant biudžetą. „Tai bus po Naujųjų metų“, - sakė meras. Paklaustas apie pažadą rėmėjams „įgyti išskirtinę galimybę bendrauti su valdžios atstovais“, meras sakė: „Neatsimenu tokių žodžių – sekretorė kūrė skelbimo tekstą“. Po minutės paskambinęs meras sakė, kad tokiais žodžiais reiškė galimybę rėmėjams bendrauti su visais įvyksiančiuose klubo renginiuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Keturis mėnesius vykusiose miesto atvirajame krepšinio pirmenybėse įspūdingą žaidimą demonstravę „Palangos tilto“ krepšininkai praėjusį šeštadienį finale nusileido „Lokiams“ 75:87 ir liko antri. „Turnyre ant menčių paguldėme ne vieną stiprią komandą, todėl antroji vieta – didelis komandos pasiekimas“, – sako vienas...


„Palangos tiltas“ pakalbino ir krepšinio klubo „Naglis“ direktorių Regimantą Jušką.


Per miesto mero Šarūno Vaitkaus veiklos metinę ataskaitą miesto gyventojams trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėje buvo tuščių vietų. Žinantiems populiaraus konservatoriaus mero palaikymą partijoje ir mieste, tereikėjo jam mostelėti kviečiant ranka ir, niekas neabejoja, salė būtų pilna palaikančiųjų. Bet užvakar į mokyklą rinkosi tie, kuriems išties labai...


Laukiant krepšinio klubo „Naglis“ starto Lietuvos krepšinio lygoje(LKL), komandos vadovai prieš beveik mėnesį pravėrė mero duris prašydami valdžios finansinės paramos. Kaip teigia klubo direktorius  Regimantas Juška, komandai aukščiausiame šalies krepšinio divizione sezonui reikėtų nei daug, nei mažai – 600 tūkstančių litų. Kadangi miesto valdžia sėkmingai iki šiol žaidusiam klubui...


Krepšininkas Marius Prekevičius besiilsėdamas Palangoje sugeba planuoti bei derinti tolimesnius darbus, susijusius su krepšiniu. Neseniai Marius kartu su savo mama bei draugu įkūrė naują krepšinio komandą Gargžduose. Tai bus trečios lygos komanda, kurioje žais jaunimas iki 25 metų.


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius