„Nors ir paskutinė vieta, bet apginta teisė kovoti prestižinėje krepšinio lygoje – svarbiausia“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-07
Peržiūrėta
445
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Nors ir paskutinė vieta, bet apginta teisė kovoti prestižinėje krepšinio lygoje – svarbiausia“

„Palangos tiltas“ pakalbino ir krepšinio klubo „Naglis“ direktorių Regimantą Jušką.

– Kaip apibūdintumėte praėjusį sezoną?

– Komandos vadovybei sezono pradžioje, po praėjusio sezono skandalingai pasibaigusios pabaigos, (kai keli komandos žaidėjai buvo įtarti dalyvavę lažybose dėl iš anksto sutartų rungtynių, – PT.) buvo nelengva ruoštis naujam sezonui.

Dėl to, formuojant biudžetą, buvo žymiai sunkiau dėl paramos tartis su rėmėjais, komanda, matyt, prarado dalį sirgalių.

Mūsų komandos biudžetas buvo mažiausias LKL. Tiksliau kalbant, antras pagal mažumą. Tai atsispindi ir rezultatuose. Nors pradžioje ruošiantis sezonui buvo pavykę suformuoti stiprią komandą, kuri po pirmojo varžybų rato pretendavo į pirmąjį šešetuką, tačiau dvi paskutinės pirmojo rato varžybos, kurias „Naglis“ pralaimėjo po pratęsimų, komandą nubloškė į priešpaskutinę vietą. Kadangi per sezoną žaidžiama ne itin daug rungtynių, kiekviena pergalė yra labai brangi.

Kaip paaiškėjo, sezono pabaigoje būtent vienos pergalės ir pritrūko, kad „Palangos“ komanda būtų sezoną baigusi dešimtoje vietoje ir dviem laipteliais pagerinusi praėjusių metų rezultatą.

Tačiau ir antrus metus iškovota dvylikta vieta bei, svarbiausia, apginta teisė likti prestižinėje krepšinio lygoje, yra geras rezultatas nedideliam kurortiniam miesteliui.

Tiek žaidėjų, trenerių ir vadovybės darbą apsunkino tai, kad neturime atitinkančios LKL standartus salės.

Teko treniruotis keturiose salėse, rungtyniauti dvejose. Tokiomis sąlygomis tikrai nedirba nė viena komanda. Tai, žinoma, atsiliepė rezultatams kovojant dėl pergalių, taip pat ieškant rėmėjų, kuriems sunku pasiūlyti reklamą sporto salėje, nes jos „Palangos” komanda  neturi. Nežiūrint į šias problemas, noriu padėkoti miesto savivaldybei, rėmėjams, kurie suprasdami komandos sunkią padėtį skyrė komandai finansinę ar kitokią paramą.     

Komplektuojant komandą buvo labiausiai atsižvelgiama į žaidėjų kainą, bet buvo siekta komandą suformuoti iš patyrusių ir jaunų žaidėjų, kad būtų pasiektas neblogas rezultatas, o jaunimas turėtų galimybę mokytis ir tobulėti iš patyrusių žaidėjų. Sezono metu teko keisti komandos sudėtį ir šis mūsų komandos modelis pasikeitė.

Komanda dar labiau atjaunėjo, o tai atsiliepė ir rezultatams. Vien tai, kad Palanga dalyvauja LKL yra didelis pasiekimas, o rezultatai pasiekti varžybose tikrai buvo geri. Vien tai, kad pirmajame reguliajame sezone „Žalgiriui“ pralaimėta 7 taškais, įrodo, kad komanda buvo sukomplektuota gera.

– Ar galėtumėte įvardinti šių metų komandos biudžetą?

– Galiu pasakyti tik tiek, kad miesto savivaldybės šiam sezonui skirti 200 tūkst. litų yra beveik pusė komandos biudžeto. Labai trūksta klubui generalinio rėmėjo, kurį iki šiol per keturis metus turėjome. Anksčiau tai buvo „Adakris“, praėjusiais metais – Klaipėdos terminalas.

Šiemet didžiausi klubo rėmėjai buvo Plungės „Litnaglis“, alaus darykla „Švyturys“, labai dėkingi esame uždarų akcinių bendrovių vadovams „Lalila“, „Statpala“, „Perdanga“. Taip pat komandos vardu noriu padėkoti viešbučiams – „Žilvinas“, „Nidus“, „Medūzai“, „Palangai“, uždarosioms akcinėms bendrovėms  „Ergolain“, „Vlasavai“, savo paslaugomis klubą rėmusiems „Palangos tiltui“, „Rindai“, „Toparai“, „Ekskomisarų biurui“, „Pušynui“, „Akmenai“, „Tauriui“.
– Kokie „Palangos“ komandos planai kitam sezonui?

– Kovos aikštelėje jau baigėsi, tačiau liko neįvykdyti finansiniai įsipareigojimai žaidėjams, viešbučiams. Todėl kalbėti apie pasiruošimą kitam sezonui dar ankstoka.

Didžiausią nerimą dėl dalyvavimo LKL kelia sporto salės problema. Priimant „Palangą” į LKL, buvo iškelta sąlyga per du metus pastatyti salę, kuri atitiktų keliamus LKL reikalavimus, t.y.  Europos standartus atitinkančią krepšinio aikštelę su tūkstančiu vietų žiūrovams.

Palangos klubas negali daryti įtakos LKL valdybos sprendimui dėl „Palangos“ dalyvavimo elitinėje Lietuvos krepšinio lygoje, nes ir valdyboje turime tik kandidatų statusą, kol neatitinkame LKL klubams keliamų reikalavimų.

– Ko norėtumėte palinkėti kitam sezonui?

– Žaidėjams norėčiau palinkėti gerai pailsėti, išsigydyti patirtas traumas ir profesionaliai pažiūrėti į pasiruošimą naujam sezonui. Rėmėjams norėčiau palinkėti sėkmės versle, tikėjimo šviesia klubo ateitimi, o miesto vadovams gerų politinių sprendimų, kad Palangos krepšiniui būtų sudarytos galimybės deramai reprezentuoti miestą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, spalio 11 d., Moterų lygoje prie 2019-2020 m. sezono starto linijos stojo naujai suburta Klaipėdos „Neptūno“ komanda, su kuria į moterų krepšinį užtikrintai žengė šalies talentas Justė Jocytė. 13-etė buvo viena rezultatyviausių žaidėjų aikštėje.


Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku jau ketvirtą kartą šį sezoną tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. 25-erių metų 182 cm ūgio atakuojantis gynėjas praėjusią savaitę užfiksavo NKL istorinį rekordą – pelnė 50 taškų.


Keturis mėnesius vykusiose miesto atvirajame krepšinio pirmenybėse įspūdingą žaidimą demonstravę „Palangos tilto“ krepšininkai praėjusį šeštadienį finale nusileido „Lokiams“ 75:87 ir liko antri. „Turnyre ant menčių paguldėme ne vieną stiprią komandą, todėl antroji vieta – didelis komandos pasiekimas“, – sako vienas...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


„Palangos tiltas“ pakalbino ir krepšinio klubo „Naglis“ direktorių Regimantą Jušką.


Pastaruosius du sezonus paskutinę vietą Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) užimanti „Palangos“ komanda turės dar vieną šansą pasitaisyti.


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 08 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius