Ministras Š. Birutis: „Palanga pasirengusi tinkamai atstovauti Lietuvos kultūrai“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-01-31
Peržiūrėta
802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Palangoje lankęsis bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pripažino, jog Palanga pasirengusi įgyvendinti Lietuvos kultūros sostinės renginius.
Vakar Palangoje lankęsis bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pripažino, jog Palanga pasirengusi įgyvendinti Lietuvos kultūros sostinės renginius.

Vakar Palangoje lankęsis bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pripažino, jog Palanga pasirengusi įgyvendinti Lietuvos kultūros sostinės renginius, o kurorte įgyvendinami kultūros projektai svarbūs ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai.
Į Palangą atvykęs Š. Birutis su kurorto meru Š. Vaitkumi susitiko prie restauruojamo Kurhauzo. Apžiūrėjęs atstatytą bei iš išorės visiškai sutvarkytą garsųjį Palangos simbolį, ministras pasidžiaugė sparčiai atliekamais darbais. „Kai Palangoje lankiausi liepą, pastatas atrodė visiškai kitaip“, - sakė Š. Birutis.

Kartu su meru Š. Vaitkumi, ministras apžiūrėjo ir restauruojamo Kurhauzo vidų bei pripažino, jog sutvarkius patalpas bei pritaikius jas naudoti, Palanga turės puikią salę reprezentaciniams miesto renginiams. Š. Birutis taip pat teigė manąs, jog prisidėti prie bendro tikslo – Kurhauzo atstatymo – reikėtų skatinti ir visuomenę. Kultūros ministerijos Valstybės investicijų programoje Kurhauzui restauruoti 2013 m. numatyta 257 tūkst. litų.
Kartu su Š. Vaitkumi, ministras apsilankė ir Gintaro muziejuje, kur, po trumpos ekskursijos, su kurorto meru bei miesto kultūros atstovais aptarė Palangoje vykdomus projektus bei šiemet numatomus Lietuvos kultūros sostinės renginius. Ministrui buvo pristatytas koncertų salės rekonstrukcijos projektas, taip pat – projektai „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms“ bei „Gintaro muziejaus pritaikymas reprezentacijai ir turizmui“.
Kalbėdamas apie Palangoje vykdomus projektus ministras pabrėžė, jog pradėti darbai aktualūs ne tik kurorto atstovams. „Palanga nėra vien tik palangiškių reikalas – tai visos Lietuvos reikalas, nes į šį kurortą atvažiuoja daugelis turistų iš visos šalies. Todėl čia įgyvendinami projektai iš dalies yra visos Lietuvos projektai“, - pabrėžė Š. Birutis.
Aptardamas šiais metais Palangoje planuojamus kultūros įvykius, Š. Birutis pripažino, jog numatomi aukšto lygio įdomūs renginiai. „Palanga šiais metais yra paskelbta kultūros sostine. Šį projektą vykdysime ir ateityje, todėl labai svarbu, kad tradicija formuotųsi kryptingai ir tikslingai, - sakė ministras. - Šiandien susipažinęs su numatomų renginių planu pamačiau, kad atliekamas didelis darbas, Lietuvos kultūros sostinės projektui rengiamasi labai rimtai. Kultūros ministerija palaiko šias iniciatyvas ir pagal išgales padeda. Mūsų prestižo reikalas paskelbus kultūros sostine vieną ar kitą vietovę, sutelkti tiek visuomenės, tiek kultūros bendruomenės pastangas ir dėmesį“.
Susitikimo metu Š. Vaitkus pabrėžė, jog šiais metais Lietuvos kultūros sostine tapusi Palanga jaučia didelį kultūros ministro palaikymą, ir tai kurortui yra labai svarbu. „Stengsimės nenuvilti lūkesčių bei surengti aukšto lygio renginius“, - sakė kurorto meras.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

"Palangos tilto" informacija, 2021 07 15 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, liepos 15 d., Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su kurorto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi bei mero pavaduotoju Sauliumi Sime – bei apžiūrėjo uragano „Feliksas“ nuniokotus kurorto paplūdimius. Įvertinęs situaciją, ministras konstatavo, jog iki kurortinio sezono pradžios būtini pajūrio tvarkymo darbai turi būti atlikti.


Lietuvos kultūros sostinei Palangai – gintarinis kurorto tautodailininkų Kurhauzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus vietos tautodailininkai nusprendė pažymėti išskirtinai. Šia proga kurorto merui Šarūnui Vaitkui penktadienį įteiktas gintarinis paveikslas, kuriame vaizduojamas Kurhauzas.


Ministras Š. Birutis: „Palanga pasirengusi tinkamai atstovauti Lietuvos kultūrai“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 31 | Rubrika: Kultūra

Vakar Palangoje lankęsis bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pripažino, jog Palanga pasirengusi įgyvendinti Lietuvos kultūros sostinės renginius, o kurorte įgyvendinami kultūros projektai svarbūs ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai. Į Palangą atvykęs Š. Birutis su kurorto meru Š. Vaitkumi susitiko prie restauruojamo...


Apie šalies kultūros sostinės Palangos renginius – specialiame tinklapyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

www.palanga2013.lt – tokiu adresu Lietuvos kultūros sostinės Palangos interneto svetainė jau laukia lankytojų. Joje besidomintieji kultūra bei Palangoje šiais metais vyksiančiais renginiais ras visą juos dominančią informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


Susisiekimo ministras apžiūrėjo ir Palangos gatves

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 01 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankęsis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, lydimas miesto mero Šarūno Vaitkaus, apsilankė kurorto „Bamo“ rajone, kur pasidžiaugė renovuotomis Sodų ir Taikos gatvėmis. Renovacija išplėtė automobilių stovėjimo zonas kiemuose, taip pat gatvėse.


Naujausi kurorto kultūros paveldo istorijos tyrimai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 30 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyko antroji konferencija, skirta kurorto kultūros paveldo klausimams aptarti. Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikinęs miesto vadovas Vytautas Stalmokas teigė, kad žinant Palangos kultūros paveldo priešistorę ir jos naujausių tyrinėjimų duomenis, stiprėja tikėjimas, jog pajūrio kurortas bus išsaugotas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius