Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-04-06
Peržiūrėta
507
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-04-06)

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.

 

Akivaizdu, kad Palangos gyvenimas – pinigų srautai, užimtumas- tiesiogiai priklauso nuo to, ar saulė už 60 milijonų kilometrų blizgina į akis Palangoje, ar slepiasi debesų pataluose.

Štai praėjusį savaitgalį, ypač sekmadienį, saulė nepašykštėjo daugiau šilumos, ir lietuvišką žiemą išgyvenusios tautiečių minios plūdo pagrindine kurorto promenada.

Smagu buvo stebėti, kad miesto verslininkai, įdėmiai klausę orų prognozės, šiltam sekmadieniui pasiruošė: „Molinis ąsotis“, „Vakarų Salūnas“, „Aido švyturiai“,  „De Kuba“ aptarnavo gan gausius klientus ir paruoštose lauko terasose,  pirkti ledų, žuvies, suvenyrų kvietė smulkieji verslininkai, kuriems, matyt, praėjęs sekmadienis buvo simboliška sezono pradžia.

Dar labai anksti skaičiuoti viščiukus, bet kiaušinių nemažai, ir jie atrodo sveikai. Tai- geras ženklas.

Skrydžiai? Turime tuos pačius reisus iš Norvegijos, Rygos. Dar ir rusų kartą per savaitę atskraidins į Palangą.

Tik gaila, kad ne koks nors 500 vietų „Boeing“, o nedidelės rusų aviakompanijos mažytis lėktuvėlis. Laimė, kad išsiderėta nors dėl tokio.

O gal dar pavyks ir su baltarusiais dėl tiesioginio skrydžio vasarą susitarti? Juk rusai ir baltarusiai – daugumos kurorto verslininkų numylėtiniai.

Žinoma, būtų pasaka, jei į Palangą imtų skraidyti ir pigios avialinijos „Ryanair“ ir „Wizzair“, bet, deja, jos negali sau leisti prabangos į Europoje mažai žinomą kurortą skristi tik du mėnesius per metus.

 O jų „ne spaudai“ leptelėtas pasiūlymas, kad Palangos savivaldybė iš savo biudžeto „primokėtų“ kompensuodama akivaizdžius tokių skrydžių nuostolius, žinoma, miesto valdininkus gali tik prajuokinti – iš kur paimti pinigų?

Viešbučiai? Jų Palangoje daug, yra ir labai gerų, bet pasaulyje garsių tinklų viešbučio neturime nė vieno.

Tik pasvajokime: Palangoje „Sofitel“, „Armada“, „Continental“, „Four Seasons“ ar nors „Radisson“? 

Nerealu? Šiandien – ne, nes Palanga yra pati sau skurdžios infrastruktūros įkaitė. Toks viešbutis būtų pasmerktas tapti vaiduokliu, ypač ne sezono metu.

Ateity? Kodėl gi ne, pavyzdžiui, Gruzijoje, Batumio kurorte ant Juodosios jūros pakrantės, prašmatnius viešbučius stato ne tik netolimi kaimynai turkai, bet ir kai kurie pasaulyje plačiai žinomi viešbučių tinklai. Stato todėl, kad Gruzija žūtbūt siekia įrodyti pasauliui, kad narystės ES ir NATO siekianti valstybė poilsio infrastruktūra gali lygiuotis į geriausius Vakarų ir Pietų Europos kurortus. Ir jau įrodė.

Tarptautinė padėtis? Net ji, regis, bus palanki Palangai šį sezoną. Egiptą ir Tunisą supurčius politinėms krizėms, baugūs poilsiautojai (lietuviai ne tokie?) galbūt atostogas ims planuoti mūsų pajūryje.

Ir, žinoma, Europos krepšinio čempionatas Lietuvoje. Klaipėdoje, paaiškėjo, kad pamatysime net ispanus. Jau dabar deramasi dėl užsakomųjų skrydžių į Palangą.

Galima trinti rankomis? Geriau tai bus daryti tada, kai kurorto politikai ir verslininkai atliks „namų darbus“ , ir Palanga taps daug patrauklesnė nei iki šiol.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį šeštadienį į Stintų šventę visus kvietusi Palanga, vaizdžiai kalbant, pati virto į stintų statinę. Įvažiuojant į Palangą driekėsi automobilių eilės, o J. Basanavičiaus gatvėje žmonės knibždėte knibždėjo – vėžlio žingsniu mindžikuojant, šių eilučių autoriui užtruko lygiai pusvalandį įveikti beveik kilometro J. Basanavičiaus gatvę. Tokia spūstis ne...


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-04-20)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 20 | Rubrika: Miestas

Ką turi bendra Lietuvos provincialas ir britų princas Viljamas bei jo sužadėtinė Kate Midelton?


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 06 | Rubrika: Miestas

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Mintys paraštėse (2011-01-12)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Kuris iš dabartinių Palangos moksleivių, svajodamas apie vieną didžiausių pasaulyje verslą, šiandien ryžtųsi įsilaužti į serverį, pavogti savo bendraklasių nuotraukas ir  įdėti jas į savo sukurtą portalą, klausdamas, kuri iš mergyčių yra seksualiausia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius