Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-04-13
Peržiūrėta
456
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-04-13)

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.

 

Po savivaldybių rinkimų vasario pabaigoje beveik visose savivaldybėse partijos netruko pasidalinti valdžios pyragą.

Ramiai, be didesnio skvernų tampymo ar net užkulisinių žaidimų.

Tik Plungėje ir ypač Kaune neišvengta garsesnės politinės audros – po rinkimų sudarytos koalicijos žlugo, o jas pakeitė naujosios.

Gal dar būtų anksti spėlioti, kaip seksis dirbti naujai Tarybai, bet akivaizdu, kad bent jau kol kas jos veiklą labiau lydės draugiški šypsniai ir galvų linksėjimai, nei nuožmūs politinių priešininkų žvilgsniai.

Norisi viltis, kad taip bus ne iki pirmo didesnio kupsto.

Ko gero, jau dvejų paskutinių Tarybos posėdžių vyksmas imituoja naujos Tarybos veiklą – juk naujojoje daugumoje matysime beveik pusę darbą baigiančios Tarybos veidų.

Tad, stebint paskutinius posėdžius, pro žurnalistų akis neprasprūdo, kad vis dar „oficialiai“ opozicijoje esantys konservatoriai draugiškai linksėjo, o kai kas net akį pamerkė savo politiniams priešininkams. Jau galima sakyti – buvusiems.

Sakoma, kad pirmi metai Taryboje – „apšilimo“ ir darbo stygavimo metas. Tik kažin, ar Palangos Taryba galės turėti tokią „prabangą“ metus „šilti“. Atraitoti rankoves įpareigoja bendrai priimta koalicijos partnerių veiklos programa.

Visos kurorto partijos giriasi, kad „pavyko“ joje suderinti visus programinius įsipareigojimus, tarsi jie būtų skyręsi kaip dangus ir žemė.

Greičiau jie buvo surašyti ne žvalgantis vieniems į kitų programines nuostatas, o į miesto strateginį planą. Būtent jis turėtų tapti „biblija“ valdančiai koalicijai.

Dar sunku spėti, kokie miesto tvarkymo klausimai galėtų priversti naujos koalicijos vežimo ratus suktis lėčiau, ar užstrigti įkalnėje – tema, kuria mėgsta pasvarstyti ne tik žurnalistai.

Tačiau politikos bendras aksiomas galima taikyti ir būsimam Palangos Tarybos darbui – ginčų kils, kai bus liečiami abejų partijų interesai versle, paskyrimai į savivaldybės valdomas įmones ir įstaigas, ir, žinoma, kai ambicingiems programiniams įsipareigojimams įgyvendinti, neduok Dieve, ims trūkti pinigų.

Šių eilučių autoriui būtent paskutinioji grėsmė atrodo galinti kelti pavojų naujosios koalicijos stabilumui.

Pavojus laužiu iš piršto? Kažin. Bendrą programą partijos orientuodamos socialiai (net ir abi liberalų jėgos!), rizikuoja vienądien pamatyti tuščią aruodą. Juolab, kad valstybė deleguoja savivaldybėms kai kurių brangių socialinių reikmių vykdymą. Su jomis ant kupros gražių sumanumų įvykdymas gali buksuoti.

Keista girdėti, kad jau būsimieji savivaldybės ir Tarybos vadovai kurpia mintyse projektus, kurie neva bus finansuojami Europos Sąjungos. Neatsakinga žarstyti svetimus, dar Palangos nepasiekusius pinigus, juolab, kad visiškai neaišku, kaip Europos Sąjunga finansuos Lietuvą – ir Palangą! -  po 2013-ųjų. Jau akivaizdu, kad europiniais pinigais stengiamasi Palangoje finansuoti daugiau projektų skiriant mažesnes pagalbos lėšas. Didelėms ambicijoms jų gali ir neužtekti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nesunku pastebėti, kad kiekvieno iš mūsų namai susideda iš tūkstančių detalių, tačiau kartais tereikia tik atnaujinti labai nedidelę jų dalį, kad susidarytų vaizdas, jog nuo šiol gyvensite visiškai naujuose namuose. Nieko keistai ir tai, kad didelei daliai žmonių kyla klausimų, kaip dažnai turėtų būti keičiamas vienas ar kitas elementas, o taip pat – kam...


Šiandien dėl koronaviruso pandemijos, net ir jai atslūgstant, vis dar lieka daug nežinomųjų. Ar neatsiris jos antroji banga? Ar kelionių suvaržymai neatbaidys net ir drąsiausių užsienio turistų? Ko Palanga gali tikėtis iš šio sezono, kurį dar prieš pusantro mėnesio ne vienas buvo „palaidojęs“? Tačiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus niūraus...


Atostogos Nicoje: Perkūnas iš giedro dangaus

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 22 | Rubrika: Kultūra

Žaibas trenkė vos tik atvykus į Villefranche Sur Mer, nespėjus sušilti kojų viloje „Villa America“, kurią dukra Severija buvo išnuomojusi internetu. Malonus šeimininkas Manuelis jau laukė mūsų, paaiškino, kaip naudotis buities prietaisais, atidarė prancūziško vyno butelius, įdavė raktus ir pasakė, kad išvyksta į Italiją, o jei ko nors...


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Mintys paraštėse (2011-06-21)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Paprastai tikrąją sezono pradžią Palangoje skelbia Joninės, bet šiais metais sezono pradžią Palangoje paskelbė kurorto valdžios keikiami olandai.


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius