Moksleivių poezijos ruduo Palangoje – jau keturioliktą kartą

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012-10-22
Peržiūrėta
2366
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Moksleivių poezijos rudens Palangoje“ nugalėtoja - gimnazistė Rasa Kšatuckaitė.
„Moksleivių poezijos rudens Palangoje“ nugalėtoja - gimnazistė Rasa Kšatuckaitė.

Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.

Sveikinimų gausa
Renginys pradėtas Maironio eilėraščiu „Išnyksiu kaip dūmas“, kurį skaitė Palangos senosios gimnazijos mokytojai: muzikos – Stasys Stončius, istorijos – Audrius Stonkus, kūno kultūros – Ramūnas Dzimidas, muzikiniais garsais jiems akomponavo gimnazistas Andrius Šarka.
Pirmoji sveikinimo žodį tarė Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Zinaida Bružienė. Ji pasidžiaugė, jog gimnazijos mokytojai lituanistai išpuoselėjo šitą gražią idėją ir atvedė poezijos rudenį beveik į pilnametystę.
Z. Bružienė sakė: „Poezija – yra toks dalykas, kurį tikriausiai ne kiekvienam yra duota suprasti. Aš, kaip lietuvių kalbos mokytoja, niekada nepykstu, kai žmogus nepriima į širdį ir neįsileidžia poetinio žodžio. Tai turbūt yra kažkokios lemties patepimas. Tai yra dovana, už kurią mes dėkingi tik prigimčiai ir likimui. Ir todėl labai džiugu, kai susirinkusiųjų paklausyti poezijos – tiek daug”.
„Jūs, kurie prisiliečiate prie poetinio žodžio, esate truputėlį kitokie. Esate – kuriantys žmonės. Ir nesvarbu: klausot, rašot ar tik mėgaujatės kitų jau sukurta kūryba. Tegul lydi jus visus visą gyvenimą kūrybos džiaugsmas. Tegul kuriantis žmogus jums būna gražus, tegul knyga būna jūsų gyvenimo palydovė”, – linkėjo Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja.
Taip pat sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus atstovė Asta Pocienė: „Labai noriu palinkėti, kad jūsų žodžiai, jūsų mintys, išsilieję iš jūsų sielos gelmių, nupieštų gražią žodžių rudens paletę”.

Subrendo graži draugystė
„Moksleivių poezijos rudens Palangoje“ vedėjai – gimnazistai – Domas Vitkauskas ir Monika Urbytė renginio metu paminėjo, jog graži ir prasminga draugystė per trylika metų subrendo tarp Palangos senosios gimnazijos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos, Kretingos Pranciškonų, Plungės „Saulės“, Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Mažeikių Merkelio Račkausko, Klaipėdos „Ažuolyno“ ir Vytauto Didžiojo gimnazijų, Kretingos Marijono Daujoto, Telšių „Ateities“, Skuodo „Bartuvos“ vidurinių bei Palangos „Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų ir jų jaunųjų poetų. Tačiau D. Vitkauskas ir M. Urbytė pridūrė, kad, deja, šių metų šventėje susirinkusieji jų visų negalėjo pamatyti.

Savo kūryba džiugino ne tik jaunieji poetai
Jaunųjų poetų kūrybos vertinimo komisijai priklausė poetai Elena Karnauskaitė ir Donatas Petrošius, kurie perskaitė keletą kūrinių iš savo kūrybos.
Be jaunųjų poetų taip pat renginyje savo kūryba susirinkusiuosius džiugino Palangos senosios gimnazijos šokių studijos „Siluetas“ merginos (joms vadovauja mokytoja Soneta Baltimiškienė), savo kūrybos dainas atliko Palangos senosios gimnazijos dvyliktokė Martyna Jucevičiutė, taip pat šviesios atminties maestro Vytauto Kernagio dainų kompoziciją „Baltas paukštis, kur danguj“ atliko Edmundo Jucevičiaus vadovaujamas, Palangos senosios gimnazijos choras – „Dainos studijos“ vokalinė grupė, kuriai akomponavo Vincas Paulauskas, vėliau gimnazistė Laura Girčytė atliko dainą „Baltas brolis“.
Pasibaigus visiems pasirodymams, mokytojai, svečiai, dalyviai ir šventės šeimininkai buvo pakviesti nueiti į Palangos senąją gimnazija. Ten, kol komisija tarėsi kam atiteks prizai, visi kiti šventės svečiai turėjo galimybę pasiklausyti jaunųjų gimnazijos muzikantų.
Pasiklausius keletos dainų buvo pranešti nugalėtojai – pirmąją vietą užėmė gimnazistė Rasa Kšatuckaitė, antrąsias vietas užėmė – taip pat gimnazistė Eglė Didikaitė, Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos moksleivė Severija Vaičiulytė ir Aušrinė Sinušaitė iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, trečiąsias vietas užėmė – Julija Stonkutė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė, Palangos senosios gimnazijos abiturientė Saulė Grigaliūnaitė ir taip pat gimnazistas – Simonas Balkaitis, kuris prisipažino, jog šis „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ jam buvo pirmasis viešas jo poezijos skaitymas. Taip pat už savo kūrybą apdovanota buvo ir gimnazistė Martyna Jucevičiutė.
Visi nugalėtojai sulaukė daugybės plojimų ir dovanų – rėmėjų įsteigtų knygų ir klevų vainikų.
Vėliau moksleiviai linksmai šnekučiuodamiesi ir dalindamiesi šventės įspūdžiais skirstėsi iš mokyklos, o mokytojai ir kiti svečiai dalyvavo poeto Donato Petrošiaus seminare „Santykis su klasika“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 11 d. 16.30 val. Palanghos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks Vaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. 


Palangos poetė Vaiva Milončiūtė myli vasarą, tad kai reikėjo antrajai eilėraščių knygelei rinkti pavadinimą, buvusi Savivaldybės lietuvių kalbos tvarkytoja, o dabar – lietuvių kalbos mokytoja ilgai nesvyravo – pavadino „Vasaros namai.“ „Kadangi dažniausiai rašau gamtoje, vasaros apsupta jaučiuosi lyg būčiau tikruosiuose savo namuose,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaiva.


Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.Paskutinį kovo ketvirtadienį Palangos literatai „Takai per kopas“ susirinko į poezijos popietę – almanacho „Duonos kelias“ pristatymą.


Tradicinis, jau 24-asis, Poezijos ruduo Palangoje nuvilnijo spalio 21-ąją, įsimintinais metais, kadangi minimi net du šimtmečiai – menininko Jono Meko ir Senosios gimnazijos. 


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius