Mokslo ir žinių dieną Palanga švęs rugsėjo trečiąją

Vytenis MIŠKINIS, 2012-08-20
Peržiūrėta
2164
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokslo ir žinių dieną Palanga švęs rugsėjo trečiąją
Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?       Palangoje svarbiausia – pinigai Pirmadienį susitikę visų Palangos mokyklų direktoriai ir Švietimo skyriaus atstovai sutarė, kad rugsėjo pirmosios šventė visose miesto mokyklose bus minima rugsėjo trečiąją. Pasak Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Valužienės, didžiausią įtaką šiam sprendimui padarė pinigai. Mokytojams, dirbsiantiems šeštadienį, turėtų būti apmokama už darbą poilsio dieną. Mokėjimą už darbą poilsio dienomis reglamentuoja Darbo kodeksas. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama, suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų. „Vienas iš pagrindinių argumentų, kodėl rugsėjo pirmąją švęsime rugsėjo trečiąją yra tai, kad mokslo metų dienos šventimas rugsėjo 1-ąją savivaldybei papildomai atsieitų apie 60 tūkstančių litų“, – tikino L. Valužienė. Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė „Palangos tiltui“ sakė, jog Rugsėjo pirmąją ir reiktų švęsti rugsėjo pirmąją, o ne nukelti į kitą dieną. Tačiau L. Valužienė didelės problemos čia neįžvelgė. Jos nuomone, šventę reikia švęsti ne tada, kai šventė yra, o tada, kai visiems patogiau.   Tėvams problemų nesukels Taip pat priimant sprendimą buvo atsižvelgta ir į tai, jog nuo praėjusių metų buvo priimtas Darbo kodekso pakeitimas, kuris numato, kad darbdavys privalo pusdieniui išleisti į Rugsėjo pirmosios šventę tėvus, auginančius vaikus iki 12 metų. „Darbo kodeksas leidžia tėvams atvykti į Rugsėjo 1-osios šventę, jiems suteikiamos 4 valandos. Tėveliai, kurie tikrai nori ateiti į mokyklą, suranda galimybių. Nelabai randam argumentų, kodėl žmonės turėtų dirbti šeštadienį“, – sakė L. Valužienė.   Rugsėjo trečiąją alkoholis liesis laisvai Nuo 2007 metų parduotuvėms rugsėjo 1-ąją draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais. Prekybininkai nuolat kritikuoja šį sprendimą, teigdami, jog praranda pelną, o naudos tai neduoda – rugpjūčio 31-ąją alkoholio prekyba padidėja perpus. Be to, sukuriama nesąžininga konkurencija, kadangi kavinėse ir baruose šis draudimas negalioja jau nuo 2009 metų. O kaip bus rugsėjo 3-ąją, Mokslo metų dieną? Alkoholis liesis laisvai! „Alkoholio draudimas turėtų būti politikų, o ne Švietimo skyriaus ir ne mokyklų vadovų reikalas. Iš tiesų, mes galvojame apie ugdymo procesą, o ne alkoholio prekybą. Alkoholis ir taip nepilnamečiams neturi būti parduodamas, tai yra prekybos centrų uždavinys“, – sakė L. Valužienė.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau tradiciškai Palangos neformaliojo ugdymo bendruomenė kviečia visus moksleivius kartu su tėveliais ir kitais šeimos nariais, taip pat – pedagogus prasidedančius mokslo metus paminėti dalyvaujant piknike, kuriame netrūks įvairios veiklos.


Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Mieli pedagogai, kasdien, praverdami klasės duris, jūs įžengiate į ypatingą – mokslo ir žinių pasaulį. Įžengiate ne vieni – padrąsindami, patardami, pamokydami jūs kartu vedatės mūsų ateitį – vaikus. 


Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Praėjusį penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ministrė ir ją lydintys asmenys lankėsi „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio progimnazijoje, Palangos baseine, susitiko su mokyklų vadovais. Švietimo ir mokslo ministrė lankėsi ir Palangos senojoje gimnazijoje. Apie vizitą ir aktualius švietimo...


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Nuo rugsėjo 7 dienos trumpės „Lidl“ parduotuvės, esančios Palangoje, Klaipėdos pl. 59, darbo laikas. Vasaros metu parduotuvė dirbo nuo 7 iki 24 valandos, o nuo rugsėjo vidurio pirkėjų lauks įprastu grafiku – nuo 8 iki 22 valandos.


Mokslo ir žinių dieną atšventė aktyviai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet Mokslo ir žinių diena buvo minima šeštadienį, tad iškilus dilemai, kada visgi pakviesti mokinukus į mokslo metų pradžios šventę, kurorte nuspręsta atšvęsti dukart – šeštadienį ir pirmadienį. Šeštadienį Palangos sporto centro stadione susirinkusieji smagiai ir aktyviai leido laiką „Rugsėjo 1 dienos...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius