Mokytoja skleis olimpines vertybes Palangoje

Palangos tiltas, 2017-11-16
Peržiūrėta
5
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokytoja skleis olimpines vertybes Palangoje

„Olimpizmas – vertybių ugdymui“ – tai pavadinimas mokymų, kuriuose praėjusi atranką Druskininkuose dirbo Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė.
Tarptautiniuose LTOK surengtuose ir pagal ES programą Erasmus+ finansuojamuose mokymuose „Olimpizmas – vertybių ugdymui“ dalyvavo 30 pedagogų ir jaunimo darbuotojų iš 9 Europos šalių – Lenkijos, Portugalijos, Italijos, Vokietijos, Bulgarijos, Estijos, Rumunijos, Latvijos,Lietuvos.
Mokymų vadovai Donatas Petkauskas ir Nerijus Miginis kartu su LTOK atstovais sukūrė unikalią programą, kuri yra paremta neformaliuoju ugdymu ir olimpinių vertybių ugdymu per sportą, judėjimą, neformalias veiklas.Pateikta praktinių metodų kolektyvo formavimui, neformaliam ugdymui plėtoti, kuriuos galima pritaikyti dirbant su įvairaus amžiaus mokiniais. Skirtingų tautybių atstovai dalinosi unikalia patirtimi ir savo dalyvavimu praturtino, praplėtė mokymų turinį. Lektoriai puikiai sugebėjo sujungti teoriją su praktiniais užsiėmimais. Praktiškai visa tai, kas vyko mokymuose, galima pritaikyti kasdieniame mokymo procese.
Visą savaitę apsupta buvusių olimpiečių, mokyklų direktorių, kūno kultūros mokytojų, darželiuose dirbančių pedagogų, universitetų dėstytojų, doktorantūroje studijuojančių studentų, Olimpinių akademijų atstovų, kurie dirba vadovaudamiesi olimpinėmis vertybėmis, mokytoja Dalia kartu su kolegomis paruošė veiklas, kurias pristatė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos moksleiviams. Šioje gimnazijoje aplankytas sporto informacijos centras-muziejus, kuriame kalbėta su olimpiete Vaida Žūsinaite.
„Grįžusi galėsiu visą savo patirtį perduoti kolegoms. Mokinius taip motyvuoti domėtis sportu, olimpinėmis vertybėmis, kad galima būtų tarti, jog Olimpinis judėjimas –dalis mūsų gyvenimo“, – sakė D. Rakauskienė.

Palangos senosios gimnazijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Saulė Paulikienė - inovatyviausia fizikos mokytoja Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 21 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 20 d. Valdovų rūmuose vykusių Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų metu buvo pasveikinti inovatyviausi Lietuvos mokytojai ir mokyklų vadovai. Inovatyviausios fizikos mokytojos nominaciją pelnė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pedagogė Saulė Paulikienė.


„Olimpizmas – vertybių ugdymui“ – tai pavadinimas mokymų, kuriuose praėjusi atranką Druskininkuose dirbo Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė, matematikos mokytoja Laimutė Benetienė jau ne pirmus metus vadovauja šiai švietimo įstaigai. Ilgą pedagoginį darbo stažą turinti mokyklos vadovė teigė visada norėjusi būti mokytoja, todėl niekada nesvarsčiusi apie kitokią galimybę. Nuo pedagoginės praktikos laikų pamilusi V. Jurgučio mokyklą, pedagogė džiaugėsi, jog...


Paskutinį rugpjūčio penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi Palangos švietimo įstaigų atstovai. Čia Palangos švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva buvo surengta 2014–2015 mokslo metų pradžiai skirta konferencija „Mokytojas: jo vertybės ir pašaukimas“.


Mama: daugumai iš mūsų šis žmogus yra vienas svarbiausių gyvenime. Tik į žengus į mokyklą, jau pirmoje klasėje, vaikučiai gauna dar vieną mamą – savo auklėtoją. Keičiantis mokykloms – keičiasi ir „mamos“. Deja, ne visiems pasiseka turėti tokią auklėtoją, kurią jie galėtų pavadinti antrąja mama. Tačiau IV d Palangos senosios gimnazijos klasė tikrai gali...


Vilija Rabecienė sportuoja nuo ketvirtos klasės ir jau 13 metų dirba kūno kultūros mokytoja. „Aš visą gyvenimą sportuoju, todėl be sporto tiesiog negaliu“, – sakė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytoja.


Šiandien minėsim Gedulo ir vilties dieną – būtent šią dieną prisimenami ir pagerbiami tremtyje žuvę lietuviai. Žinoma, anų laikai prisiminimai paženklinti slogumu, tačiau viena aišku, tremtiniai sugrįžę į gimtinę tapo kur kas stipresni. „Kad ir kaip būtų blogai, jie visuomet tiki, jog ateis ir geresnis metas“, - patikino ir palangiškė, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narė Irena...


Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rūta Paulikienė drąsiai prisipažįsta: „Man mokslas – didžiulė vertybė, aistra ir stimulas gyvenime. Esu fanatikė, visas jėgas atiduodanti būtent jam“. Nors sakoma, jog šiuolaikiniai mokiniai – nemotyvuoti ir nenorintys dirbti, mokytoja tvirtina priešingai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas