Lietuviškajai motinai Teresei skirtas koncertas primins aukščiausias žmogaus vertybes

Palangos tiltas, 2021-07-28
Peržiūrėta
3327
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virginija Kochanskytė
Virginija Kochanskytė

Lietuva turėjo savąją motiną Teresę. Šį palyginimą galime drąsiai suteikti Stefanijai Ladigienei, gyvenusiai prieš kelias dešimtis metų, pasaulio tautų teisuolei, po mirties apdovanotai žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, drąsios ir kilnios sielos žmogui. Šia programa pažymime jos 120-ąsias gimimo metines. 

Koncertą-spektaklį „Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei“ sukūrė žavingiausios Kauno artistės: aktorė Virginija Kochanskytė (ji ir režisierė), solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė. Kavalierius Tomas Ladiga, kuris yra herojės anūkas, padabins moterų draugiją boso partijomis, o kartu su soliste dovanos meilės duetus. Koncertas vyks rugpjūčio 5 d. 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje. 

Tauri Stefanijos gyvenimo istorija liudija: dvasingumas žmogų pakylėja virš materialiojo pasaulio. Ši moteris – kultūros, žmogiškumo ir dvasingumo pavyzdys, o jos siekiai – padėti artimui ir visai visuomenei, dirbti aukštų dvasinių vertybių labui. 

Antrojo pasaulinio karo metais, nepaisydama rizikos, ji savo namuose Vilniuje slėpė iš Kauno geto pabėgusią žydaitę Ireną Veisaitę, taip išgelbėdama ją nuo mirties. S. Ladigienės namuose slapstydavosi arkivyskupas Mečislovas Reinys, kunigas Alfonsas Lipniūnas, dirigentas ir kompozitorius Konradas Kaveckas, poetai Bernardas Brazdžionis, Faustas Kirša, iš Štuthofo koncentracijos stovyklos grįžęs Balys Sruoga, yra apsilankiusi žvalgė Marcelė Kubiliūtė. 

Stefanija rankų nenuleido net tada, kai sovietų okupantai ją suėmė ir dešimčiai metų ištrėmė į Rusijos lagerius: kalėdama su kitomis lietuvėmis, partizanėmis ir partizanų ryšininkėmis, ji jas guodė, ramino, žiauriai sumuštoms plovė žaizdas, rūpinosi jomis, dalijosi žiniomis, sukauptais dvasios turtais. 

Žurnalistė Liudvika Vildžiūnaitė-Pociūnienė taikliai rašė: „Atidavė viską, ką turėjo – savo širdį, gražiausius jausmus, savo laiką, galimas žvaigždėtas valandas prie rašomojo stalo. Sau nieko nepaliko.“ 

Programa išties virpinanti sielą, joje – Stefanijos dienoraščio, laiškų, prisiminimų fragmentai, sugulę į knygą „Esame“. O muzika? Muzika ta, kurią mėgo Stefanija ir jos vyras.Geros muzikos melomanams paruoštas gurkšnis energijos, pluoštas jautrumo, sauja drąsos ir kilnumo su E.Grieg, C. Caccini, J. Tallat-Kelpšos ir kitų kompozitorių melodijomis. 

Koncertas yra „I-jojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio“ programoje. Festivalis vyksta trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Bilietai į koncertą: Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei * Festivalio programa - 05.08.2021 - Palangos Gintaro muziejaus terasa - Bilietai

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Liepos 5 d. 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks šventinis koncertas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.


Gegužės 15 d. į Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salę buvo sukviesta visa mokyklos bendruomenė: ir moksleiviai, ir mokytojai, ir tėvai.


Tarptautinei muziejų dienai skirtame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, pagrindinių vaidmenų atlikėjai – sopranas Rasa Ulteravičiūtė-Kazlauskienė ir tenoras Tadas Jakas.


Ką saugojo trisdešimt penkis metus? Neslėpė, o vis dalino ir dabar dalins kovo 18 dieną 16 valandą Kurhauze.


Palangoje renovuojamame pastate rastas žmogaus kūnas.


Lietuva turėjo savąją motiną Teresę. Šį palyginimą galime drąsiai suteikti Stefanijai Ladigienei, gyvenusiai prieš kelias dešimtis metų, pasaulio tautų teisuolei, po mirties apdovanotai žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, drąsios ir kilnios sielos žmogui. Šia programa pažymime jos 120-ąsias gimimo metines. 


Kviečiame dalyvauti nemokamame šventiniame koncerte, skirtame Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiui paminėti, kuris vyks liepos 4 d., 19.00 val. Palangos koncertų salėje.


Rajanas Olanderis, 22-ejų metų 210 сentimetrų aukštaūgis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, prieš pat Naujuosius metus atvykęs į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno, prisimena, kad pokšint fejerverkams, skelbiantiems 2013-ųjų pradžią, jis vienas sėdėjo krepšinio klubo nuomojamame...


Šiandien minėsim Gedulo ir vilties dieną – būtent šią dieną prisimenami ir pagerbiami tremtyje žuvę lietuviai. Žinoma, anų laikai prisiminimai paženklinti slogumu, tačiau viena aišku, tremtiniai sugrįžę į gimtinę tapo kur kas stipresni. „Kad ir kaip būtų blogai, jie visuomet tiki, jog ateis ir geresnis metas“, - patikino ir palangiškė, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narė Irena...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius