Žygis „Vaikai yra vaikai“ primins apie globėjų laukiančius vaikus

Palangos tiltas, 2022-06-07
Peržiūrėta
1584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygis „Vaikai yra vaikai“ primins apie globėjų laukiančius vaikus

Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai.  Globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei „TrenkTuro“ komanda kviečia į simbolinį žygį už tai, kad kiekvienas vaikas turėtų namus.

Žygis vyks birželio 26 d., sekmadienį, 10:00–10:30 val. Vilniuje, prie Tapelių ežero. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvis galės miško takeliais nueiti specialiai paruoštą 10 km vaizdingą maršrutą, kuris driekiasi net palei 5 ežerus. Visų dalyvių nužygiuoti kilometrai bus sumuojami, taip siekiant iš viso kartu nueiti ne mažiau nei 1 350 km, t. y. tokį atstumą, kiek šiuo metu Lietuvoje yra globos laukiančių vaikų. 

Pasak globos ekspertės Rugilės Ladauskienės, Globos centrų įveiklinimo projekto vadovės, žygis „Vaikai yra vaikai“ pradės jau tradicine tapusią Vaikų globos savaitę, kuri vyksta birželio pabaigoje ir tęsiasi iki pirmąjį liepos sekmadienį minimos Globėjų dienos.

„Kasmet ieškome įvairių formų, kaip atkreipti dėmesį ir kalbėti apie vaikų globą. Šiemet pasirinkome žygį, kurio metu dalyviai galės ne tik aktyviai praleisti laiką, pasigrožėti Vilniaus apylinkėmis, tačiau ir prisidėti prie žinios apie globą skleidimo. Kiekvienas nueitas žygio „Vaikai yra vaikai“ kilometras simboliškai primins, kiek vaikų šiuo metu trūksta namų ir artimo žmogaus apkabinimo“, sako R. Ladauskienė.

Žygis startuos prie Tapelių ežero, kuris patenka į Tapelių kraštovaizdžio draustinį, dengiamą Antavilių miško pušynų. Starto vietą galima pasiekti viešuoju transportu, važiuojant nuo Antakalnio žiedo iki Tapelių ežero ir paėjėjus apie 10 min. pėsčiomis. Starto pradžia ir pabaiga yra toje pačioje vietoje, prie ežero, tad po smagaus pasivaikščiojimo bus galima ir atsigaivinti, išsimaudyti ežere.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad 10 km žygis „Vaikai yra vaikai“ – nemokamas, tad dalyvių skaičius yra ribotas. Visi norintieji kviečiami iš anksto registruotis šioje nuorodoje https://forms.gle/sJDHf2zz7REpo1KC6. Sulaukę registracijos patvirtinimo, būsite įtraukti į dalyvių sąrašą. Daugiau informacijos apie žygį „Vaikai yra vaikai“ rasite socialiniame tinkle Facebook, renginio aprašyme.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto socialinių paslaugų centras (globos centras) organizuoja simbolinį 5 km žygį “Vaikai yra vaikai”, kuriuo siekiama viešinti vaikų globą šeimose.


Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai. 


Alina D. karo apimtą šalį paliko su penkiais vaikais. Iš Zaporižės į Lietuvą keliavo su pusantrų metų sūneliu Artūru, devynerių Kirilu bei savo trim nepilnamečiais broliais, kurių globėja tapo anksti mirus tėvams: Romanu (14 m.), Vladiku (15 m.) ir Aleksandru (16 m.). Svetingų raseiniškių namuose su gausia šeima prisiglaudusi 32-ejų metų moteris sako, kad nėra nieko geriau už ramų dangų...


Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“. Jam savo esė sukūrė ir Palangos senosios gimnazijos IIB...


Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.


Palangos vaikučiai po karantino į lopšelius-darželius sugrįžo ne visi ir kitokie – labai pasiilgę vieni kitų, kai kurie – truputį išsigandę, ir beveik kiekvienas mažasis palangiškis dalijosi istorijomis apie koronavirusą. Vieni pasakojo apie „piktą vabaliuką“, kiti – apie „blogą tetą, kuri paslėpė raktą nuo darželio“, o dar kiti...


Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai tekdavo padirbėti auklėmis – būdavo tokių dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų. Kadangi šiemet, kaip niekad anksčiau, teko ieškoti itin daug tėvų, kurie nesužiūrėjo savo mažųjų, gelbėtojai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai...


„Palangos gintaras“ taps žalesnis, o vaikai gavo gražią gamtos pamoką – praėjusį penktadienį „Palangos gintaro“ administracija ir mokytojai pakvietė mažuosius ligoniukus sodinti medelių.


Penktadienio popietę į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie iš pirmų lūpų norėjo išgirsti apie šiais metais „Eglės“ leidykloje išleistą knygą „Juodojo mėnulio vaikai“. Romaną palangiškiams pristatė jo autorė, Angel slapyvardžiu pasirašiusi Andželika Bubelytė.


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius