Mončio muziejuje – šiuolaikinis naujųjų medijų menas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-21
Peržiūrėta
2203
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mončio muziejuje – šiuolaikinis naujųjų medijų menas

 Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.

Jau antrą kartą A. Mončio namuose-muziejuje Lietuvoje gerai žinomi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojai ir medijų meno kūrėjai pajūrio visuomenę, moksleivius ir jaunimą supažindino su medijų meno kūrybos sritimis bei praktinių užsiėmimų metu patarė kaip realizuoti menines idėjas.

Socialinių mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto docentas Rimantas Plungė, kuriantis eksperimentinę fotografiją, videomeną, taip pat ir tapantis bei studentams dėstantis kompiuterinę grafiką ir dvimatę animaciją, supažindino su pagrindinėmis medijų meno kūrybos kryptimis.

Medijų menininkas, menotyrininkas lektorius Remigijus Venckus, kuriantis eksperimentinę fotografiją ir videomeną, rašantis meno kritikos straipsnius bei meno kūrybos apžvalginius tekstus, o taip pat Lietuvos bei užsienio muziejuose ir galerijose pristatantis meno kolekcijas, atskleidė filmų kūrimo paslaptis, kalbėjo apie režisavimą ir filmavimą.

Be to į kūrybinės stovyklos užsiėmimus atėjusieji ir į kūrybos procesą įsijungusieji – o priemonių kūrybai R. Plungė ir R. Venckus atsivežė itin šiuolaikiškų ir itin įspūdingų, – sulaukė patarimų, kaip komponuoti vaizdą, kuriant fotografiją, kaip per trumpą laiką sukurti filmą bei turėjo progą sužinoti, kaip atrodo ir kaip ekrane gimsta vizualizuotos matematinės formulės.

„Edukacinius renginius VDU menų fakulteto šiulaikinių menų katedros dėstytojai rengia nuolat pačiuose įvairiausiuose Lietuvos miestuose. Kartais – kaip buvo pernai Palangoje – šie mokomieji pažintiniai užsiėmimai vyksta kartu su parodų pristatymais. Kartais atvykstame į mus pasikviečiančias bendrojo lavinimo ar menų mokyklas. Palangoje džiaugiamės turėdami galimybę naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimus pravesti A. Mončio namuose-muziejuje”, – sakė R. Plungė.

Pasak R. Venckaus, jaunieji kūrybinės stovyklos dalyviai labiausiai sukrunta tada, kai pereinama prie interaktyvių dalykų, nes fotografija ir video daugumai pakankamai suprantami.

„Patys pirmieji klausimai būna – kas tos naujosios medijos ir kas tai per menas? Dauguma apsilankiusiųjų mūsų paskaitose bei užsiėmimuose net neįsivaizduoja, kaip tai daroma, kad tai apskritai daroma ir kad tokia kūryba užsiima menininkai: pavyzdžiui, aš, baigęs grafiką, ar Rimantas, baigęs tapybą. Toliau jau – kiti klausimai: kur to galima išmokti ir ką ateity su tuo veikti? Atsakymas – atvažiuokite studijuoti pas mus. O ką veikti? Nūdienos pasaulyje, kuriame vis daugiau vietos užima naujausios technologijos, draugystė ne vien su fotaparatu bei filmavimo kamera, bet ir su kompiuteriu padės susidoroti su pačiais įvairiausiais iššūkiais”, – sakė R. Venckus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip nepaklysti žiniasklaidos, interneto ir socialinių tinklų platybėse? Atskirti patikimą informaciją nuo melagienų? Į šiuos klausimus padės atsakyti medijų ir informacinio raštingumo centrais jau tampančios Lietuvos viešosios bibliotekos. 


Po kelerių metų pertraukos į meno uostą grįžo marinos, vasariškai nusiteikusių meno mylėtojų žvilgsniai krypo į fotografijos žanrą, didelio populiarumo sulaukė netikėtai meno rinkos scenoje pasirodę tapytojo Antano Gudaičio (1904–1989) kūriniai. 


Balandžio 4 d. 17 val.  maloniaikviečiame   į  poetės, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakarą Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).


Visą liepos mėnesį Antano Mončio namuose-muziejuje veiks tiesiog išskirtinė paroda: čia, po vienu stogu, muziejaus direktorės Loretos Birutės Turauskaitės ir parodų kuratoriaus fotomenininko Gyčio Skudžinsko pakviesti, susitiko iš Palangos kilę ir kylantys kūrėjai: jau pripažinti, laukiantys pripažinimo ir dar tik -engiantys pačius pirmuosius žingsnius į meno pasaulį.


Palangoje – pirmoji meno degustacija

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 07 | Rubrika: Kultūra

Pirmą kartą į Palangą, į „Ramybės“ galeriją, atkeliauja originalus projektas – meno degustacija. Palangiškius ir poilsiaujančius miesto svečius tik vieną – birželio 9-osios vakarą – suburs meno degustacijos „išradėja“ ir kuratorė Vilma Jankienė. Vilniuje įsikūrusi „AP galerija“ jau ketvirtus metus organizuoja...


Šventinės nuotaikos vedini bei atsiliepdami į Prezidentės kvietimą Vasario 16-ąją švęsti linksmai ir išradingai, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos moksleiviai ir mokytojai istorinėje Kurhauzo salėje miesto bendruomenei organizavo ir dovanojo šventinį renginį, skirtą Valstybės atkūrimo dienai. Kurhauzo fojė lankytojus pasitiko kūrybinių darbų paroda...


A. Mončio muziejuje atsiveria naujos meno erdvės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 22 | Rubrika: Kultūra

Prasidedantį vasaros sezoną ir Muziejų naktį turtingai, turiningai ir išmoningai pasitiko A. Mončio namai-muziejus: penktadienį čia atidaryta Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros profesoriaus Vaidoto Janulio darbų paroda, kurioje eksponuojami kūriniai iš projektų „Sausas mūrijimas“ bei „Minčių kvapas“, o šeštadienį...


„Neįtikėtina. Tiesiog pasaka. Nesuprantu, kaip iš paprasčiausių siūlų virbalais galima sukurti tokį grožį“, – penktadienio vakarą kalbėjo į A. Mončio namus-muziejų susirinkusios palangiškės ir palangiškiai, su nuoširdžia nuostaba ir susižavėjimu apžiūrinėdami Riho Toomra parodą „Nuo siūlo iki meno“.


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius