Nacionalinis judumo iššūkis pasiekė finišą

Palangos tiltas, 2022-11-24
Peržiūrėta
937
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nacionalinis judumo iššūkis pasiekė finišą

Šventosios pagrindinė mokykla nuo rugsėjo 16 d. dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūros inicijuotame ir UAB Walk15 įgyvendinamame Nacionaliniame judumo iššūkyje, kuris finišavo lapkričio 16 d. Projekto metu Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys bendraminčiai buvo skatinami nesinaudoti automobiliais ir kuo daugiau judėti ekologiškiausia susisiekimo priemone – pėsčiomis. Specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba buvo skaičiuojami iššūkį priėmusių dalyvių nueiti žingsniai. Iš viso startavo 6 iššūkiai įvairioms bendruomenėms: miestų, mokyklų, aukštųjų mokyklų, bendruomenių, užsienio lietuvių ir organizacijų. Šventosios pagrindinė mokykla prisijungė prie du rudens mėnesius vykusio „Mokyklų iššūkio“ – kasdien vaikščiojome ir rinkome mobiliuosius žingsnius, taip visi kartu ir kiekvienas atskirai ugdydami sąmoningus kasdienio judumo įpročius. 

Iš viso mobiliojoje žingsniamačių programėlėje #walk15 dalyvauti iššūkyje registravosi 804 Lietuvos mokyklos. Šventosios mokyklai atstovavo 52 dalyviai - mokiniai, mokytojai, darbuotojai ir jų šeimų nariai – tie, kam rūpi ne tik asmeninė fizinė bei emocinė sveikata, bet ir žalesnė Lietuvos ateitis. Pasibaigus iššūkiui iš viso buvo nueita 10200069 žingsnių ir pasiekta net 182-oji vieta tarp visų dalyvavusių mokyklų! 

Nuoširdžių sveikinimų sulaukė aukščiausių vietų laimėtojai, surinkę daugiausiai žingsnių: Jokūbas Jarulis, 10 kl. – 801389, I vieta; Karolina Kikilaitė, 8 kl. – 634819, II vieta; Justas Vaitkūnas, 7 kl. – 578810, III vieta. Jie ir visi dalyviai, nuėję daugiau nei 400 000 žingsnių, buvo apdovanoti virtualiais Nacionalinio judumo iššūkio diplomais: Elzė Ziabliceva, 8 kl. mok. – 525396 žingsnių; Skirmantė Galdikaitė, 9 kl. mok. – 521145; Andrius Ruokis, 8 kl. mok. – 520725; Simona Petrauskienė, istorijos mokytoja – 461720; Rasutė Petrauskaitė, personalo darbuotoja – 439735.

Du mėnesiai aktyvaus judėjimo, kasdienio vaikščiojimo, virš 10 mln. surinktų žingsnių – įspūdinga Šventosios pagrindinės mokyklos komandinė sėkmė! Kiekvienas „Mokyklų iššūkio“ dalyvis atskirai ir visa bendruomenė kartu ne tik džiaugėmės aktyviausiųjų pasiekimais – jautėmės reikšmingai prisidedantys prie švaresnio oro, žalesnės, tvaresnės Lietuvos kūrimo ir geresnės gyvenimo kokybės puoselėjimo.

Statistika: į Nacionalinį judumo iššūkį šiemet įsitraukė visų Lietuvos miestų gyventojai, 804 mokyklos, visos aukštosios mokyklos, virš 400 bendruomenių, 150 užsienio lietuvių bendruomenių ir 1100 organizacijų; dalyviai nuėjo net 25 mlrd. žingsnių, įveikė beveik 18 mln. kilometrų ir net 476 kartus apėjo Žemės rutulį.

Šventosios pagr. m-klos inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla nuo rugsėjo 16 d. dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūros inicijuotame ir UAB Walk15 įgyvendinamame Nacionaliniame judumo iššūkyje, kuris finišavo lapkričio 16 d.


Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


Projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje" veiklos jau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl trumpame filmuke dalinamės įspūdžiais apie tai, ką pavyko išmokti ir kokių žinių pasisemti per visą projekto vykdymo laikotarpį.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Minint Europos judumo savaitę Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia pasimėgauti ne tik ėjimu, bet ir meditacija su gongo garsais vandenyje – aktyviausieji turės galimybę spalio 5 d. Palangos baseine vyksiančiame renginyje apsilankyti nemokamai.  


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Naujasis darbo kodeksas: protestuotojai pasiekė savo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Birželio 21 dieną Seime priimtą naująjį darbo kodeksą (DK) vakar šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo. Tad bene dvi savaites prie Vyriausybės rūmų protestavę studentai, profsąjungų atstovai ir kiti, nusiteikę prieš naująjį kodeksą, pasiekė savo. Šalies vadovė, atmesdama kodeksą pabrėžė, kad jis tenkina darbdavių, ne darbuotojų interesus.


Palangos politikai pasiekė naują rekordą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 26 | Rubrika: Miestas

Vakar į 53-ąjį septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę politikai pasiekė naują rekordą: iš darbotvarkės išbraukę du klausimus, likusius keturiasdešimt keturis jie sugebėjo išnagrinėti per valandą ir penkiolika minučių. Pirmu klausimu patvirtintas šių metų biudžetas, kurį sudaro 19 mln. 378 tūkst. eurų pajamų ir 20...


„Novelės Ruduo 2011“ pasiekė ir Palangą

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 24 | Rubrika: Kultūra

Nuvilnijusi per Klaipėdos rajoną - Skuodą, Kretingą, Endriejavą - „Novelės Ruduo 2011“ pasiekė ir Palangą - Palangos savivaldybės Viešojoje bibliotekoje susirinkusieji galėjo pasiklausyti ne tik autorių rašytų novelių, bet ir užduoti jiems klausimų apie kūrybą.


Kaimynų kivirčai pasiekė teismus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Viename kiemų Jūros gatvėje, Šventojoje, - karinė padėtis. Piktažodžiavimai, nesusikalbėjimas, keiksmai ir iš nevilties svyrančios rankos – nei vienas nesiruošia nusileisti kovoje dėl bendro keliuko į namus. Ši kova jau pasiekė teismus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius