Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ judumo savaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu ir Palangos sporto centru

Palangos tiltas, 2023-09-27
Peržiūrėta
1136
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ judumo savaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu ir Palangos sporto centru

Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“. Tai didžiausia tvaraus judėjimo skatinimo kampanija pasaulyje. Šių metų iniciatyvos tema – taupykime energijos išteklius, tad visą savaitę įstaigos bendruomenę ir ugdytinių tėvelius raginome keliauti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais  ir kt.

Judumo savaitę buvo organizuojamos įvairios aktyvios veiklos. Kas rytą, aktyviai ir linksmai nusiteikę į rytinę mankštą ,,Su mankšta, mano nuotaika gera“ skubėjo visa bendruomenė, ugdytiniai ir jų tėveliai. Mankštas vedė, „Žiogelių“, ,,Bitučių“, ,,Sraigelių“ ir ,,Boružėlių“  grupių tėveliai. 

Pirmadienį vaikai savo vikrumą, greitį ir ištvermę pasitikrino sportiniuose žaidimuose ,,Sportuoju ir augu sveikas“. Ugdytiniai dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose: bėgo per kliūtis, jojo žaisliniu žirgu, mėtė kamuoliukus į krepšius, rideno kamuolius ir kt. Kiekvienas stengėsi kuo greičiau ir geriau atlikti užduotis.

Antradienį ,,Ąžuoliuko“ bendruomenė kartu su visuomenės sveikatos specialiste Gintare Glinkskaite žingsniavo aplink darželį. Žygio tikslas - 100 žingsnelių aplink darželį buvo pasiektas.

Trečiadienį ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir ,,Sraigelių“ vaikai, kartu su mokytojomis ir muzikos mokytoja smagiai nusiteikę keliavo į Palangos Birutės parką. Parke vaikai žaidė sportinius žaidimus ,,Ten kur gamta, ten sveikata“. Ši sportinė pramoga ne tik paskatino aktyviai pajudėti, bet ir suteikė gerą nuotaiką, džiaugsmą, skatino pozityvius tarpusavio santykius. 

Ketvirtadienį darželyje svečiavosi Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Paulina Rulevičė ir policijos bičiulis Amsis. Jie vaikams papasakojo, kaip reikia saugiai nukeliauti į darželį, priminė apie atšvaitų dėvėjimą tamsiuoju paros metu. Amsis pasidžiaugė, kad vaikai žino ką reiškia šviesoforo spalvos. Visi vaikučiai gavo dovanų po atšvaitą, bet labiausiai vaikams patiko šokti ir išdykauti su Amsiu. 

Rugsėjo 22 – ąją judumo savaitė finišavo su ,,Ąžuoliukų sportiada“ Palangos sporto centre. Išradingos mokytojos ir sporto centro darbuotojai parengė įvairiausių užduočių, estafečių, sportinių žaidimų, pramogų. Jų metu vaikai tobulino fizines savybes, gebėjimą laimėti ir patirti nesėkmę. Vaikai grįžo pavargę, bet kupini įspūdžių.

Judumo savaitė skatino fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, suteikė daug džiaugsmo, pakilios nuotaikos ir bendrystės. Džiaugiamės, kad Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsitraukė į savaitės veiklas. Aktyvus judėjimas ne tik pramoga, bet ir didelė nauda sveikatai. Sportuokime ir būsime sveikesni.

 

Parengė Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ 

vyresnioji mokytoja Raimonda Vainorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


2023 m. spalio 12 dieną ,,Boružėlių” grupės vaikai kartu su mokytoja Raimonda Vainore, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Varpiotiene ir mokytojos padėjėja Renata Štalaite vykdydami projektą ,,Kas be rankų, be kojų duris atlapoja” dalyvavo išvykoje į vėjo jėgainės parką.


Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei 2023 m. spalio 9 d. už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos aplinkosauginio vaidmens stiprinimą 10 kartą įteiktas Tarptautinis Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava.


Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Rugsėjo 16–22 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. 


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius