Nauja kurorto paslauga: kol tėvai pramogauja, vaikai – nepažįstamųjų rankose

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-08
Peržiūrėta
1201
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nauja kurorto paslauga: kol tėvai pramogauja, vaikai – nepažįstamųjų rankose

Vasaros atostogos daugeliui asocijuojasi su poilsiu bei ramybe. Vėlyvi rytai, galimybė iki soties mėgautis saulės voniomis, naktinis gyvenimas – visa tai prieinama jauniems, vaikų neturintiems vasarotojams. Šią vasarą, Palangoje įsikūręs vaikų priežiūros kambarys, leidžia į vasaros linksmybių sūkurį įsilieti ir tėvams. Tačiau ar ryžtumėtės palikti savo vaiką nepažįstamai tetai?

 

Paslauga brangi

 

Skelbimo antraštė skelbia, jog rūpestingos auklės prižiūrės jūsų vaiką vaikų žaidimo kambaryje arba jūsų namuose. Valanda, viename Palangos viešbutyje įsikūrusiame vaikų žaidimo kambaryje, atsieis 15 litų, auklė namuose kainuos šiek tiek daugiau, valanda – 20 litų.

Paskambinus skelbime nurodytu numeriu, keturiasdešimtmetė moteris tikino, jog specialaus pedagoginio išsilavinimo neturinti. „Vaikučius prižiūrime dviese, mano kolegei penkiasdešimt metų, tad gyvenimiškos patirties turime“, - teigė pašnekovė, pati užauginusi du vaikus.

Moteris, prižiūrinti dviejų-septynerių metų vaikus, „Palangos tiltui“ kalbėjo, jog norinčiųjų auklės paslaugų, vienetai: „Jeigu tėvai nori išeiti vakare į teatrą, koncertą, kiną, kreipiasi į mus, daugiausiai vaikai paliekami trims valandoms. Buvo atvejis, kuomet tėvų namuose saugojome ir pusės metų vaikutį“.

Pastoviems klientams nuolaidas taikanti verslininkė, paklausta kuom užima atvestus vaikus, kalbėjo: „Atveda ir tokių vaikų, kurie su žaislais nežaidžia, tuomet piešiame, kalbamės, žaidžiam „gydytoją“.

Ji prisipažino, kad kol kas tokia paslauga besidominčiųjų nėra labai daug. „Tėvai, nuolat dirbdami, per atostogas, matyt, nori bendrauti su savo vaikais“, - laikraščiui kalbėjo  moteris. Ji sakė, kad tokiai veiklai yra įsigijusi verslo liudijimą.

 

Palikti nepažįstamajam?

 

„Ne viskas auksas, kas auksu žiba“ – skelbia senolių išmintis. Gyvename ne tokioje ir saugioje visuomenėje, kurioje būtų galima palikti nerakintas namų duris ar atidarytus langus. Pasitikėti kiekvienu sutiktuoju – nevalia, juo labiau palikti savo vaiką nepažįstamajai.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja  Zita Paulikienė „Palangos tiltui“ išsakė kategorišką nuomonę: „Tik pažįstamam žmogui patikėčiau savo vaiko priežiūrą. Žmogaus išvaizda nieko apie jį nepasako. Regis, tėvai, patikintys savo vaikus tokioms auklėms, pirmiausia atkreipia dėmesį, kaip jos atrodo. Išvaizda gali būti klaidinga. Ieškodami auklės tėvai prašo pagalbos iš giminių bei pažįstamų - paprastai rekomendacijų prašo. Regis, kai kurie linksmybių pasiilgę poilsiautojai savo mažylius patiki svetimiems žmonėms labai lengvai. Palikti nepažįstamą auklę savo namuose taip pat nesaugu“, - teigė Z. Paulikienė, kuri rekomenduoja savo vaikus palikti tik patikimose, rūpestingose bei sąžiningose rankose. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.


Vis daugiau tėvų nori ne tik stebėti, ką jų atžalos veikia internete, bet ir turėti galimybę kontroliuoti jų veiksmus. Atsižvelgdama į tai, mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ patobulino savo savitarnos programėlę – nuo šiol tėvai tiesiog savo telefonuose galės tikrinti ir valdyti vaikų išlaidas.


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Šią savaitę darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbia ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių –...


Vasaros atostogos daugeliui asocijuojasi su poilsiu bei ramybe. Vėlyvi rytai, galimybė iki soties mėgautis saulės voniomis, naktinis gyvenimas – visa tai prieinama jauniems, vaikų neturintiems vasarotojams. Šią vasarą, Palangoje įsikūręs vaikų priežiūros kambarys, leidžia į vasaros linksmybių sūkurį įsilieti ir tėvams. Tačiau ar ryžtumėtės palikti savo vaiką nepažįstamai tetai?...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius