Palangoje vaikai vasarą pramogauja ne tik baseine

Palangos tiltas, 2020-07-09
Peržiūrėta
1938
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje vaikai vasarą pramogauja ne tik baseine

Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.

VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ šią vasarą tokiems nerandantiems kuo užsiimti 7- 11 metų vaikams pasiūlė smagią pramogą – vaikų vasaros užimtumo stovyklą „Aqua vasara“.

Žodis aqua lotynų kalba reiškia vanduo, todėl visiškai suprantama, kodėl pagrindinis šios stovyklos užsiėmimas yra plaukimo įgūdžių tobulinimas, o daugeliui – ir mokymasis plaukti Palangos baseine, kuriame pramogaujant visiškai nesvarbu, koks oras yra lauke: kepina saulė, merkia lietus ar košia žvarbokas vėjas.

Prireikė papildomų pamainų

Dienos stovyklos be nakvynės Palangos baseine prasidėjo birželio 29 dieną ir tęsis iki pat vasaros pabaigos. Vaikai čia aktyviai laisvalaikį leidžia kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio. Užsiėmimai prasideda 10 ir baigiasi 16 valandą.

Neseniai pasibaigus karantinui stovyklos organizatoriams dar buvo neaišku, ar ji sudomins tėvelius ir vaikus, todėl šią vasarą kol kas buvo organizuojama tik viena grupė, kurioje kiekvienoje pamainoje pramogauja po 10 vaikų.

Iš pradžių buvo planuojamos 5 pamainos, kurios turėjo baigtis rugpjūčio pradžioje. Tačiau pamačius koks yra didelis susidomėjimas tokia stovykla, ją nuspręsta pratęsti dar trimis papildomomis pamainomis.

Pasikeisdami po vieną savaitę dienos stovykloje laisvalaikį leidžia 7-9 ir 9-11 metų amžiaus vaikų pamainos.

Vaikai išmokomi ne tik plaukti

Dienos stovyklautojai kasdien renkasi Palangos baseino pastate esančiose patalpose, kuriose vyksta nemažai įvairių užsiėmimų.

Kadangi stovykla vadinasi „Aqua vasara“, užsiėmimai kasdien baseine prasideda po valandą trunkančiomis plaukimo pamokomis. Joms vadovauja profesionalus plaukimo treneris Darius Stanelis.

Paskutiniąją stovyklos dieną – penktadienį vaikai demonstruoja ko išmoko: baseine vyksta įvairios estafetės ir žaidimai, kurių metu reikia atlikti įvairias užduotis vandenyje.

Pirmąją stovyklos dieną vaikų laukia pažintinė ekskursija po baseino pastatą. Jiems pristatomos visos baseine teikiamos paslaugos, paaiškinama, kaip veikia baseinas, kaip jis papildomas vandeniu, kaip vanduo yra valomas.

Be to, prieš prasidedant užsiėmimams vandenyje, stovyklautojai supažindinami su saugiu elgesiu ne tik baseine, bet ir žaidžiant kieme. Jie išmokomi suteikti pirmąją medicininę pagalbą atsitikus nelaimei vandenyje ir ištikus įvairioms traumoms. Pavyzdžiui, susižeidus pirštą.

Laukia edukaciniai užsiėmimai

Be kasdienio plaukimo stovykloje vaikų laukia daug įvairiausių kitų pramogų.

Vienoje miesto šokių studijoje vyksta aerobikos treniruotė, kuriai vadovauja šokių ir gimnastikos trenerė Irina Šlimienė.

Kitą dieną Palangos „Vėtrungės“ šokių kolektyvo vadovė Birutė Gikarienė vaikus supažindina su įvairiais šokių stiliais ir išmoko pagrindinių šokio žingsnių.

Vaikų laukia išvyka į Palangos pasakų parką, kuriame jie susipažins su jame esančiomis pasakų personažų skulptūromis, pasiklausys žinomos atlikėjos Ingos Valinskienės sekamų lietuvių liaudies pasakų ir parke išmėgins įvairias judrias estafetes.

Kartu su pedagoge Viktorija Butkiene stovyklautojai išmoks iš molio nusilipdyti dekoratyvinę lėkštutę, kurią, kaip atminimą apie „Aqua vasarą“ jie parsiveš į namus.

Viena diena bus skirta tapybos ant puodelių pamokai. Pedagogė Rasa Statkuvienė vaikus išmokys kaip specialiais porceliano dažais patiems gražiai išmarginti ir papuošti baltus arbatos puodelius.

Stovyklautojams padovanoti pačių papuošti puodeliai namuose jiems dar ilgai primins apie vasaros pramogas Palangoje.

Įvairi pažintis su gintaru

Palanga neatsiejama nuo gintaro, todėl stovyklos metu vaikų laukia pažintis su Lietuvos auksu.

Viena diena bus skirta išvykai į Gintaro muziejų, į kurį retokai užsuka ne tik Palangos svečiai, bet ir patys palangiškiai. Čia stovyklautojai supažindinami su gintaro atsiradimo istorija, muziejuje saugomais unikaliais gintaro eksponatais.

Kitą dieną vyks praktiniai užsiėmimai gintaro galerijoje „Amber cat“ („Gintarinis katinas“), kur jie ne tik sužinos kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbtojo, kaip apdirbimas gintaras, bet ir patys pamėgins tai padaryti: patariami gintaro apdirbimo meistro nusišlifuos gintaro gabalėlius ir juos perdūrę susivers apyrankę, kurią galės pasiimti dovanų.

Sužinoję kada ir kodėl Baltijos jūra į krantą meta gintarą, vėliau, esant palankiam orui, stovyklautojai paplūdimyje patys pamėgins rasti jūros išmesto gintaro ir smulkius jo gabalėlius atskirti nuo pajūryje randamų spalvingų mažų akmenukų.

Stovyklauja iš visos Lietuvos

Kaip papasakojo dienos stovyklos vadovė, VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ vadybininkė Ieva Rudytė, kartu su plaukimo pamokomis kasdien vyks po 3-4 įvairūs edukaciniai užsiėmimai, kuriems vadovauja keletas pedagogų ir trenerių.

Stovyklautojai pietauja miesto centre esančioje kavinėje „Mūza“. Paskutiniąją stovyklos dieną penktadieniais jų laukia sotūs pietūs picerijoje „Joda pica“.

Į stovyklą, kurios viena pamaina kainuoja 110,5 eurų, 7-11 metų vaikai priimami iš visos Lietuvos.

„Tėvelių ir vaikų susidomėjimas didžiulis – rugpjūčio mėnesio pamainose vietų beveik nebeliko“, – dienos stovyklos pasisekimu džiaugėsi I. Rudytė.

Anot jos, apie 40 proc. visų užsirašiusiųjų į stovyklą yra vaikai iš įvairių šalies miestų. Į Palangą jie atvyko su čia poilsiaujančiais tėveliais.

Pirmojoje pamainoje stovyklavusioms dviem sesutėms dvynukėms čia taip patiko, kad jas tėveliai užrašė į dar vieną pamainą rugpjūčio mėnesiui.

„Įsitikinus, kaip tokios stovyklos yra reikalingos vaikams, mes planuojame jas Palangos baseine organizuoti ir moksleivių atostogų metu rudenį, žiemą ir pavasarį.

O kitą vasarą jos ne tik prasidės nuo pat birželio pradžios, bet ir stengsimės vienu metu organizuoti kelias stovyklautojų grupes“, – ateities planais dalinosi I. Rudytė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseine Kalėdų Senelis atidarė savo šventinę rezidenciją. Nuo pat pirmojo žingsnio Palangos baseine Jus pasitiks Kalėdinė nuotaika, šviesomis tviskančios eglutės ir plačios darbuotojų šypsenos.


Apsilankymas baseine ir pirtyse spalio 1 d. miesto senjorams nekainuos.


Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.


Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau...


Vasaros atostogos daugeliui asocijuojasi su poilsiu bei ramybe. Vėlyvi rytai, galimybė iki soties mėgautis saulės voniomis, naktinis gyvenimas – visa tai prieinama jauniems, vaikų neturintiems vasarotojams. Šią vasarą, Palangoje įsikūręs vaikų priežiūros kambarys, leidžia į vasaros linksmybių sūkurį įsilieti ir tėvams. Tačiau ar ryžtumėtės palikti savo vaiką nepažįstamai tetai?...


Vaikų džiaugsmas nuaidėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui – beribis. Prasideda atostogos.  Beje, ekonominis sunkmetis diktuoja sąlygas. Daugumai tėvų iškyla dilema, ar jų atžalos atostogas praleis prie kompiuterio, ar šlaistysis kieme, o gal kaime, jei yra tokios galimybės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius