Naujaisiais sieks tapti sodininku ir sutraukti baikerių minią į Šventąją

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-12-28
Peržiūrėta
1095
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujaisiais sieks tapti sodininku ir sutraukti baikerių minią į Šventąją

Jau benueinant 2015-iesiems ir pasitinkant naujuosius, 2016-uosius metus, rikiuojame į eilę nuveiktus darbus praeinančiais metais ir turbūt ne vienas užsibrėžiame naujus tikslus naujiesiems. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip miesto labiau ar mažiau žinomiems žmonėms pavyko, o gal nepavyko, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir kokių naujųsiekių jie turi ateinančiais metais.

Nauji metai – naujos veiklos
Miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys labiau atskleidė savo asmeninio gyvenimo siekius, o ne darbinius užmojus. Ateinančiais metais politikas ir UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas žada įgyvendinti, kaip pats šmaikštauja, seną svajonę – tapti sodininku: „Jau seniai apie šią veiklą galvoju, bet niekaip nesiryžau, o gal neradau tam laiko. Sodo sklypas jau daug metų nenaudojamas ir šiek tiek pasidarė gaila, tad sumąsčiau, jog galėčiau save atrasti šioje sferoje iš naujo. Tokiu būdu bus dviguba nauda – ir užsiauginsiu kažką savo, ir rasiu daugiau laiko sau. Tad nuo ateinančio pavasario gerais orais būsiu ten“.
Kaip ir kasmet, ateinančias metais D. Želvys ketina keliauti, tik dar nenusprendė kur.
Pokalbio metu nepavyko atitrūkti nuo politikos, tad politikas prisiminė ir džiaugėsi 2015 metais vykusių rinkimų rezultatais: „Man, kaip politikui, šie rinkimai buvo tikrai įsimintini – taip įspūdingai dar niekada kurorto konservatoriai nebuvo laimėję. Tačiau tai ne tik sėkminga politinėpergalė, bet ir didelė atsakomybė prieš rinkėjus, kuri iš dalies ir slegia – norisi įgyvendinti kuo daugiau, kad laikas būtų išnaudojamas prasmingai ir produktyviai. Tad atsipalaiduoti ir užmigti ant laurų nėra kada“.

Projektai, ketinantys tapti tradiciniais
„Visos jėgos telkiamos į ateinančių metų grandiozinį renginį Šventojoje – birželio 19 dieną planuojame paplūdimio baikerių fiestą,– ateities planai dalijosi savivaldybės Tarybos narys, verslininkas, Šventosios bendruomenės aktyvistas ir „užkietėjęs“ baikeris Vaidas Šimaitis.– Visi didžiausi tikslai dedami į šį renginį, kad jis taptų kasmetinis, tradicinis. Ne vienerius metus dirbu šia kryptimi ir siekiu išsikelto tikslo. Galbūt net galėtume pasiekti Austrijos lygį, kai įvykis fiksuotas Gineso rekordų knygoje – vienu metu susirinko 70 tūkstančių baikerių. Tad tokie platūs užmojai kitiems metams“.
Ateinantys metai, kaip juokauja V. Šimaitis, savotiški ir sukakčių metai: „Tuoj bus metai, kaip atsisakiau itin žalingo įpročio – mečiau rūkyti. Niekada nemaniau, kad tai pavyks, bet, va, paėmiau ir padariau, tad džiaugiuosi tokiu sprendimu ir niekada dėl to nesigailėjau“.
Šventojiškis pasakojo, kad labai dažnai aplink galime išgirsti klausimą, ką darytume kitaip, jei būtų suteikta galimybė ką nors keisti: „Visada visi sakome, kad daryčiau daug ką kitaip, bet jei grįžtų tas laikas atgal, manau, kad visi vis tiek darytų viską taip pat. Toks jau tas užburtas ratas, iš kurio sunku ištrūkti ir pasimokyti iš buvusių klaidų, tad jei grįžtum į praėjusį etapą, daug kas, manau, kartotųsi“.
2015-ieji V. Šimaičiui buvo savotiški ramybės metai po ilgos „Elijos“ bylų virtinės: „Aš pats sau visada sakiau, kad kai baigsis byla, aš metus ar du nieko nedarysiu, kad suvokčiau, nuo ko vėl viską pradėti, kaip grįžti į vėžes, nes įtampa buvo didžiulė. Tad šie metai man buvo ramybės ir poilsio nuo didelių projektų laikotarpis“.
Vyras ateinančiais metais visiems linkėjo nesivadovauti nerašyta taisykle „nuo naujų metų darysiu...“. „Žmogus niekada negali planuoti, nes, kaip sakoma, Dievas iš mūsų planų juokiasi. Tad daugelio pasakymai nuo rytojaus, nuo pirmadienio ar nuo kitų metų – ne itin rimti. Nusibrėži aiškų tikslą ir kryptingai judi jo link“, – sakė pašnekovas.

Ateinančiais metais – daugiau gerumo
„Kitiems metams didelių tikslų dar nekeliu, bet, manau, kad pasibaigus visam šventiniam šurmuliui, ramiai pats sau tikrai apie tai pamąstysiu,–kaip jau įprasta su „Palangos tiltu“ lakoniškai bendravo tarybos narys Edmundas Krasauskas. – Dabar toks laikas, kai sukiesi darbuose, skubi ir nuolat leki, tad nelabai yra laiko pamąstyti ir ką nors sau palinkėti ateinančiais metais. Pagrindinis tikslas labai paprastas – dirbti, gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Kad būtų sveikatos, gėrybių ir dorybių. Šie metai man nebuvo labai jau dosnūs džiugiais nutikimais, tad tikiuosi, ateinantys bus smagesni“.

Laikasbaigti darbinę karjerą
Apie naujus kitų metų tikslus ir siekius dar nespėjo pamąstyti ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė: „Šventinis šurmulys užgožia visas mintis ir pamąstymus. Apie save pagalvosiu po šventinio maratono, kai baigsis įvairūs renginiai ir pamažu vėl grįšime prie savo kasdienių veiklų“.
Tačiau „Palangos tiltui“ moteris išdavė paslaptį, kad ateinantys metaiatneš ir ryškių pokyčių – moteris ketina palikti dabartinį skyriaus vedėjos postą.„Jau tikrai atėjo tas laikas, kuomet galiu džiaugtis užtarnautu poilsiu ir pagyventi dėl savęs. Tad ateinantys metai man bus labai reikšmingi – baigsiu darbinę karjerą. Būsiu išdirbusi keturiasdešimt garbingų ir prasmingų metų, tad, manau, jau nusipelniau pagyventi ramiai“, – sakė moteris.
Kaip E. Lapėnienė pasakojo, tuoj pasibaigsiantys metai nebuvo kokie nors labai išskirtiniai: „Tos pačios problemos, tie patys kasdieniai darbiniai reikalai, tad kažko labai išskirti negalėčiau. Džiaugiuosi, kad viskas klojosi gana sėkmingai, kad neįvyko kokių didelių bėdų, susijusių su vaikais, kas man labai aktualu. Ir vis dėlto paskubom prabėgus jau beveik praėjusius metus, didelį įspūdį paliko nauja darbo vieta. Tikrai ilgus metus dirbome gana prastomis darbo sąlygomis, tad puikios naujos darbo patalpos – džiugus įvykis. Tik šiek tiek gaila, kad į kadencijos pabaigą, nebeilgai pasidžiaugiau šiuo malonumu“.

Svarbiausia – grįžtamasis ryšys
„Kurorto pramogos“ savininkas Dainius Drungilas, aktyviai prisidedantis, kad Palanga kuo labiau atitiktų tikro kurorto vardą, ateinančiais metais, kaip ir kasmet, turi planų, o apie kai kuriuos dar nenori garsiai kalbėti: „Kelionės mano gyvenime visada užima svarbią vietą. O keliaudamas visada žvalgausi idėjų, kurias galėčiau parsivežti ir įgyvendinti Palangoje. Kaip ir šiuo metu neseniai grįžau iš kelionės – žvalgiausi, kaip Europa pasipuošusi šventėms, domėjausi, kur kas vyksta ir kaip ką nors naujo atsivežti į Palangą, kad būtų nauja ir įdomu. Keliaudamas visada ką nors pamatai naujo, kad ir kur apsilankytum, kad ir prastame renginyje, suvokimas vis tiek lieka. Tad ateinančiais metais ir toliau planuoju tikrai nepamiršti kelionių ir žvalgytis, kas naujo vyksta pasaulyje, atitinkamai reaguoti į tai, ką būtų galima pristatyti Palangoje. Ir taip pat laukia krūvos projektų“.
Prisiminus visų metų veiklą, D. Drungilui labiausiai atmintin įstrigo didžiausio batutų parko Lietuvoje atidarymas po atviru dangumi. „Smagiausia buvo matyti šeimas, kurios lankėsi naujai atidarytame pramogų parke. Džiugios nuotaikos, vaikų emocijos ir laimingos akys – grįžtamasis ryšys, kurį aš labiausiai vertinu. Į šį projektą buvo investuota be galo daug, bet kalbu ne tik apie pinigus – buvo daug išgyvenimų, savęs įdėjimo. Su laiku ir metais turbūt ateina tas laikas, kada kur kas labiau vertini emocinį, o ne materialųjį grįžtamąjį ryšį. Čia kaip ir su draugais, kurie po ilgo laiko atsisijoja ir supranti, ką iš tikrųjų gali vadinti draugu. Taip ir šiuo atveju, gautos emocijos man reiškia neišmatuojamai daug“,– prasmingomis mintimis dalijosi D. Drungilas.
Kitas įsimintinas metų momentas verslininkui – sparčiai besikeičianti Palanga: „Esu labai arti žmonių emocijų, pastebiu ir girdžiu jų reakcijas apie mūsų kurortą. Bet ir pats galiu pasakyti, kad esu patenkintas besivystančia Palanga, ir tai, akivaizdu, įgauna vis didesnį pagreitį. Ji tampa vis kitokia, gerąja prasme. Tad ateinančių metų tikslas – visiems kartu gražinti gimtąjį miestą“.

Tikslų įgyvendinimui nebūtina laukti Naujųjų
„Esu iš tų žmonių, kurie tikslo įgyvendinimui nelaukia Naujųjų. Jei aš turiu sau kokį uždavinį – asmeninį ar darbinį, tikrai nelaukiu preteksto, nuo kada jį galėčiau įgyvendinti. Tad naujieji metai man nėra riba, nuo kurios atsispirsiu naujiems darbams, šviežioms idėjoms ir siekiams“,– darbingai ir optimistiškai nusiteikusi Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė.
Pokalbio metu bandėme trumpai mintimis perbėgti besibaigiančius metus ir rasti įsimintiniausią įvykį miestui: „Jei kalbėtume apie miestą, tai vos ištarus žodžius 2015-ieji, prieš akis iškart iškyla Palangos koncertų salė. Tai buvo vienas iš didžiausių ir ryškiausių metų užbaigimo akcentų, tačiau šio objekto projektas vyko tikrai kur kas ilgiau. Apskritai manau, kad praėjusieji metai Palangai buvo labai spalvingi ir turtingi – pavyko daug nuveikti ir pasiekti, kad miestiečiai ir kurorto svečiai būtų patenkinti. Asmeniškai man tai labai įdomūs, atnešę tam tikrų pokyčių metai – rinkimai, įvairių projektų įgyvendinimai. Manau, kad drąsiai būtų galima pasakyti, jog Palangai šie metai buvo išties geri“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 18 – 21 dienomis kurorte šurmuliuos Tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2022”.


Jau šeštasis, tarptautinis, tikrai didžiausias Baltijos šalyse nemokamas paplūdimio baikerių festivalis „Beach Bike Fest 2021“  po atviru dangumi Šventojoje jau užveda variklius, bei, kaip ir kiekvienais metais, žada sudrebinti visą moto bendruomenę.


Palanga sieks iki 2030 metų tapti Baltijos regiono lydere

"Palangos tilto" redakcija, 2021 05 13 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 metams. Kas jame itin aktualu Palangos gyventojams? To paprašėme atsakyti Ramunės Olšauskaitės-Urbonienės...


Vos savaitė liko iki trečiojo baikerių festivalio „BeachBikeFest“ Šventojoje. Jo siela ir organizatorius Vaidas Šimaitis šiomis dienomis vos bluostą sudeda. „Įsitikinęs, kad bus didelė ir smagi šventė. Per keturias dienas tikimės sulaukti apie 2 tūkst. baikerių, visus linksmins 23 muzikos grupės, ir roko, ir popso, kad visi būtų patenkinti“...


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Birželio 8-11 dienomis Šventojoje vyksta antrasis Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė bei asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje Šventosios aikštėje, visi jie – nemokami.


Birželio 8-11 d. įvyksiančioje šventėje Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, tikimasi sulaukti kelių tūkstančių baikerių iš beveik 20 šalių.


Vakar 18 Palangos miesto savivaldybės Tarybos narių kibo į 31 Tarybos posėdžio darbotvarkėje numatytą klausimą. Taryba apribojo prekybos alkoholiu laiką Šventosios kavinėje „Galera“ ir įžiebė šviesą tarptautiniam baikerių festivaliui Šventojoje, skirdama jam finansavimą.


Trys pajūrio miestai žengia istorinį žingsnį kultūrinio tripolio kūrimo link. Klaipėdos, Neringos ir Palangos miestų bendruomenės kartu parengė paraišką 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti. Šioje paraiškoje sugulę ambicingi tikslai ir projektai leis pasiekti, kad per artimiausius penkerius ar šešerius metus Klaipėdos regionas taptų...


Jau benueinant 2015-iesiems ir pasitinkant naujuosius, 2016-uosius metus, rikiuojame į eilę nuveiktus darbus praeinančiais metais ir turbūt ne vienas užsibrėžiame naujus tikslus naujiesiems. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip miesto labiau ar mažiau žinomiems žmonėms pavyko, o gal nepavyko, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir kokių naujųsiekių jie turi ateinančiais metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius