Naujasis kurorto meras pasiryžęs stebinti netikėtais apsilankymais

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-19
Peržiūrėta
1771
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujasis kurorto meras pasiryžęs stebinti netikėtais apsilankymais

Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus tradiciniai“, - tvirtino Š. Vaitkus.

 

Domėjosi, kaip ruošiamasi sezonui

Savo pirmąją darbo dieną, praėjusį penktadienį, meras domėjosi, kaip įvairios miesto tarnybos ruošiasi sezonui. „Iki jo oficialaus atidarymo liko jau mažiau nei mėnuo, todėl miestas turi „blizgėti“ – turi būti užlopytos duobės, sutvarkyti infrastruktūros dalykai. Pirmą dieną pavyko pratęsti miesto tvarkymo sutartį su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ iki spalio 1-os dienos. Įpareigojome atitinkamas tarnybas paskelbti konkursą metams dėl miesto tvarkymo. Tad noriu patikinti gyventojus, kad Palangos miestas ir Šventoji bus tvarkomi“, - pabrėžė meras. Kaip jis aiškino, konkursas skelbiamas vieneriems metams, nes norima pasinaudoti įstatymo galimybe. „Jeigu savivaldybė valdo šimtą procentų komunalinio įmonės akcijų, galima, užuot skelbus konkursus, vykdyti vidinį paslaugos pirkimą.  UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus yra įgaliotas pagal Akcinių įmonių įstatymą išpirkti apie 9 procentus akcijų iš kitų įmonės akcininkų. Mano žiniomis, jų yra 33. Jis pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu – rezerve yra tam tikslui palikta 270 tūkstančių litų. Akcijos nominali vertė yra 10 litų“, -pasakojo meras Š. Vaitkus. Kai miesto komunalinis nupirks akcijas iš smulkiųjų akcininkų, tuomet miesto savivaldybė nupirks jas iš komunalinio. „Kai savivaldybė valdys 100 procentų akcijų, nereikės skelbti konkursų – miestas nerizikuos, kad juos gali laimėti ne mūsų miesto komunalinis ūkis. Toks kelias, tiesiogiai finansuojamas biudžeto, yra labai geras mūsų atveju“, - sakė „Palangos tiltui“ Š. Vaitkus.

 

Netrukus paaiškės, ar Palangą pasieks milijonai

Meras tikisi, kad po pokalbio su premjeru ir padedant Seimo nariui P. Žeimiui Palangą pasieks svari europinė pagalba pagal du projektus. Vienas jų -  „Viešos aktyvaus poilsio ir turizmo infrastruktūros plėtra“ (jis numato kempingo Nemirsetoje įrengimą).  „Paraišką jau esame pateikę Ūkio ministerijai, kuri iki gegužės 17-os dienos spręs, ar ją įtraukti į ES finansuojamų projektų sąrašus. Jeigu ministerija priimtų mums palankų sprendimą, Palanga pretenduotų į 8 milijonų litų europinę paramą įrengti kempingą Nemirsetoje“, -sakė Š. Vaitkus. Iki gegužės 17 dienos Ūkio ministerija turi pasisakyti ir dėl kito projekto – „Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros plėtra  - Palangos Botanikos parko istorinės dalies  rekonstrukcija ir pritaikymas viešosioms reikmėms“ II-ojo etapo finansavimo. „Antrame etape Palanga pretenduotų į 10 milijonų litų pagal šį projektą“, - sakė meras. (Meras prisiminė dar vieną gerą naujieną: grafo Tiškevičiaus rūmai – Gintaro muziejus-gavo 10 milijonų litų europinę paramą rūmų renovacijai įvykdyti).

„Su premjeru A. Kubiliumi, jam lankantis Palangoje, aptarėme šiuos du minėtus projektus. Seimo narys Pranas Žeimys artimiausiomis dienomis apsilankys Ūkio ministerijoje ir primins atsakingiems pareigūnams tokios paramos reikalingumą Palangai“, - teigė meras Š. Vaitkus. Prisiminęs apsilankymą su premjeru prie miesto žaizdos – kurhauzo – Š. Vaitkus sakė, kad yra pavedęs juristams „surašyti visą kurhauzo istoriją“. „Mūsų su ministru pirmininku sutarimu, visą medžiagą nusiųsime jam į Vyriausybę. Jis pažadėjo sudaryti komisiją kurhauzo klausimui spręsti“, - sakė Š. Vaitkus.

Jis pasakojo, kad, premjero prašymu, jam pateiksiąs visą informaciją dėl kurorto infrastruktūros plėtrą stabdančios bėdos – dėl rekreacijos objektų statybų stabdymo dėl tariamo viešojo intereso. Kaip žinia, stabdydami statybas kurorte, viešojo intereso gynimo vėzdu mosuoja ne tik kultūros vertybių apsaugos departamentas, bet ir prokuratūra. „Premjeras pažadėjo išnagrinėti šią problematiką“, - sakė Š. Vaitkus.

 

Pirmadienius meras skirs administracijos reikalų kuravimui

„Pirmadienį susitikau su savivaldybės administracijos darbuotojais, skyrių vadovais. Numatęs visus pirmadienius skirti administracijai. Reikalausiu atsakomybės iš naujo administracijos direktoriaus ar direktorės – asmeniškai reikalausiu skyrių vedėjų atsakomybės“, - sakė meras.

Prisiminęs pasivažinėjimą po miestą praėjusį penktadienį, Š. Vaitkus stebėjosi, kad mieste yra nemažai netvarkos. „Važinėjau ir fotografavau. Atkreipiau dėmesį, kad yra nelabai gerai tvarkomos daugiabučių kiemuose esančios gatvės. Paprašiau komunalinio ūkio direktoriaus į tai atkreipti daugiau dėmesio“, - tvirtino miesto vadovas. Meras pastebėjo ir šiukšlyną Ganyklų gatvėje, netoli Šiaulių banko. „Malonu, kad po mano skambučio komunalinio ūkio direktorius sureagavo – šiukšlyno neliko“, - džiaugėsi K. Skieraus operatyvumu Š. Vaitkus. Jis teigė, kad atitinkamiems skyrių darbuotojams yra pasakęs kviestis apleistų pastatų šeimininkus ir įspėti juos, kad pastatai turi būti prižiūrimi.

Meras vakar spėjo aplankyti ir renovuojamą Palangos tiltą. „Nuėjau iki pat galo. Man atrodo, kad darbuotojai visai neblogai tvarkosi. Nors numatyta, kad darbai turi būti baigti iki gegužės 15-os, bet, man regis, jie bus baigti anksčiau sezono atidarymo šventei“, - sakė Š. Vaitkus.

„Tikrai dažnai išeisiu pasivaikščioti po miestą. Kai pastebėsiu kokią nors negerovę, iškart skambinsiu atitinkamiems žmonėms. Kiekvienas turi būti miesto šeimininku“, - sakė meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Likęs be valdančiosios daugumos, net kaltinamas plykstelėjimais bendraujant ne tik su Tarybos, bet ir Savivaldybės administracijos darbuotojais, Antanas Kalnius, Kretingos rajono meras, gūžteli pečiais girdėdamas tai: „Manau, kad žmonės mane rinko ne tam, kad būčiau tik „gražus paveiksliukas“. Mėgstu greitus sprendimus bei negaliu susitaikyti su nieko neveikimu. Per visą savo kadenciją...


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius