NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-08-07
Peržiūrėta
449
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Palangiškiai – antri: Nidoje vykusiosiose paplūdimio gelbėtojų varžybose antrus metus iš eilės triumfavo Neringos gyventojų ir kurorto svečių saugumu besirūpinanti komanda.

Pirmadienį vykusiose varžybose antrieji liko Palangos gelbėtojai, tretieji – Klaipėdos (Girulių-Melnragės komanda).

Iš penkių vaikinų bei dviejų merginų sudarytos Neringos, Palangos ir dvi Klaipėdos paplūdimio gelbėtojų komandos varžėsi estafetės, bėgimo-plaukimo, sprinto, gelbėjimo su diržais ir kitose rungtyse.

Anot varžybų organizatorių, ketvirtus metus vykstantis renginys – puiki proga gelbėtojams ne tik patikrinti savo jėgas, bet ir pasidalinti patirtimi.

Planuojama, kad kitais metais renginys vyks Palangoje.

 

Peticija: antradienį Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybėms įteikta peticija, kurią pasirašę daugiau nei tūkstantis pajūrio gyventojų ir poilsiautojų reikalauja pasirūpinti, kad pajūryje būtų įrengta daugiau viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių.

Anot peticijos iniciatorių, per dvi savaitgalio popietes trukusią Baltijos jūros apsaugos akciją „Nedaryk į jūrą – saugok Baltiją“ surinkti parašai parodė, jog ši problema pajūryje – gaji ir viešųjų tualetų trūkumas gadina poilsį ne vienam poilsiautojui.

„Manau, pats laikas Palangos ir Klaipėdos savivaldybėms ne tik užtikrinti poilsiautojams kultūringą ir patogų poilsį, bet ir pasirūpinti, kad atvykusieji ilsėtis neterštų Baltijos jūros. Dėl viešųjų tualetų stygiaus dažnas poilsiautojas gamtinius reikalus atlieka tiesiog kopose arba jūroje, o tai yra vienas iš Baltijos jūros taršos šaltinių. Poilsiautojai akcijos metu skundėsi ir veikiančių tualetų būkle, ir nepakankama jų priežiūra. To sezono metu neturėtų būti“, – pareiškė vienas peticijos autorių Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys.

Pasak akciją inicijavusio VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ prezidento Remigijaus Lapinsko, per itin trumpą laiką toks surinktų parašų skaičius liudija didelį problemos mastą.

 

Vaistai: siekdami atskleisti prekybos viešosiose vietose ir turgavietėse taisyklių pažeidimus,  užkardyti akcizais apmokestinamų prekių laikymo, naudojimo, gabenimo ar realizavimo tvarkos pažeidimus, rugpjūčio 6 dieną Klaipėdos apskrities VPK VTB Prevencijos skyriaus pareigūnai patikrino Kretingos rajono ir Palangos miesto turgavietes.

Palangos miesto turgavietėje buvo sulaikyta 75-erių metų pilietė J. Č., kuri, neturėdama licencijos, vertėsi farmacine veikla, t.y. prekiavo vaistais. Prekybos vietoje rasta ir paimta 1 tūkst. 100 tablečių įvairių rusiškų vaistų.

Kretingoje pareigūnai pakalbino moterį, kuri ant prekystalių buvo išsidėliojusi ne tik apatinį trikotažą, kojines, bet ir vaistus. Pareigūnams ji paaiškino, kad turi verslo liudijimą, todėl ir prekiauja minėtais daiktais. Tačiau leidimo prekybai vaistais pilietė nepateikė. Apžiūrėję pilietės automobilį, pareigūnai salone pastebėjo kartoninę dėžę su įvairių rūšių vaistais. Patikrinus pažeidėjos asmens tapatybę paaiškėjo, kad, neturėdama licencijos verstis farmacine veikla, vaistais prekiavo 54-erių kretingiškė S. J. Iš jos buvo paimtos įvairių rusiškų vaistų 675 tabletės.

Moterims surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai ir perduoti nagrinėti Kretingos ir Palangos apylinkės teismams. Paimti vaistai saugomi Klaipėdos aps. VPK VTB Prevencijos skyriaus patalpose.

 „Palangos tilto“, Klaipėdos AVPK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius