Naujųjų 2014-ųjų naktis: jeigu ne gaisras, viena ramiausių per keletą metų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-02
Peržiūrėta
2170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policijos pareigūnų teigimu, naktis į sausio 1-ąją buvo neįprastai rami.
Policijos pareigūnų teigimu, naktis į sausio 1-ąją buvo neįprastai rami.

2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.

Švęsta gana ramiai
„Nors šiais metais į Palangą buvo suplūdę labai daug žmonių – pareigūnams reguliuoti eismą prie įvažiavimo į Palangą iš Kretingos pusės teko pradėti jau prieš devintą valandą vakaro, – galima sakyti, jog Naujųjų metų sutiktuvės kurorte praėjo pakankamai ramiai: naktis buvo viena ramiausių per keletą metų, – paklaustas, kokia policijos pareigūnų vertinimu buvo ši Naujųjų metų sutiktuvių šventė, atsakė Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius. – Į policijos komisariatą buvo pristatyta tik pora neblaivių miesto svečių, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje“.
Pasak viršininko, Naujųjų metų naktį patruliavusių pareigūnų pastebėjimais, vartojančių alkoholį švenčiančiųjų buvo nemažai, tačiau „piktybinių“ pažeidimų jie nedarė, o įspėti tinkamai sureaguodavo. Į patrulių pastabas reagavo ir fejerverkus bei petardas atsinešę žmonės.
„Žinoma, šventinę naktį ir pareigūnai kiek atlaidesni. Tačiau dera pripažinti, jog po truputį išmokstame švęsti: besilinksminantys žmonės vis mažiau kelia problemų ir patys sau, ir aplinkiniams. Norisi net pastuksenti į medį prieš palinkint, kad visos šventės būtų tokios ramios. Juk net jeigu ir dešimt neblaivių būtume pristatę į komisariatą, prisiminus ankstesnius metus, galėtume sakyti, kad šventės buvo ramios“, – sakė G. Pocevičius.

Kelių policijai darbo buvo daug
„Nors mūsų pareigūnams darbo buvo daug, ypatingų eismo įvykių Naujųjų metų naktį nebūta“, – sakė Palangos policijos komisariato Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas. Jis paantrino G. Pocevičiui: į Palangą judėjusių automobilių srautas itin pagausėjo jau nuo 18-19 val., o nuo 20 val. iki vidurnakčio transporto priemonėms nuo Kretingos gatvės ir Klaipėdos plento sankryžos nebeleista važiuoti link Vytauto gatvės – eismas buvo nukreipiamas link Klaipėdos ir Liepojos, kad automobiliai į miestą įvažiuotų kitomis gatvėmis.
„Rimtesnis incidentas buvo tik vienas: apie 22.15 val. į Palangą nuo Kretingos dideliu greičiu važiavo automobilis, lenkęs visą koloną, ir per sankryžą važiavęs degant raudonam šviesoforo signalui. Patrulių stabdomas automobilis nesustojo, nulėkė gyvenamojo kvartalo link. Pareigūnai automobilį be vairuotojo rado Kretingos g. 54 namo kieme. Šiuo metu jis nuvežtas į saugomą aikštelę, aiškinamės, kas yra jo savininkas“, – pasakojo R. Vinciūnas.
Pirmasis neblaivus vairuotojas šiais metais sulaikytas sausio 1-ąją, 1.25 val. Pirmąją Naujųjų metų dieną įvyko ir pirmasis autoįvykis, kuriame nukentėjo žmogus. Birutės alėjos ir Kęstučio gatvės sankryžoje susidūrė du automobiliai: vieno jų vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu važiavusios transporto priemonės. Nuo smūgio ant šaligatvio užlėkęs automobilis kliudė šaligatviu ėjusią Palangos viešnią iš Rusijos. Moteris buvo nuvežta į ligoninę, tačiau, pasak medikų, rimtų sužalojimų ji nepatyrė.
Kelių patruliai intensyviai dirbo ir antrąją 2014-ųjų dieną: nuo 6 iki 10 val. vykusio reido metu sulaikyti trys neblaivūs vairuotojai, dar šeši į alkotesterį „įpūtė“ kiek mažesnę nei kritinė promilių „dozę“.
 

Medikams – rami naktis
„Ši Naujųjų metų naktis medikams buvo išskirtinai rami, – paklaustas, ar daug darbo šventinę naktį turėta, atsakė Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas. – Į ligoninės priimamąjį kreipėsi šeši pacientai, nei vieno jų traumos nebuvo rimtos: nei lūžių, nei siūtinų žaizdų. Net keista, kad šiemet niekas nenukentėjo nuo petardų, nors Palangoje ir ypač centrinėje dalyje jos ir griaudė, ir skraidė labai intensyviai, o žmonių buvo minios“.
Iš šešių žmonių, kuriems prireikė medikų pagalbos, buvo po vieną svečią iš Vilniaus ir Šakių, kiti – palangiškiai. Šypseną medikams sukėlė vienas pacientas, kurį šventinę naktį „paauklėjo“ žmona.
„Skirtingai nei ankstesniais metais, į medikus nesikreipė muštynėse nukentėję žmonės. Su kolegomis net pajuokavome, kad, matyt, tie mūsų tautiečiai, kurių gyslose verda Juodojoje jūroje žirgus girdžiusių protėvių kraujas, išvažiavo „tvarkos daryti“ į kitas šalis“, – pajuokavo R. Kirstukas.
Pirmąją 2014-ųjų dieną Palangos medikų pagalbos prašė svečiai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei Klaipėdos rajono.
Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pritarė R. Kirstuko žodžiams, jog šiemet šventinė naktis buvusi kaip reta rami: iškvietimų, tame tarpe ir į Palangą, nebuvo daugiau nei įprasta, nebuvo ir jokių kritinių atvejų.

Šventę aptemdė gaisras
Tuo tarpu Palangos ugniagesiams gelbėtojams Naujametinė naktis buvo labai nerami. Kaip sakė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis, tik laikrodžiams paskelbus 2014-uosius, aštuonios minutės po vidurnakčio gautas signalas, jog sodų bendrijoje „Pavėsis“ dega Našlaičių takas 18 esančio individualaus gyvenamojo namo stogas. Gesinti gaisro vyko 4 autocisternos.
„Ekipažams atvažiavus, namo stogas degė atvira liepsna, – pasakojo V. Jarulis. – Gaisrą gesinome iki 3 val. ryto. Nudegė 50 kv. m stogo, išdegė pirmajame namo aukšte esanti virtuvė, vandeniu sulieti baldai ir kiti namų apyvokos daiktai, visas namo vidus aprūko. Laimei, nuo ugnies pavyko apsaugoti greta esančius namus: šioje sodų bendrijoje jie pastatyti labai tankiai, iki kaimyninio namo – vos 5 metrai“.
Skaudžiausia – namo šeimininkams, kurių prasidėjus gaisrui namie nebuvo. Jie buvo išėję pasižiūrėti šventinio fejerverko. Beje, kaip sakė V. Jarulis, šeimininkai mano, jog gaisras kilo dėl to, kad kaimynystėje buvo neatsargiai elgiamasi su fejerverkais: neva paleista petarda pro seną šiferio lakštais dengtą stogą įskriejo į negyvenamą mansardą ir sukėlė gaisrą. Nukentėję žmonės kreipėsi į policijos pareigūnus dėl neatsargaus kaimynų elgesio su pirotechnika. Šiuo metu vyksta tyrimas: gaisro priežastis aiškinasi ir ugniagesiai, ir policijos pareigūnai.
„Yra buvę, kad Naujųjų metų naktį tekdavo vykti gesinti gaisrų, bet kad gaisras kiltų iškart po vidurnakčio – tokio įvykio nepamenu“, – sakė V. Jarulis, pridūręs, jog šventinę naktį būta ir dar vieno incidento: J. Janonio g. 44 esančioje elektros skydinėje įvyko trumpasis jungimas. Elektra buvo skubiai atjungta, laimei, gaisras nekilo – tik skydinėje išsilydė laidai.

Daug šiukšlinančio
jaunimo

„Niekuo ypatinga ši Naujųjų metų naktis nebuvo – viskas kaip visada: daug žmonių, daug šiukšlių, ypač daug tuščių fejerverkų pakuočių, – apibendrino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.  – Tačiau jeigu pernai sakiau, kad į Palangą švęsti buvo suvažiavusi solidi publika, šiais metais privažiavo itin daug jaunimo. Deja, dalį jų tenka pavadinti „piemenimis“.
Be „piemenų“, K. Skieraus nuomone, šiemet prie jūros Naujuosius sutikinėjo daug iš Airijos bei Anglijos suvažiavusių mūsų tautiečių.
„Kodėl taip manau? Todėl, kad tose šalyse priimta šiukšlinti ten, kur stovi. Šiukšlių dėžių nėra, o tai, kas primėtyta, surenka valytojai. Pernai tose vietose, kur susiburia itin daug žmonių, pavyzdžiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, buvome pastatę specialius geltonus konteinerius, ir šventusieji šiukšles metė į juos. Šiais metais konteineriai buvo tušti. Užtat pagal šiukšlių kupstus buvo galima nustatyti, kur kokios kompanijos – kartais visai netoli konteinerio ar šiukšliadėžės – stovėjo“, – sakė direktorius.
Kadangi oro naktį į sausio 1-ąją būta išties gražaus, daug šventusiųjų buvo įsikūrę paplūdimyje bei kopose.
„Išrinkti šiukšles iš kopų buvo itin sunku, nes tai daryti tenka rankomis – valymo technika ten, kaip žinia, neįvažiuoja. Miestą ir, svarbiausia, J. Basanavičiaus gatvę, Jūratės ir Kastyčio skverą bei paplūdimius pradėjome valyti nuo pusės aštuntos ryto. Ir jeigu ten gana greitai susitvarkėme, dar ryto valandomis, tai kopose baigta tvarkytis tik trečią valandą dienos“, – pripažino K. Skierus. 

Jūsų komentaras:

kai mato ir girdi tai- ką nori!, o ne tai- kas iš tikrųjų yra... 2014-01-03 13:31 (. / IP: 86.100.63.40)
-tai tikriausiai dar nuo N metinės nakties neatsipaipaliojai, jei nusikalbi apie kažkokią kažkur reformą ir ...apie "greitąją atiduotą Palangai"??? nuo kada teisybė Tamstai vaidenasi -nuodais? Aišku, iš kokios aplinkos esi... ir kuom spjaudai...

Nesuprantu 2014-01-03 07:26 (IP: 82.135.197.57)
Nesuprantu ją bendro turi šitas piktas komentaras "neregėta..." su Naujųjų metų sutikimu? Ir kodėl Kirstukas kaltas, kad greitoji, vykdant reformą visoje Lietuvoje, atiduota Palangai? Jeigu naktis buvo rami - ačiū Dievui. Pasidžiaukim, o ne nuodais spjaudykimės viešoje erdvėje. Ir dar anonimiškai...

Neregėta kirstuko ramybė? 2014-01-03 07:11 (. / IP: 86.100.63.40)
„Ši N. metų naktis medikams buvo išskirtinai rami", – sakė Klaipėdos Jūrininkų lig Palangos dep vadovas Remigijus Kirstukas.(?)-Puiku! Šis vadovas sunaikino med. greitąją pagalbą, reanimaciją ,ligoninę... fizioterapija- niekinė!.. ir Palangos greitąją "nurašė" Klaipėdai-tai tikrai gali ramiai ilsėtis! Kas mirė-mirė..ir niekam neidomu, kad ~100 palangiškių butų išgelbėti, jei ne šis baisus "susidorojimas" su med. pagalba,ypač reanimacija Palangoje...Taigi, dabar supratę žmonės, kad čia med. pagalbos nebėra-tiesiai važiuoja į Klaipėdą...ar kreipiasi į kt gydymo įstaigą.Taigi, tokie kirstukai ir pan .-gali ramiai toliau miegoti, nebent kas pakvies pampersą pakeisti...Nužmogėjimas pasiekė neregėtas "aukštumas"...

Taip pat skaitykite

Sulaukti 100 metų pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Vis dėlto Lietuvoje yra net apie 350 šimtamečių, o ilgiausiai mūsų šalyje gyvenusios moters amžius yra išties įspūdingas. 


Yla vis tiek išlenda iš maišo. Taip būtų galima pavadinti skandalą pajūryje, Palangoje. Iš pradžių valstybė už 574 000 eurų parduoda įspūdingą objektą, o po dvejų metų jis jau nuperkamas už daugiau kaip 2 mln. eurų. Pirkėjas – žinomo politiko sūnus. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai pernai atliko 109 gelbėjimo darbus (2019 m. - 103). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 41, darbai po transporto avarijos – 11, durų atidarymas ir pagalba policijai po 9, taip pat po 8 kartus teikta pagalba įmonėms ir organizacijoms bei naftos produktų surinkimui, pagalba GMP – 6, darbai...


Naujųjų metų sutiktuvės Palangoje – vos ne pavyzdinės

"Palangos tilto" informacija, 2019 01 04 | Rubrika: Miestas

Pagrindinės Palangos gelbėjimo tarnybos vieningai linksi galva, kad Naujieji metai Palangoje sutikti ganėtinai ramiai, didesnių incidentų išvengta, nors svečių metų kaitos šventei kurortas susilakė kaip karštą vasaros dieną. Medikai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai bei policijos pareigūnai džiaugiasi augančia žmonių kultūra, didėjančiu sąmoningumu ir...


Šį sekmadienį – rinkimai į miesto savivaldybės Tarybą ir netrukus kurorto vystymuisi diriguos naujoji Taryba, o darbus vykdys naujoji administracija. „Palangos tiltas“ apklausė daugiau kaip 20 miesto verslo, politikos ir visuomenės atstovų, teiraudamasis, kurie miesto politikai, administracijos ir savivaldybės įmonių vadovai paliko ryškiausią pėdsaką miesto...


Lietuvos metų mero 2014 rinkimuose Šarūnas Vaitkus – trečias

"Palangos tilto" informacija, 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Panevėžio „Cido“ arenoje įvykusiame renginyje – viešoje diskusijoje „Ateities Panevėžys“ paskelbti Lietuvos 2014-ųjų metų mero rinkimų nugalėtojai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus šiuose rinkimuose pakilo į garbingą trečią vietą, o portale lrytas.lt jam skirta net 4 tūkst. 731 balsų.


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius