Nei jūros, nei paplūdimio „neištroškęs“ policijos vadas nori palikti savo pėdsaką Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-09
Peržiūrėta
1960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nei jūros, nei paplūdimio „neištroškęs“ policijos vadas nori palikti savo pėdsaką Palangoje

Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su kokiu nors žaliūku chuliganu, tikrai nepulsiu kviesti savo pareigūnų – esu apdovanotas fiziniais duomenimis, kurie leis man pačiam sudoroti įstatymų pažeidėją“, - nė nešypteldamas sako A. Katkauskas. Užėjęs į redakciją, jis maloniai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.

 

Konkursą užimti Palangos policijos komisariato viršininko vietą laimėjote balandžio viduryje, o pradėjote dirbti tik nuo gegužės 2-osios. Kodėl?

Todėl, kad įstatymai numato tokių konkursų apskundimo galimybę, yra kitos procedūros.

Kodėl nusprendėte palikti Klaipėdos apskrities policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininko pareigas ir dalyvauti konkurse Palangos policijos vadovo pareigoms užimti. Ar suvokiate, kad netekote ramaus gyvenimo – Palangoje būsite kaip po didinamuoju stiklu?

Tai manęs negąsdina. Aš esu pratęs prie iššūkių. Tiesą pasakius, norėjau naujo iššūkio savo gyvenime. Juk viešojoje policijoje esu išdirbęs daugiau kaip dvidešimt metų – norėjosi kažko naujo. Tikiu, kad man pavyks į Palangos policijos gyvenimą „įnešti“ tam tikrų naujovių ir galbūt kažką „savo“, kalbant apie darbo metodus, veiklą, palikti kurorte.

Kas jus iki šiol siejo su Palanga?

Tiesą pasakius, iki šiol tų saitų galbūt ir nebuvo labai daug. Kaip kiekvienas žmogus, mėgstantis jūrą ir puikią gamtą, apsilankydavau joje kaip poilsiautojas, ypač žiemą. Vasarą, ko gero, iki šiol dažniau lankydavausi Nidoje.

Ko gero, lankydamasis kurorte, negalėjote užgniaužti savo profesinio domėjimosi, kaip kurorte dirba viešoji ar kelių policija. Ar kas nors „užkliuvo“ jums iki šiol?

Į Palangą vasarą, žinia, suplūsta labai daug žmonių, todėl man visada buvo įdomu, kaip Palangos policija tvarkosi esant tokiomis „stresinėmis“ aplinkybėmis. Ypač domino Kelių policija. Policijos veikla vertinama pagal tai, kaip policija pajėgia užtikrinti žmonių saugumą. Vertinant pagal tai, man regis, Palangos pareigūnams tai pavyko daryti visai neblogai ir iki šiol.

Ar jau spėjote susipažinti su visais Palangos policijos komisariato pareigūnais, darbuotojais. Koks jūsų pirmas įspūdis?

Kolektyvas – darbingas. Jis gali ir sugebės dirbti darbus, kurie jiems yra ar bus pavesti. Kai kam, aišku, teks pasitempti.

Kam?

Nenoriu minėti. Tai kol kas - tik bendri pastebėjimai. Kolektyvas atrodo esąs darbą išmanantis, kvalifikuotas.

Iš kitų teisėsaugos institucijų esu girdėjęs nusiskundimų, kad Palangos policijos pareigūnai galėtų greičiau atlikti ikiteisminius tyrimus. Ar ketinate imtis priemonių, kad tokie tyrimai vyktų sparčiau?

Kol kas sunku man ką nors konkrečiau komentuoti dėl ikiteisminių tyrimų lėto atlikimo. Tiesiog reikėtų pasižiūrėti į konkrečius tokių tyrimų atvejus. Žinoma, tuo irgi domėsiuos.

Aišku, tai, kad kriminogeniniu požiūriu, Palanga yra labai specifinis miestas – sezono metu dauguma nusikalstamų veikų tenka kurorto svečiams. Tai irgi apsunkina atliekant ikiteisminius tyrimus. Svarbiausia tokiais atvejais – dirbti karštais pėdsakais. Tą ir esame numatę daryti.

Esate daug metų išdirbęs Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, viešojoje policijoje ir Kelių policijos biure. Kokia savo ankstesnio darbo patirtimi pasinaudosite dirbdamas Palangoje?

Man teko kuruoti kelių policijos veiklą visoje apskrityje, todėl aš daugmaž esu susipažinęs ir su tokio darbo pobūdžiu Palangoje. Man bus svarbu, kad policininkai, kurie dirbs tokio pobūdžio darbą, suvoktų, kad kiekvienas kelio ženklas yra įstatymas, kurio privalu visiems laikytis.

Pirmiausia, norėčiau panagrinėti, kaip yra organizuotas eismas kurorte, taip pat automobilių parkingas. Esminė taisyklė – kurorte, ypač sezono metu, jo organizavimas neturi trukdyti ilsėtis. Turi būti, kiek įmanoma, paprastesnis ir visiems suprantamas.

Viską išnagrinėjęs, jau artimiausiu metu ketinu pateikti pasiūlymus dėl vienpusio eismo ir kelio ženklų savivaldybės Eismo komisijai, kitoms įstaigoms.

Man svarbu, kad kurorte visi jaustųsi saugūs, o policininkai, tikrąją to žodžio prasme, būtų matomi. Nebūtinai mašinose – galima puikiai policines funkcijas atlikti naudojantis motorinėmis transporto priemonėmis, dviračiais ar pėsčiomis. Kaip tik šiuo metu komisariate atliekame skaičiavimus, kiek kurortui reikia papildomai policininkų vasaros sezonui. Kol kas negalėčiau įvardinti konkrečių skaičių. Tačiau, kartoju, jų turėtų būti tiek, kad policininkai būtų matomi  - prie įvažiavimų, aikštelių, barų ar paplūdimyje. Pareigūnų, užtikrinančių viešėją tvarką, turėtume papildomai sulaukti apie 30. Bet konkrečius skaičius  lems poilsiautojų srautai kurorte.

Miesto savivaldybė svarsto dalį policijos funkcijų perimti pati – įsteigtas municipalinės policijos padalinys prie savivaldybės rūpintųsi, kaip yra įgyvendinami savivaldybės ar jos Tarybos sprendimai, kaip renkamos rinkliavos ir panašiai. Ar jūs pritariate tokios municipalinės policijos steigimui Palangoje? Ar nekiltų problemų dalijantis funkcijas?

Kaip žinome, tokie municipalinės policijos padaliniai veikia šalies didžiuosiuose miestuose. Ar reikalinga tokia policija mūsų kurortui, kokia ji turėtų būti, spręs, aišku, pati savivaldybės Taryba – aš nelabai galėčiau ar turėčiau teisę ką nors labai daug sakyti tuo klausimu.

Žinoma, jeigu toks padalinys prie savivaldybės bus įsteigtas, darbo užteks visiems – ir tokiam padaliniui, ir policijai.

Bet man keistai atrodo, kad policija yra kaip nors atsakinga už rinkliavų rinkimą ar nerinkimą mieste. Rinkliavos, jų rinkimas ar kontroliavimas rinkimo – ne policijos reikalas. Mano nuomone, tuo turėtų rūpintis būtent toks padalinys prie savivaldybės.

Policijos rūpestis yra klausimai dėl kelio ženklų, kelių eismo taisyklių ar įstatymo laikymosi, bet ne dėl rinkliavų.

Kokias jūsų asmenines savybes turėtų žinoti Palangos policijos komisariato pareigūnai?

Mėgstu drausmę, tvarką ir sąžiningumą. Žinoma, profesionalumas, savo darbo išmanymas taip pat yra labai svarbu. Daug sričių nereikia išmanyti – tik savo.

Jeigu savaitgalį vaikščiodamas J. Basanavičiaus gatve pamatysite kokį nors pažeidėją, skambinsite į policiją ar bandysite pats susitvarkyti?

(Šypsosi) Esu tokio sudėjimo, kad ko gero galėčiau susitvarkyti su bet kuriuo pažeidėju. Žinoma, moku kai kuriuos kovinius veiksmus. Mums juos mokėti yra privaloma.

O kam jums anglų kalba, kurios, žinau, mokotės?

Pats gyvenimas verčia- reikia mokėti šiandien ir rusų, ir anglų, ir vokiečių kalbas. Pasižiūrėkime, kokie procesai vyksta.

Ar asmeniškai pažinojote buvusį Palangos policijos komisariato vadovą Jurgį Kažį?

Pažinojau, kadangi jis buvo ilgametis pareigūnas. Tačiau man neteko su juo artimiau bendrauti.

Gal imsitės priemonių, kurios sugriežtintų pareigūnų elgesį darbo ir ne darbo metu, kad tokių atvejų, kaip J. Kažio, daugiau nebūtų Palangos policijos istorijoje?

Tokių istorijų, deja, yra ir daugiau teisėsaugos sistemoje. Tvarka yra nustatyta, ir ji yra griežta. Tokius atvejus turi griežčiausiai įvertinti ne tik pareigūnai, bet ir visi sistemos pareigūnai.

Vadinasi, kol kas jūsų pareigūnams, atėjusiems į darbą, neteks pūsti į alkotesterį?

(Šypsosi) Ne, tai daryti Palangoje mes neketiname. Vis tik aš esu linkęs pasitikėti savo pareigūnais. Jeigu dirbame kartu, privalau jais pasitikėti. Žinoma, jeigu pareigūnas piktnaudžiaus tokiais dalykais, nesvarbu, kokiu metu, atitinkamų priemonių, žinoma, imsiuosi.

Koks darbas dabar jums atrodo svarbiausias komisariate?

Sutelkti pareigūnus užduotims, kurias mums numato įstatymas, piliečiai. Tai - svarbiausia. Žinoma, labai svarbu bus pasižiūrėti, kaip yra vykdomi ikiteisminiai tyrimai. Gal pasirodys, kad reikia didesnės kvalifikacijos pareigūnams, mokymų.

Kokia tikimybė palangiškiams jus pamatyti karštą vasaros pavakarę brendantį į jūrą?

Tiesą pasakius, nesu „ištroškęs“ jūros ar pliažų, nors ir Klaipėdoje esu netoli jų. Laisvalaikį leidžiu medžiodamas ir žvejodamas, dažniausiai, būdamas gamtoje. Žiemą, kaip minėjau, dažniau poilsiauju prie jūros – man labiau patinka, kai kurortas tampa tuštesnis.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gal dažnai nepagalvojame, koks sunkus, reikalingas ir atsakingas yra Jūsų darbas. Šioje profesijoje svarbu ne tik drąsa, stiprybė, įstatymų išmanymas ar fizinis pasiruošimas, bet ir supratingumas, išmintis, gebėjimas derinti reiklumą ir atjautą.


Pasak Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkės Editos Kontenytės, vasaromis viešajai tvarkai ir poilsiautojų saugumui užtikrinti Palangoje nuolat skiriamas itin didelis dėmesys.


Nors kai kurie kolegos žurnalistai Algirdą Budginą, Palangos miesto policijos komisariato viršininką, dėl jo tvirto stoto ir rūsčių veido bruožų pravardžiuoja vikingu, pats kurorto vadas savo pravardės nė neslepia. „Bugis. Ji man „prilipusi“ nuo mokyklos laikų“, – šypsojosi A. Budginas. Rūsčiu savęs jis taipogi nevadina: „Esu draugiškas ir mėgstu sveiką humorą“. Šį mėnesį ketvirtąsias darbo...


Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė ir nusistovėjusią darbo tvarką Palangos miesto policijos kolektyve, o policijos pareigūnai yra nepakeičiami įgyvendinant karantino suvaržymus, vykdant miesto įvažiavimuose automobilių patikras, svarbiausia – ir toliau užtikrinant ramybę ir tvarką mieste. „Kaip ir kitur augelis dalykų persikėlė į elektroninę erdvę,“ –...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su...


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius