Kovojęs prieš stikliuko kilnotojus Palangos policijos vadas įklimpo pats

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-10-17
Peržiūrėta
2210
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai teigė, kad ji „Renault Metane“ važiavusi Palangos plentu Klaipėdos link, kai ją, pasivijęs kitas automobilis, trenkėsi. Moteris pasakojo, kad po smūgio jos automobilis atsidūrė griovyje, o avarijos kaltininko „Dodge Grand Caravan“ sustojo kiek toliau.

 

Teigė, kad automobilį vairavo nėščia žmona

Vairuotoją nustebino, kad iš „karavano“ niekas nelipo, ir moteris iškvietė policiją. Atvykus pareigūnams prie šalikelėje atsidūrusio „RENAULT“ stovėjo, liudininkų teigimu, neblaivus vyriškis policininko uniforma ir kažką aiškinosi su moterimi. Paaiškėjo, kad šalia automobilio „Dodge Grand Caravan“ rastas neblaivus (įvykio vietoje J. Kažys atsisakė tikrintis girtumą,  vėliau jam buvo ligoninėje buvo nustatytas vidutinis girtumas –aut.) savininkas - ne tarnybos metu uniformuotas Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys.

Jis pareigūnams teigė, jog mašiną vairavo ne jis, o jo žmona, kuri esą yra nėščia ir išvažiavo į ligoninę pakeleivingu automobiliu. Avarijos metu žmonės nebuvo sužaloti. Klaipėdos rajono policija dabar aiškinasi, kas vairavo „Dodge“ - Palangos komisaras neigia vairavęs savo automobilį. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate dėl šio įvykio pradėtas tarnybinis tyrimas.

Jei pasitvirtins, kad vairavo neblaivus J. Kažys, jam gresia atleidimas iš tarnybos. Kai kuriais duomenimis, policijos viršininko automobilyje, ant keleivio sėdynės, šalia portfelio gulėjo ir degtinės butelis. Rašyti paaiškinimą J. Kažys atsisakė.

J. Kažys yra vidaus reikalų sistemos veteranas, joje jis jau 36 metus. Beje, 13 metų jis vadovavo Palangos kelių policijai. Į kurorto PK viršininko pareigas J. Kažys atėjo iš Kretingos rajono PK viršininko kėdės. Dar anksčiau jis dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

 

Pradėtas tarnybinis patikrinimas

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas. „Jį atlikti pavesta Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Pagal tvarką jis turi užtrukti ne ilgiau kaip 30 dienų. Po to bus sprendžiamas J. Kažio atsakomybės klausimas. Mano žiniomis, tyrime numatyta atlikti daugiau negu paprastai veiksmų. Kaip suprantu, pradžioje J. Kažys prisipažinęs, kad neblaivus mašiną ir eismo įvykį sukėlęs jis pats, vėliau ėmė viską neigti teigdamas, kad mašiną vairavo jo žmona. Numatoma atlikti ir mašinos sėdynių pluošto mikrodalelių tyrimus, kad paaiškėtų, kas vairavo automobilį“,  -sakė R. Matonis.

 

Palangos policijos vadas apsilankė pas savo viršininką

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Benonas Ivanauskas „Palangos tiltui“ patvirtino, kad dėl J. Kažio pradėtas vidaus tarnybinis patikrinimas. „Nors jo terminas – mėnuo, tyrimas gali pasibaigti ir anksčiau“, - sakė jis.

Anot B. Ivanausko, vakar, penktadienio rytą, prieš pat aštuonias, J. Kažys pravėrė jo duris. „Aš skubėjau į pasitarimą, tai J. Kažys mano kabinete tebuvo kelias minutes. Tiesą pasakius, jo labai ir nesiklausiau – man pačiam pakankamai aišku, kad jis buvo girtas. Nežinau tiksliai, ar jis „pūtė“ įvykio vietoje ar ligoninėje, bet policijos pareigūnai jam  nustatė vidutinį girtumą“, - pasakojo B. Ivanauskas.

Per trumpą pokalbį Klaipėdos apskrities policijos vadas iš savo pavaldinio išgirdęs, kad mašiną vairavo ne jis, o jo žmona. „Teisybė, manau, paaiškės apklausus įvykio nukentėjusiąją vairuotoją, atlikus sėdynių mikrodalelių tyrimą“, - sakė B. Ivanauskas.

Jis teigė, kad nei asmeniškai, nei kaip pavaldinio J. Kažio jis gerai nepažinojęs. „Atėjo jis dirbti į Policijos miesto komisariatą neseniai, bet, mano žiniomis, jau spėjo pagarsėti kaip nesitaikstantis su stikliuko kilnotojais. Mums buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, kai sužinojome apie šį įvykį“, - teigė B. Ivanauskas.

Kai „Palangos tiltas“ rugpjūčio pabaigoje rašė apie darbo vietoje neblaivų aptiktą buvusį savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, Palangos miesto PK viršininkas J. Kažys stebėjosi, kad jam buvo paskirta labai humaniška bausmė – įspėjimas. „Aš jam būčiau nors 50 litų baudą skyręs“, - tuomet „Palangos tiltui“ sakė J. Kažys.

Į pastabą, kad iki pat penktadienio popietės J. Kažys nepasirodė savo darbo vietoje, Klaipėdos AVPK viršininkas atsakė: „Mano žiniomis, jis iki pietų lankėsi Klaipėdos apylinkės teisme, kur sprendėsi J. Kažio administracinės atsakomybės klausimas“.

 

Penktadienį komisariatas viršininko nesulaukė...

Vakar Palangos miesto policijos komisariatas aptarinėjo įvykį, bet jo herojus, J. Kažys, vakar, jau baigiantis darbo dienai, darbe dar nebuvo pasirodęs.

„Ne, viršininkas, mano žiniomis, niekam nieko komisariate apie įvykį nepaaiškino. Tik paskambinęs sakė, kad darbe pasirodys po pietų. Eismo įvykis įvyko ne mūsų komisariato teritorijoje, todėl įvykio detalių nežinome“, - sakė Palangos miesto policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė.

Vakar tylėjo ir kitų Palangos miesto PK vadovų telefonai – paskambinus keliskart popiet neatsiliepė nei viršininko pavaduotojas Andrius Grigaitis, nei Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius.

Pavykusiam su J. Kažiu vakar susisiekti dienraščiui „Klaipėda“ viršininkas teigė, kad „net kaip keleivis nevažiavęs avariją sukėlusiame automobilyje“. Vyras tikino, kad jis atvykęs į įvykio vietą prašomas avariją sukėlusios žmonos.

„Man nėra ko bijoti. Aš to automobilio nei vairavau, nei juo važiavau. Bet jeigu būsiu spaudžiamas, esu pasiryžęs palikti tarnybą. Juo labiau, kad jau anksčiau buvau apsisprendęs pasibaigus sezonui išeiti iš darbo policijoje“, – dienraščiui vakar sakė J. Kažys.

Apie tolimesnę tyrimo eigą ir rezultatus „Palangos tiltas“ savo skaitytojams praneš kituose laikraščio numeriuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje nuo policijos bėgęs neblaivus vairuotojas atsitrenkė į namo tvorą.


Palangoje neblaivus vairuotojas rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį.


Nors kai kurie kolegos žurnalistai Algirdą Budginą, Palangos miesto policijos komisariato viršininką, dėl jo tvirto stoto ir rūsčių veido bruožų pravardžiuoja vikingu, pats kurorto vadas savo pravardės nė neslepia. „Bugis. Ji man „prilipusi“ nuo mokyklos laikų“, – šypsojosi A. Budginas. Rūsčiu savęs jis taipogi nevadina: „Esu draugiškas ir mėgstu sveiką humorą“. Šį mėnesį ketvirtąsias darbo...


Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė ir nusistovėjusią darbo tvarką Palangos miesto policijos kolektyve, o policijos pareigūnai yra nepakeičiami įgyvendinant karantino suvaržymus, vykdant miesto įvažiavimuose automobilių patikras, svarbiausia – ir toliau užtikrinant ramybę ir tvarką mieste. „Kaip ir kitur augelis dalykų persikėlė į elektroninę erdvę,“ –...


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su...


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 05 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius