28 metų telšiškis nepripažino kaltės Palangoje nužudžius likimo draugą ir teigė net nepakėlęs prieš jį rankos

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-06-21
Peržiūrėta
1073
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

28 metų telšiškis nepripažino kaltės nužudžius likimo draugą ir teigė net nepakėlęs prieš jį rankos, rašo lrytas.lt žurnalistė Aušra Pilaitienė.

Klaipėdos apygardos teisme pernai lapkritį buvo pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl nužudymo, tačiau vėliau kaltinimas perkvalifikuotas į nežymų sveikatos sutrikdymą.

Už tai Viliui M. skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė.

Mirusiojo seseris tokia bylos baigtis pribloškė – jos nusiteikusios skųsti sprendimą ir toliau ieškoti teisybės.

Tragedija Palangoje nutiko užpernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvykęs neįgalumą turintis Vilius M. susipažino su čia jau beveik tris savaites gyvenusiu 42 metų klaipėdiškiu su judėjimo negalia. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo.

Vyrai nusipirko porą butelių brendžio ir nusprendė vakare pasilinksminti telšiškio kambaryje.

Kitą rytą Vilius M. nusileido į pirmąjį aukštą ir pasakė registratūros darbuotojoms, kad jo kambaryje esančiam vyrui negerai.

Medicinos darbuotojos nulėkė į kambarį ir išvydo siaubingą vaizdą – iškritęs iš neįgaliojo vežimėlio ant grindų kniūbsčias gulėjo klaipėdiškis be gyvybės ženklų.

Vėliau ekspertai ant jo kūno suskaičiavo kelias dešimtis smūgių kumščiais ir kojomis.

Tačiau teismo ekspertų išvados dėl mirties priežasties išsiskyrė: vienas teigė, kad žmogus buvo uždusintas, kitas tikino, kad jis galėjo mirti dėl pragaištingos alkoholio ir psichotropinių vaistų kombinacijos.

Kad neliktų prieštaravimų, teismas skyrė komisinę ekspertizę.

Ją atlikę ekspertai nurodė, kad mirties priežastis – nespecifinis uždusimas dėl priverstinės kūno padėties (gulint kniūbsčiam), apsinuodijimo alkoholiu ir apatinės kūno dalies paralyžiaus.

Tuomet prokuroras pakeitė kaltinimą iš nužudymo į sveikatos sutrikdymą.


Po dviejų galvos operacijų sunkiai kalbantis Vilius M. pasakojo, kad su klaipėdiečiu nesipyko, tą vakarą kaip su broliu gurkšnojo brendį ir kalbėjosi. Apsvaigęs svečias iškrito iš vežimėlio, naujasis bičiulis siūlėsi jį pakelti, bet šis nepanoręs.

Kaltinamasis tikino kompanjono nemušęs ir nespardęs, bet negalėjo paaiškinti, kaip ant mirusiojo marškinėlių atsirado jo bato pėdsakas.

Remdamasis įrodymais teismas nusprendė, kad apsvaigęs nuo alkoholio jis kumščiais ir kojomis sudavė nukentėjusiajam daugybę smūgių į įvairias kūno vietas.

Nuteistasis įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti alkoholio ir kitokių psichiką veikiančių medžiagų.

Brolio netekusių seserų neturtinės žalos ieškiniai – po 10 tūkst. eurų – pasikeitus kaltinimui netenkinti.

Aušra Pilaitienė, "Lietuvos rytas"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Praėjusį trečiadienį, vasario 17 d., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai Palangoje sustabdė automobilį, kuris, paaiškėjo, jau pusantrų metų yra ieškomas kaip pavogtas. Apie 9 val. ryte Palangoje, Kretingos g., buvo sustabdytas automobilis „BMW“, jį vairavo 1975 m. gimęs vyras. Patikrinus automobilio dokumentus, nustatyta, kad dėl...


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


Vietoj planuoto pelno – skaičiai su minuso ženklu. Taip 2020-uosius užbaigs „Palangos vandenų“ bendrovė, kuri ne dėl savo kaltės šįmet liko be pajamų už paviršinio vandens nuotekų surinkimo tinklų priežiūrą. Kurorto įmonė negalėjo rinkti mokesčio už šią paslaugą, nes suderinti pateiktai jo kainai Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) neužteko...


Tragedija Palangoje nutiko užpernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvykęs neįgalumą turintis Vilius M. susipažino su čia jau beveik tris savaites gyvenusiu 42 metų klaipėdiškiu su judėjimo negalia. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius