Politikų rankos nepakilo dėl karšto vandens skaitiklių mokesčio

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-27
Peržiūrėta
2079
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.

 

Tarnauja „Litesko“ interesams

Sprendimo projekte už karšto vandens skaitiklio priežiūrą pasiūlyta nustatyti 3,23 Lt be PVM per mėnesį. Pastarasis mokestis nustatomas konkrečiam tiekėjui UAB „Litesko“ filialui „Palangos šiluma“.

Prieš pradedant svarstyti klausimą, iš tribūnos į miesto politikus kreipėsi palangiškė Albina Rakauskienė. Miestelėnė  kaltino valdžią, kad pastaroji tarnauja tik UAB „Litesko“ interesams, o  gyventojus žiūrima kaip į parduotus baudžiauninkus. A.Rakauskienė pasidžiaugusi, kad palangiškių problemas išklauso vienintelis miesto laikraštis „Palangos tiltas“, kai tuo tarpu kitas kurorto leidinys galimai „sėdi“ Litesko“ kišenėje. Palangiškė tiesiai šviesiai klausė direktoriaus R.Jablonskio, kada  gyventojams bus grąžintos permokėtos sumos už gyvatuką ir su normaliomis palūkanomis.

Jungtinio demokratinio judėjimo Palangos skyriaus pirmininkas Donatas Žolys taip pat negailėjo karčių žodžių valdančiųjų adresu. Anot jo, liberalcentristai labiau linkę tarnauti „rubikono berniukams“ ir stengiasi tik didinti jų nesaikingus pelnus.

 

Paprašė šilumos tiekėjas

Dėl šių mokesčių nustatymo kilusioje diskusijoje politikų kalbėta, kad pavyzdžiui, kituose šalies miestuose, kaip Utena, Joniškis, pastarasis žymiai mažesnis, domėtasi, kodėl Palangoje UAB „Litesko“ prašo beveik dvigubai didesnio mokesčio. Taip pat kokiu norminiu teisės aktu vadovautasi, kad būtent privalu įdiegti nuotolinio valdymo apskaitos prietaisus bei kas rekomendavo šiuos skaitiklius. Sprendimo projektą pristačiusi miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Snieguolė Saltonienė aiškino, esą to paprašė šilumos tiekėjas. Be to, sistemos aptarnavimas jau įskaičiuotas į karšto vandens kainą.

 

Problema – nedeklaruojantys rodmenų

Miesto Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė stebėjosi, kad siūlo tik tokius karšto vandens apskaitos prietaisus, o pasirinkti neleidžiama.

UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis tikino, kad mieste daug butų kuriuose nuolat negyvenama. Anot jo, įdiegus nuotolinio nuskaitymo karšto vandens apskaitos prietaisus, bus paprasčiau išspręsti problemą tų gyventojų, kurie nedeklaruoja karšto vandens skaitiklio rodmenų. Jei sumontuoti paprastą skaitiklį, tai vėlgi kils problema, nes ne visi įsileidžia į butus atlikti patikros. Į klausimą, kiek tuščių butų kurorte, direktorius atsakė, kad jo turimais duomenimis apie 20 proc. gyvenamojo būsto fondo.

 

Negali dirbti nuostolingai

UAB „Litesko“ vadovas R.Jablonskis pripažino, kad šilumos tiekėjas negali dirbti nuostolingai, o jei nebus skaitiklio aptarnavimo mokesčio, nežinia kas padengs nuostolius.

Miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis stebėjosi, jei dabar gyventojai neįsileidžia atlikti patikrą, tai neaišku kokiu būdu direktoriui pavyks įrengti naujus apskaitos prietaisus.  Be to, pasak politiko, šiame tarife turėtų būti sumažintos administracinės išlaidos, nes gyventojai patys deklaruoja skaitiklių rodmenis.

Valdančiajai daugumai atstovaujantis Danius Puodžius taip pat sakė nesuprantąs, kam reikia nuotolinio valdymo apskaitos prietaisų. Kaip pavyzdį politikas nurodė bendrovę „Palangos vandenys“, kuri taip pat įrengė šalto vandens skaitiklius ir nekelia reikalavimų.

 

Verčiami mokėti už tai, ko neturi

Opozicijos miesto taryboje atstovai teigė nesuvokią, kad apskaitos prietaisas bus nupirktas ir įrengtas vieną kartą, o  mokestį teksią mokėti visą gyvenimą. Miesto Tarybos nario D.Želvio teigimu, R.Jablonskiui nebevertėtų jaudintis dėl taip vadinamo „gyvatuko“ mokesčio, nes patvirtintas pastovus dydis apie 40 litų. Jei, anot jo, kalbama, kad į tarifą įskaičiuotas ne tik aptarnavimas, bet ir naujo karšto vandens skaitiklio įrengimas, kuris bus  šilumos tiekėjo nuosavybė, tai  - absurdas. „Pavyzdžiui, aš pilietis Dainius Želvys, parduotuvėje  nusiperku apskaitos prietaisą, kainuojantį  l5 ar daugiau litų, pasikviečiu meistrą, kad man jį įrengtų, tai manau, kad už skaitiklio priežiūrą turėčiau mokėti ne daugiau, kaip 40 centų“, - sakė opozicijos atstovas.  Jam antrinusio bendrapartiečio  Mindaugo Skritulsko teigimu, tai akivaizdžiai lobistiniu pagrindu ir tarnaujantis monopolininkui parengtas sprendimo projektas. Nors, anot jo, šilumos tiekėjas neįvykdė Vyriausybės nutarimo dėl apskaitos prietaisų įrengimo savo lėšomis, vartotojai verčiami mokėti už priežiūrą to, ko neturi. „Paprasčiau tariant, jei važiuoji taksi, taksistui moki ne tik už nuvažiuotą kelią, bet ir už jo lizingo būdu įsigytą automobilį.  Jo nuomone, tai akivaizdu, kad tarnaujama monopolininkui ir turėtų būti kita tvarka.

Miesto Tarybos narys Giedrius Šatkauskas pažymėjo, jog pats sprendimas kalba apie aptarnavimo mokestį, tai mokėti dar už skaitiklį iš principo neteisinga.

Taip pat G.Šatkauskas išsakė nuomonę ir dėl tarifų nustatymo už daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą. Pasak politiko, privalu, kad visiems būtų aišku už kokius atliktus darbus mokama bei kokia tų darbų kaina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje viešai tiekiamo geriamojo vandens tiekimą vartotojams vykdo vienas geriamojo vandens tiekėjas UAB „Palangos vandenys“. Vanduo tiekiamas iš Antrosios ir Šventosios vandenviečių. Energetikos ministerija informuoja, kad šiandien skelbiamas kvietimas paramai gauti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui (Mažajai renovacijai).


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Naujų mokesčių dar nebus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba varstė du pateiktus sprendimų projektus, tiesiogiai liečiančius miesto gyventojų kišenes. Buvo spręsti klausimai dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio įvedimo bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų eksploatavimo maksimalių tarifų nustatymo. Politikai, pripažinę, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius