Vietoj planuoto pelno – nuostoliai: bendrovė "Palangos vandenys" be pajamų liko ne dėl savo kaltės

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2020-12-21
Peržiūrėta
1214
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vietoj planuoto pelno – nuostoliai: bendrovė "Palangos vandenys" be pajamų liko ne dėl savo kaltės

Vietoj planuoto pelno – skaičiai su minuso ženklu. Taip 2020-uosius užbaigs „Palangos vandenų“ bendrovė, kuri ne dėl savo kaltės šįmet liko be pajamų už paviršinio vandens nuotekų surinkimo tinklų priežiūrą. Kurorto įmonė negalėjo rinkti mokesčio už šią paslaugą, nes suderinti pateiktai jo kainai Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) neužteko ir dešimties mėnesių. Už paviršinių nuotekų surinkimo tinklų priežiūrą Palangoje jokio mokesčio iki šiol nebuvo. Po visą kurortą išraizgytą daugiau nei 50 kilometrų ilgio nuotekų vamzdyną anksčiau prižiūrėdavo miesto komunalininkai. Jiems už avarijų likvidavimą ar skubų remontą pagal sutartį savivaldybė kasmet mokėdavo apie 15 tūkst. eurų.

Pernai gegužę Palangos miesto taryba šių tinklų priežiūrą paskyrė bendrovei „Palangos vandenys“, ir ji vamzdynu pradėjo rūpintis nuo šių metų pradžios. Pagal teisės aktus, už paviršinio vandens nuotekas moka juridiniai asmenys, kurių naudojami sklypai prijungti prie savivaldybei priklausančios paviršinių nuotekų infrastruktūros. Per daugiau nei pusmetį buvo surinkta informacija apie būsimus abonentus ir apie jų valdomų sklypų paviršiaus dangą – atsižvelgiant į tai taikomas nustatyto mokesčio koeficientas. Įmonės skaičiavimai VERT buvo pateikti dar kovo pradžioje, tačiau iki šiol kaina nėra suderinta, o „Palangos vandenys“ už tinklų priežiūrą negali gauti pajamų.

„Požeminio vamzdyno remontas, gedimų taisymas, tinklams prižiūrėti skirtų darbininkų išlaikymas šiemet mums jau kainavo per 50 tūkst. eurų. Šias išlaidas turėjo padengti mokestis, kurio planavome gauti beveik 60 tūkst. eurų. Bet dabar patyrėme tik išlaidų, nes iki šiol neturime suderintų kainų, nors teisės aktai VERT tai įpareigoja padaryti per du mėnesius“, – dėstė bendrovės „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis.

Prisidėjus papildomo objekto priežiūrai pastaruoju metu pelningai dirbanti kurorto įmonė neišvengiamai patirs nuostolių. Pernai įmonė baigė su 15 tūkst. eurų pelno, o 2018 metais uždirbtas pelnas siekė 40 tūkst. eurų. VERT „Lietuvos rytui“ teigė, kad 2 mėnesių bazinių kainų projekto derinimo terminas skaičiuojamas iš naujo, jei prireikia tikslinti įmonės pateiktus duomenis. Su „Palangos vandenų“ pateikta informacija būtent taip ir atsitikę.

Tačiau, V.Beržanskio teigimu, per visus metus įmonė kartkartėmis iš VERT vis sulaukdavusi nereikšmingų paklausimų, kuriuos buvo galima pateikti ir vienu metu. „Greičiausiai šitaip visus metus buvo vilkinamas laikas, kad būtų galima vis pratęsti derinimo terminą. Esminių paaiškinimų buvo paprašyta tiktai gruodžio 3 dieną. Galima spėti, kad VERT tiktai tuomet ėmėsi iš esmės nagrinėti pateiktą kainų projektą“, – svarstė kurorto įmonės vadovas. 

Nemokamai paviršinio vandens nuotekų tinklus teks prižiūrėti ir kitų metų pradžioje, nes VERT suderinti kainą žada ne anksčiau kaip vasarį. Tuomet miesto taryba ją patvirtinti galėtų tik kovo pabaigoje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad gegužės 5 d. nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų. Vandens tiekimas laikinai bus nurauktas šiems namas: Užkanavės g. 88, 89, 91, 90, 92, 93, 93a, 96, 95, 98, 97, 100, 97a, 104, 102, 99, 99a, 99b, 101, 103, 105, 105a, 105b, 107; Vingio g. 2, 3, 5, 4, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 21...


Vietoj planuoto pelno – skaičiai su minuso ženklu. Taip 2020-uosius užbaigs „Palangos vandenų“ bendrovė, kuri ne dėl savo kaltės šįmet liko be pajamų už paviršinio vandens nuotekų surinkimo tinklų priežiūrą. Kurorto įmonė negalėjo rinkti mokesčio už šią paslaugą, nes suderinti pateiktai jo kainai Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) neužteko...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Palangos baseinas, kovo pradžioje paminėjęs pirmąjį savo jubiliejų, netrukus nugrimzdo į bedugnę - prasidėjo karas su COVID-19. Laisvėjant karantinui, baseinas kol kas turi lūkuriuoti ir tikėtis Vyriausybės malonės atnaujinti savo veiklą. Tačiau nuostoliai - dideli.


Švelninant jau trečiąjį mėnesį skaičiuojančio karantino padarinius, UAB "Palangos vandenys" prisideda paremdama nuo pandemijos finansiškai nukentėjusius miesto gyventojus ir įmones.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Pasiekę finalinį ketvertą "Palangos kuršiai" liko be medalių

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 14 | Rubrika:

Palangos reprezentacinė krepšinio komanda "Palangos kuršiai", patekę į 2018-2019 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinį ketvertą, jame liko be medalių - „Telšių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos mažajame finale po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė „Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius