UAB "Palangos vandenys": Siūloma lengvata nereiktų piktnaudžiauti

Palangos tiltas, 2020-05-26
Peržiūrėta
1810
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Švelninant jau trečiąjį mėnesį skaičiuojančio karantino padarinius, UAB "Palangos vandenys" prisideda paremdama nuo pandemijos finansiškai nukentėjusius miesto gyventojus ir įmones.

Atidėti mokėjimus galės ne visi

Karantino metu paslaugų vartotojams suteikiamos mokestinės lengvatos - nustatytas sąlygas atitinkantiems klientams viso karantino laikotarpiui mokėjimai bus atidedami neskaičiuojant delspinigių.

Tokia mokestinė lengvata taikoma klientams, kurie yra įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos viešai paskelbtą tiesiogiai nuo COVID - 19 nukentėjusių mokesčių mokėtojų sąrašą.

Tai įmonės, kurios dėl paskelbtų karantino apribojimų nuo kovo 16 dienos buvo priverstos nutraukti ar apriboti savo veiklą.

Į šią lengvatą gali pretenduoti gyventojai, kurie nebegalėjo vykdyti Vyriausybės sustabdytų individualių veiklų, prarado darbą veiklą sustabdžiusiose įmonėse, sumažėjus pajamoms dėl jų darbovietėse paskelbtų prastovų, ar juos išleidus į neapmokamas atostogas.

Už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą karantino metu susidariusias skolas dalimis bus leidžiama sumokėti per 6 mėnesių laikotarpį nuo karantino pabaigos.

Mokestinė lengvata taikoma tik tiems mūsų įmonės paslaugų vartotojams, kurie neturėjo įsiskolinimų iki karantino, klientų mokėjimus fiksuojant kovo 1 dienai.

Pavyzdžiui, viena kurorto apgyvendinimo, maitinimo ir SPA paslaugas teikianti įmonė jau yra pateikusi prašymą atidėti mokėjimą. Tačiau jis buvo atmestas, nes šį įmonė dar iki kovo mėnesio už vandenį ir nuotekų tvarkymą buvo įsiskolinusi beveik 3 tūkst. eurų ir iki tol nekreipė dėmesio į raginimus padengti skolą.

Susimokėti per nustatytą laiką

Mokėjimo atidėjimų siekiantys verslo klientai turėtų pateikti prašymą, kuriame būtų išdėstytas pageidaujamas skolos grąžinimo grafikas. Gyventojai savo prašymuose turės dokumentais patvirtinti, kad karantino metu jų pajamos sumažėjo nukentėjus nuo COVID - 19 pasekmių.

Prašymai priimami ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų pasibaigus karantinui. Šiuos prašymus nagrinėja ir sprendimus priima bendrovės direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuri individualiai
vertins klientų mokumo rizikas.

Per nustatytą laikotarpį bendrovei "Palangos vandenys" prašymų nepateikusiems klientams skolos bei susidariusių delspinigių išieškojimas bus vykdomas įprasta tvarka.

Šią mokestinę lengvatą pristatydamas bendrovės direktorius Virgilijus Beržanskis atkreipė dėmesį, kad įmonės klientai neturėtų klaidingai suprasti, kad karantino metu jie visiškai atleidžiami nuo atsiskaitymo už paslaugas.

"Anksčiau ar vėliau už suvartotą vandenį ir tvarkomas nuotekas klientai privalės atsiskaityti.

Skirtumas tas, kad nuo pandemijos pasekmių nukentėję klientai nesibaimindami delspinigių tai galės padaryti tuomet, kai vėl pradės vykdyti savo veiklas, sugrįš į darbą ir jų pajamos padidės", -aiškino V.Beržanskis.

Už paslaugas gavo mažiau pajamų

Nuo pandemijos nukentėjusiems savo klientams mokėjimus atidėti leidžianti bendrovė "Palangos vandenys" pati yra nemenkai nukentėjusi nuo koronaviruso pasekmių.

Paskelbus karantiną savo veiklą sustabdė nemažai vandens suvartojantys klientai: viešbučiai, restoranai, kurorto baseinas. Balandžio mėnesį lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu bendrovės pajamos sumažėjo apie 17 procentų t.y. 22 tūkst. eurų.

Akivaizdu, kad mažesnių pajamų įmonė sulauks ir už gegužės mėnesį.

"Tai pastebimai mažina mūsų apyvartines lėšas, kurios naudojamos investicijoms", - teigė "Palangos vandenų" vadovas.

Pritrūkus lėšų numatytoms investicijoms įmonė bus priversta imti paskolas už kurias reikia mokėti palūkanas. O tai didina bendrovės "Palangos vandenys" išlaidas, kurios daro įtaką teikiamų paslaugų kainai.

Todėl karantino metu teikiama mokestine lengvata nevertėtų piktnaudžiauti.

"Jei galite susimokėti už mūsų paslaugas, geriau tai padaryti iš karto, o ne auginti skolą, kurią visvien teks sumokėti", - klientus ragina "Palangos vandenų" direktorius V.Beržanskis.

Daug investuoja į infrastruktūrą

Šiemet bendrovė savo lėšomis įgyvendina du didelius projektus.

Jau pasirašyta sutartis su rangovu Kauno bendrove "Arionex LT", kuri artimiausiu metu pradės Šventosios geriamojo vandens įrenginių rekonstrukciją, po kurios Šventojoje tiekiamas vanduo bus išvalytas nuo fluoridų.

Devynis mėnesius truksiantys darbai įmonei kainuos beveik 400 tūkst. eurų.

Antrasis didelis projektas - magistralinės slėginės nuotekų linijos rekonstrukcija, kurios metu bus keičiamas vamzdynas Palangos oro uosto teritorijos pakraščiu nuo Kunigiškių iki Monciškių.

Šiems darbams atlikti jau ruošiamasi skelbti konkursą, o patys darbai preliminariai gali kainuoti apie 460 tūkst. eurų.

Iš viso šiemet į vandentiekio infrastruktūrą numatyta investuoti apie 1,3 mln. eurų.

Praėjusiais metais buvo investuota per pusę milijono eurų: paklotos nuotekų komunikacijos Nemirsetoje ir šiame rajone beveik 30 abonentų galėjo prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų, rekonstruoti vandentiekio tinklai kapitaliai suremontuotose Kąstyčio bei Dariaus ir Girėno gatvėse.

Uždaroji akcinė bendrovė "Palangos vandenys"
˙

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad gegužės 5 d. nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų. Vandens tiekimas laikinai bus nurauktas šiems namas: Užkanavės g. 88, 89, 91, 90, 92, 93, 93a, 96, 95, 98, 97, 100, 97a, 104, 102, 99, 99a, 99b, 101, 103, 105, 105a, 105b, 107; Vingio g. 2, 3, 5, 4, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 21...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Švelninant jau trečiąjį mėnesį skaičiuojančio karantino padarinius, UAB "Palangos vandenys" prisideda paremdama nuo pandemijos finansiškai nukentėjusius miesto gyventojus ir įmones.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius