Norėjęs išmaudyti P.Žeimį, ministras apsiliejo pats

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-12-23
Peržiūrėta
1044
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Norėjęs išmaudyti P.Žeimį, ministras apsiliejo pats

Šventiškai aprimusią Palangos politinę padangę neseniai nutvieskė netikėti žaibai.

Ietis sukryžiavo į Lietuvos valdžios olimpą užkopę du Palangos politikai, buvę miesto merai:  Seimo narys konservatorius Pranas Žeimys ir vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Abipusiais kaltinimais apsisvaidę politikai, be abejo, liko su savo nuomone, tačiau iš judviejų ginčo galima padaryti kai kurias išvadas ir prielaidas ateičiai.

Viešoje erdvėje P.Žeimį užsipuolęs R.Palaitis galutinai patvirtino faktą, kad ministras pradėjo rinkimų į Seimą kampaniją, kuri jam yra be galo svarbi. Seimo nario mandatas visuomenės pasitikėjimą prarandančių liberalcentristų atstovui yra bene vienintelė reali galimybė dar ketverius metus iš biudžeto gauti nemažą algą ir išlaikyti nors kokią įtaką šalies politikoje.

Rinkimus ministras pradėjo smogdamas grėsmingiausiam savo konkurentui „Pajūrio” vienmandatėje apygardoje. Tačiau smūgis tikslo nepasiekė: P.Žeimys dar rudenį viešai pasakė, kad į Seimą grįžti neketina ir artėjančiuose rinkimuose nebedalyvaus. Daugiausiai laiko Vilniuje praleidžiantis ir Palangos laikraščių perskaityti, matyt, nebespėjantis R.Palaitis galėjo to nežinoti, arba tokiu Seimo nario pareiškimu paprasčiausiai netikėti.

Tai, kad Palangos liberalcentristų flagmanu esantis ministras gana skaudžiai smūgiuoja kurorto konservatorių partijos skyriaus krikštatėviui, neabejotinai sudrebino vienybę demonstruojančios dabartinės Palangos valdančiosios daugumos pamatus. Kaip žinia, bent kiek krustelėjus pamatams, bet kada gali pradėti aižėti ir pastato sienos.

Savo pasisakymu spaudoje R.Palaitis dabartinę miesto valdžią sudarantiems koalicijos partneriams priminė 5 metus trukusią ir vos prieš keletą mėnesių pasibaigusią miesto liberalcentristų ir konservatorių priešpriešą. Tai – pernelyg švelnus šių politinių jėgų buvusių santykių apibūdinimas. Iš esmės tai buvo abipusė neapykanta. Atviras opozicijoje buvusių konservatorių niekinimas ir liguistas miestą valdžiusių liberalcentristų klaidų ieškojimas.

R.Palaitis, ko gero, nesuklydo tvirtindamas, kad prekybos leidimų rinkliavos tvarką teismui apskundęs Seimo narys konservatorius iš tiesų šitaip siekė pakenkti liberalcentristams ir norėjo viešai pademonstruoti, kad miestą valdantys konservatorių oponentai neišmano įstatymų. Nes toks P.Žeimio žingsnis buvo išprovokuotas tuo metu mieste tarp liberalcentristų ir konservatorių tvyrojusių šuns ir katės tarpusavio santykių.

Aiškindamas, kad teisme norėjęs tik išsiaiškinti tiesą ir savo skundą bet kada galėjęs atsiimti iš teismo, P.Žeimys aiškiai gudrauja. Prisiminkime, kad skundžiamas buvo konkretus konkurso atvejis, kai pliaže tinklinį propaguojantis A.Macius išskirtinę vietą prekybai norėjo laimėti ne pasiūlęs didesnę pinigų sumą, o pateikęs subjektyviai vertinamą programą. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nustatė, kad pagal tai konkurso dalyvis negali būti vertinamas. Kai savivaldos rinkimus laimėjo konservatoriai, tokia teismo nutartis miesto valdžioje atsidūrusiems konservatoriams nieko blogo nežadėjo. Todėl ir atsiimti savo skundo Seimo narys nematė jokio reikalo.

Pačiam P.Žeimiui akibrokštu tapo Vyriausiojo administracinio teismo nutartis, kuria teismas plačiau išnagrinėjo šį klausimą ir pasisakė, kad bet kuri rinkliava turi būti fiksuota ir jos dydis negali būti nustatomas konkurso būdu. Tai dabartinę miesto valdžią privertė sukti galvą dėl naujos tvarkos, kuri būtų teisėta ir į biudžetą atneštų ne mažiau pinigų.

Būtent tai palangiškiams norėjęs pasakyti R.Palaitis taip įsikarščiavo ir ėmė trypti P.Žeimį, kad padarė politikui nedovanotiną klaidą. Siekdamas išaukštinti liberalcentristų sumanumą ir išradingumą, vidaus reikalų ministras išrėžė, kad apskundęs ankstesnės miesto valdžios patvirtintą rinkliavų tvarką Seimo narys pakenkė visam miestui.

Atverta spraga tuojau pat pasinaudojo P.Žeimys ir R.Palaičiui taikliai kirto į pasmakrę: „man nesuvokiama, kai šalies teisėsaugą kuruojantis ministras ir toliau giria teismo neteisėtu pripažintą sprendimą bei apgailestauja, kad savivaldybė nebegali biudžeto pildyti neteisėtai gaunamomis pajamomis”.

Oponentą paniekinantį toną pasirinkęs ministras aiškiai pro šalį prašovė teigdamas, kad į Seimą pakliuvęs P.Žeimys nieko gero miestui nedavęs, o tik jam pakenkęs. „Negali padėti – nors netrukdyk”, – iš konservatoriaus tyčiojosi beveik nevėkšla viešai jį išvadinęs ministras.

Ko gero, R.Palaitis tuo norėjo pasakyti, kad kitų metų rudenį rinkdami Seimą žmonės balsuotų už jį, nes, kaip matote, P.Žeimys yra niekam tikęs Palangai atstovaujantis seimūnas. Tačiau geriau ministras šioje vietoje būtų patylėjęs. Kalno papėdėje neatsargiai pajudinęs akmenuką, jis sukėlė visą akmenų griūtį.

Ministras šalies politikos struktūroje yra gerokai įtakingesnė figūra, nei, kad ir valdančiąjai daugumai priklausantis eilinis Seimo narys. Todėl P.Žeimys visiškai teisus klausdamas, ką per daugiau nei trejus metus ministras padarė Palangai? Kodėl, pasitelkęs savo įtaką, jis koalicijos partnerių konservatorių neįtikino prioritetinį Vyriausybės dėmesį skirti didžiausiam Lietuvos kurortui? Juo labiau, per tą laikotarpį, kai miestui vadovavo jo partiečiai – liberalcentristai?

Tokį klausimą P.Žeimys, kaip niekas kitas, turi teisę užduoti. Per palyginti dar trumpą Š.Vaitkaus vadovavimo miestui laikotarpį Palangoje padaryta tiek, kiek liberalcentristai nepajėgė atlikti per 5 metus. Ir visa tai konservatoriui merui pavyko pasiekti ne be aktyvios Seimo nario P.Žeimio pagalbos. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

"Palangos tilto" informacija, 2021 07 15 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, liepos 15 d., Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Kai kasi ir randi įdomią šukę, sagą ar medinio šulinio fragmentus, visada įdomu, kam ir kada jie priklausė, tačiau tokie radiniai ne itin džiugina miesto šilumos trasų modernizaciją vykdančią miesto šilumos tiekimo įmonę UAB „Palangos šilumos tinklai.“ Senojoje miesto autobusų stotyje ir kitur kasinėjant rastas archeologinis sluoksnis darbus kai...


Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai...


Atsistatydinimo pareiškimą įteikęs ir nuo gegužės 11 dienos iš posto pasitraukiantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, panašu, praėjusį ketvirtadienį savo kolegei, palangiškei Darbo partijos atstovei, viceministrei Genoveitai Krasauskienei, įteikė atleidimo raštą. Skelbiama, kad G. Krasauskienė buvo atleista „kaip netekusi...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su kurorto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi bei mero pavaduotoju Sauliumi Sime – bei apžiūrėjo uragano „Feliksas“ nuniokotus kurorto paplūdimius. Įvertinęs situaciją, ministras konstatavo, jog iki kurortinio sezono pradžios būtini pajūrio tvarkymo darbai turi būti atlikti.


Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...


Palangos apsisprendimas gali nulemti politinę šalies ateitį  19

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 10 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nugalėtojo poza televizijos studijoje ant kėdės išsidrėbęs ir rankas į kelnių kišenes susikišęs darbiečių lyderis Viktoras Uspaskichas net paraudęs rėkia ant ekonominius argumentus dėstančio premjero Andriaus Kubiliaus.


Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje  10

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per visą savo politinę karjerą viešumoje maksimaliai matomu stengęsis būti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasiekė viešųjų ryšių aukštumas.


Susisiekimo ministras apžiūrėjo ir Palangos gatves

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 01 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankęsis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, lydimas miesto mero Šarūno Vaitkaus, apsilankė kurorto „Bamo“ rajone, kur pasidžiaugė renovuotomis Sodų ir Taikos gatvėmis. Renovacija išplėtė automobilių stovėjimo zonas kiemuose, taip pat gatvėse.


Norėjęs išmaudyti P.Žeimį, ministras apsiliejo pats

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 12 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šventiškai aprimusią Palangos politinę padangę neseniai nutvieskė netikėti žaibai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius