Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-03-01
Peržiūrėta
1305
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje

Per visą savo politinę karjerą viešumoje maksimaliai matomu stengęsis būti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasiekė viešųjų ryšių aukštumas.

Paskutines dvi savaites neišlįsdamas iš viešosios erdvės, nuolat šmėžuodamas televizorių ekranuose ir po kelis kartus per dieną linksniuojamas interneto portaluose, jis užgožė šalies prezidentę ir premjerą kartu sudėjus. Artėjant rinkimams į Seimą tokios nemokamos ir kasdienės reklamos R.Palaičiui, regis, turėtų pavydėti bet kuris politikas.

Tačiau ar rastume bent vieną politiką, kuris dabar norėtų būti visų karšiamo ministro kailyje?

Atleisdamas FNTT vadovus R.Palaitis sukėlė politinį skandalą, kuris ne tik klibina valdančiosios koalicijos pamatus, bet ir metė šešėlį neatsargiai situaciją bandžiusios pakomentuoti prezidentės D. Grybauskaitės populiarumui. Jos paleista frazė „R.Palaitis čia ne prie ko“ tautoje jau virto gyvu kalambūru, kuris stebėtinai taikliai apibūdina visą ministro kadenciją.

Ar būtent FNTT generolas V.Gailius su savo pavaduotoju V. Giržadu informavo žurnalistus apie „Snoro“ banko atžvilgiu ruoštus specialiųjų tarnybų žingsnius, nėra aišku iki šiol. Todėl visuomenės neįtikina R.Palaičio aiškinimai, kad juos jis atleidęs, kaip išdavusius valstybės paslaptį.

Kita vertus, vien tik poligrafo parodymais rėmęsis ministras iš pradžių kalbėjo apie nepasitikėjimą V.Giržadu, kuriam tyrimas melo detektoriumi nebuvęs palankus. Tačiau kai savo pavaduotoją atleisti atsisakė FNTT tarnybos vadovas, ministrui nepatikimu tapo ir jis.

Šį skandalą aktyviai sekančiai šalies visuomenei kyla pagrįstas klausimas: kodėl atleistas V.Gailius? Ar todėl, kad jis nepakluso ministro norams, ar todėl, kad generolas taip pat yra prisidėjęs prie informacijos nutekinimo? O jei taip, kodėl R.Palaitis iš pat pradžių nepasitikėjimo nepareiškė iš karto abiems pareigūnams?

Teisus buvo taip pasielgęs ministras, ar ne, atsakys tai tirianti parlamentinė komisija ir teismas, į kurį dėl galimai neteisėto atleidimo kreipėsi buvę FNTT vadovai.

Palangiškiams įdomiau yra kai kas kitas. Kaip po šio skandalo R.Palaitis atrodys rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, kuriuose mandato jis prašys ir kurorto gyventojų?

Kaip atsitiko, kad toks prityręs viešųjų ryšių strategas R.Palaitis stipriai įmynė į tokį didelį blyną, kuris smirdės dar ilgai? Didžioji bėda yra ta, kad po tą blyną jis mindžikuoja ir neranda išeities iki šiol. Gal ministras pernelyg pasitikėjo visuomenės reitingų karaliene vadinamos prezidentės užtarimu? Jei kartu su juo yra visuomenės remiama prezidentė, tai R.Palaičio pusėje bus ir pati visuomenė?

Deja, taip neatsitiko. Internetas lūžta nuo R.Palaitį pašiepiančių ir keikiančių komentarų. Trečiadienį iš „15min“ interneto portalo apklausoje dalyvavusių apie 8 tūkst. žmonių beveik 60 procentų pasisako, kad buvę FNTT vadovai privalo būti grąžinti į pareigas, o ministras turi pasitraukti. Visuomenė ir politikos apžvalgininkai už aktyvų kišimąsi į šią istoriją net pačiai D.Grybauskaitei kirto taip, kad ji dabar vengia bet kokių komentarų šia tema.

R.Palaitį dar gina Liberalų ir centro sąjunga, tačiau ir jos pastangų užteks vos keletai dienų. Politinė įtampa pasiekė tokį tašką, abi konfrontuojančios pusės nuėjo taip toli, kad arba liberalcentristai kartu su R.Palaičiu trauksis iš valdančiosios koalicijos, arba bus priversti pakeisti ministrą. Abiem atvejais R.Palaičio ministro poste nebeliks ir tai gali išsispręsti jau kitą savaitę.

Kokį politinį statusą R.Palaitis turės spalį įvyksiančiuose rinkimuose? Skandalingai pagarsėjusio eksministro? Kas dabar beprisimena panašioje kovoje prieš tautos remiamą policijos generalinį komisarą V.Grigaravičių nelygioje kovoje kritusį R.Palaičio pirmtaką Juozą Bernatonį? Estijoje tyliai ambasadoriaujantis kadaise įtakingas socialdemokratas iš politinės arenos dingo amžinai.

Ko su tokiu skandalingu politiniu šleifu likęs R.Palaitis gali tikėtis rinkimuose? Analizuojant dabartinius ministro veiksmus galima daryti išvadą, kad politinės įžvalgos ir diplomatijos stokojantis politikas sės ant seno ir išbandyto kuino: rinkimuose mėgins įrodinėti koks jis geras, vien todėl, kad visi aplinkui – blogi.

Tokios R.Palaičio jau pradėtos rinkimų kampanijos tendencijos ryškėja jau šiandien. Na, pranešei Palangai, kad žadamai statyti sporto salei ES jau skyrė finansavimą. Galbūt, to dar niekas nežino ir tai yra tiesa. Tačiau kam taip neatsargiai pūsti savo nuopelnus dėl šio visų laukiamo rezultato. Juk visi žino, kad jei ne naujosios miesto valdžios skuba rengiant reikalingus šio projekto dokumentus, nebūtų padėjusios jokios R.Palaičio pastangos.

Dar didesnę klaidą ministras daro, menkindamas Palangos valdžios darbą ir net leisdamas sau pamokančiu tonu savivaldybei patarti tai, ką ji jau seniai yra atlikusi.

Kokių politinių dividendų R.Palaičiui davė grubus išpuolis prieš Seimo narį P.Žeimį jį apkaltinus kenkimu Palangai? Maža to, R.Palaitis dar padarė nedovanotiną klaidą – už šalies teisėtvarką atsakingas ministras ėmė girti anksčiau buvusią rinkliavos už prekybos vietas tvarką, kurią Aukščiausiasis teismas jau buvo pripažinęs neteisėta?

Jei tokia politinių oponentų menkinimo taktika anksčiau pasiteisindavo, R.Palaitis, regis, nesupranta, kad politinė situacija kurorte šiandien yra pasikeitusi. Pirmą kartą miesto valdžios puolimas rinkimuose gali duoti priešingą rezultatą, nes abejotinus politiko priekaištus į populiarumo viršūnę kopiančiam miesto merui Š.Vaitkui Palangos gyventojai ima vertinti kaip asmeninį įžeidimą.

Jūsų komentaras:

Leopoldas 2012-03-17 17:15 (IP: 78.61.197.9)
Na suprantame, kad Palangą pasidalinta įtakos sferomis,kažkas turguje "tvarką"daro?

Onute 2012-03-17 17:12 (IP: 78.61.197.9)
Tik neliaupsinkite mielėji jūs to mero,"viščiukus visada skaičiuojame rudenį", todėl dar tik "viršūnėlės o šaknelių" dar nematyti.Valio tegul dirba, tam jį ir rinkome, o ne girtis, kas kur ką davė, ko nedavė, o jis nuvažiavo ir visus užhipnotizavo,turputį vaikiškumo liga jaučiasi, ar ne?

Dalyviui 2012-03-16 12:33 (IP: 195.182.88.82)
Aciu, kad A.Ziabkus yra objektyvus zurnalistas. Miestas tvarkomas ir sprendziami Palangiskiu reikalai, todel jis gerai ir atsiliepia apie dabartine valdzia. Tai ka gakl norit, kad jis liaupsintu politini lavona Palaiti. Prisidirbo tai tegu dabar srebia.

dalyvis 2012-03-14 12:00 ([email protected] / IP: 82.135.141.134)
ponas ziapkus labai jau stengiasi itikinti kad piktinasi visuomenė Gerb.Alvydai čia jūs dėstot tik savo subjektyvią nuomonę o kadangi esat sulindes merui šiknon kitokio strapsnio iš jūsų ir nesitikėjau.

Algis 2012-03-09 10:55 (IP: 78.61.51.119)
Ponas Raimundas greitai bus tik istorijoje

pilietis 2012-03-08 19:15 (IP: 78.61.240.24)
tai dėl tokių ir skestam, tai gi niekas niekada irnepatikės, kad jis stengiasi Lietuvai - kišenei jis savo stengiasi, makleriukas

Turėjęs reikalų 2012-03-02 21:00 (IP: 78.61.175.229)
Kam jis toks apsidirbęs reikalingas?

plikiui 2012-03-01 22:22 (IP: 78.61.214.75)
Nelysk prie musu mero pliki !!!!!!!!!!!

Edis 2012-03-01 22:21 (IP: 78.61.214.75)
Visur kur pabuna ten prisidirba. Palangoje, Vilniuje. Geriau, kad jis emigruotu.

Vietinis 2012-03-01 22:16 (IP: 78.61.214.75)
Tegu bėga kaip ziurke is skęstančio laivo !

Taip pat skaitykite

Penktadienį Palangoje lankėsi kultūros ministras Simonas Kairys.


Ko gero, to  niekada Palangoje dar nebuvo – dvi dienas iš eilės kurorte lankėsi ministrai: ketvirtadienį, liepos 21 d., energetikos ministras Dainius Kreivys, o penktadienį, liepos 22 d. – Kultūros ministras Simonas Kairys.


Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

"Palangos tilto" informacija, 2021 07 15 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, liepos 15 d., Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Praėjusią savaitę, trečiadienį, Bronius Vaitkus, jauniausias miesto Savivaldybės Tarybos narys, kurorto mero Šarūno Vaitkaus brolis, sulaukė trisdešimtmečio, o su juo – ir krūvos dovanų, tačiau vyras jubiliejaus šventę planuoja po karantino. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. 


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su kurorto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi bei mero pavaduotoju Sauliumi Sime – bei apžiūrėjo uragano „Feliksas“ nuniokotus kurorto paplūdimius. Įvertinęs situaciją, ministras konstatavo, jog iki kurortinio sezono pradžios būtini pajūrio tvarkymo darbai turi būti atlikti.


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje  10

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per visą savo politinę karjerą viešumoje maksimaliai matomu stengęsis būti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasiekė viešųjų ryšių aukštumas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius