Nuo birželio Palangoje – rinkliava už naudojimąsi kurorto infrastruktūra

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-06-04
Peržiūrėta
2145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo birželio Palangoje – rinkliava už naudojimąsi kurorto infrastruktūra

Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 

Apie birželį įsigaliojusią naujovę kiekvienas kurorte apsistojęs svečias bus informuotas apgyvendinimo įstaigoje, kur ir turės ją sumokėti, atsiskaitydamas už suteiktas nakvynės paslaugas. „Klientui išduotame čekyje ar sąskaitoje faktūroje rinkliava už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra bus išskirta atskira eilute“, – sakė Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Mordvinukienė.

Rinkliavą – po vieną litą už kiekvieną nakvynę – mokėti turės kiekvienas, apsistojęs Palangos viešbučiuose, sanatorijose ar privačiame sektoriuje. Nuo mokesčio atleidžiami ligoniai, kuriems medicininės paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, visi kurorte viešintys vaikai iki 10 metų bei vaikai iki 18 metų, atvykę gydytis į Palangos vaikų reabilitacinę sanatoriją „Palangos gintaras“.

„Kiekvienas poilsiautojas bei miesto gyventojas Palangoje nori jaustis komfortiškai, naudotis modernia infrastruktūra. Vien biudžeto lėšomis to pasiekti negalime, todėl mokėdami šią simbolinę rinkliavą poilsiautojai prisidės prie Palangos kurorto gražinimo“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pabrėžė, kad gautos lėšos bus panaudotos kurorto infrastruktūrai gerinti, miesto įvaizdžiui formuoti bei populiarinti ne kurortinio sezono metu Palangoje vykstančius renginius.

Rinkliava už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra bus renkama visus metus. Taip miesto valdžia tikisi Palangos biudžetą dar šiemet papildyti maždaug 500 tūkst. litų.

Jūsų komentaras:

palangiškė 2012-06-05 08:54 (palanga / IP: 88.119.253.63)
Reikėjo prie savivaldybės pastatyti didžiulį aukų rinkimo automatą, tai turbūt norėdami paaukoti Palangai poilsiautojai daugiau primestų litų. Nuomotojai gal ir surinks iš poilsiautojų po litą už pagalvę, bet tik nemanau, kad jie atiduos juos miestui...naivu tikėtis lietuvių kilniaširdiškumo

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 
Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga gali ramiai atsipūsti. Planuotasis surinkti pusė milijono litų jau įplaukė į miesto biudžetą, o iki metų pabaigos tikimasi surinkti dar apie 100 tūkst. Lt. O kitą sezoną šios rinkliavos kurorte gali nelikti.


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius