Nutylėjimas sporto tema

Mindaugas Skritulskas, Tarybos narys, 2010-12-20
Peržiūrėta
383
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje, svarstant Savivaldybės biudžeto patikslinimus, papildomu siūlymu buvo nuspręsta skirti 50 tūkstančių litų Palangos krepšinio komandai „Naglis-Adakris“.  Be šių lėšų, Savivaldybė jau metų pradžioje tam tikslui skyrė 130 tūkstančių litų, taigi, iš viso - 180 tūkstančių.

 

Rodos, pinigai nemaži, tačiau komandai žaidžiančiai šalies aukščiausioje krepšinio lygoje, tai tik nedidelė dalis reikiamo biudžeto. Lietuvos krepšinio lygos komandų biudžetai svyruoja nuo vieno iki 12 milijonų litų. Tikrai „Naglio-Adakrio“ krepšininkai nežaidžia vien už sočią vakarienę, kaip kartą bandė skaitytojus įtikinti laikraštis „Vakarinė Palanga“ (jei tai tiesa, tai skandalas, kyla klausimas kam panaudojami komandai skirti pinigai). Aptariamu atveju, pinigų reikia daug kam, išlaidos didelės: kasmetinis LKL nario mokestis, krepšinio arenos nuoma Klaipėdoje, atlyginimai komandos vadovams, treneriams ir žaidėjams, žaidėjų būsto nuoma, kelionių ir kitos išlaidos. Paprastai, tokios krepšinio komandos pajėgios  išsilaikyti tik didžiausiuose šalies miestuose, kur yra stambios verslo įmonės, galinčios remti savo miesto komandą. Pavyzdžiui, Klaipėdos krepšinio komandą „Neptūnas“ remia Klaipėdos jūrų uostas, Vakarų laivų gamykla, alaus darykla „Švyturys“, „Klaipėdos baldai“ ir kiti uostamiesčio verslo gigantai. Kokių rėmėjų, be Savivaldybės gali tikėtis „Naglis – Adakris“? Kas atsiliepė į mero Vytauto Stalmoko šią vasarą išplatintą prašymą paremti komandą? Rėmėjus sąlyginai galima apibūdinti taip: Valstybinės įstaigos, įmonės, kurios nuolat laimi Savivaldybės skelbiamus milijoninės vertės statybos darbų konkursus, įmonės kurios savo veiklą vykdo kituose miestuose – Klaipėdoje („Klaipėdos konteinerių terminalas“), Neringoje („Nidus“), Druskininkuose („Druskininkų Hermis“), Kretingoje („HBH Rados virtuvė“) bei bendrovės, kurioms už paslaugas pagal ilgalaikes sutartis apmokama iš Savivaldybės biudžeto: transporto įmonei  „Vlasava“ už vaikų pavėžėjimą, laikraščiui „Vakarinė Palanga“ už Savivaldybės informacijos skelbimą. Pažymėtina, kad dauguma rėmėjų komandą remia tiek kiek gali - iki 5000 Lt. Ir panašu, kad dosnesnių verslo rėmėjų „Nagis-Adakris“ Palangoje kol kas vargiai gali tikėtis.

Reikia dar ženklesnės miesto biudžeto paramos? Bet ar Savivaldybės funkcija remti profesionalų sportą? Gal ir būtų galima taip daryti, jei Savivaldybė šiuo metu galėtų pakankamai užtikrinti jai įstatymu priskirtą funkciją – remti vaikų ir jaunimo sportą. Šiuo metu Palangos sporto centre sportuoja 355 jaunieji palangiškiai. Jų ugdymui Savivaldybė praėjusiais metais skyrė per 60 tūkst. litų, šiemet dar mažiau -  tik 44,5 tūkst. litų. Pavyzdžiui, krepšiniui, kurį žaidžia 111 vaikų, skirta 15 tūkst. litų, futbolui, kurį žaidžia 71 vaikas – tik 5 tūkst. litų, tinkliniui, kuris turi senas tradicijas Palangoje - 5,5 tūkst. litų, o kitoms sporto šakoms dar mažiau – vos po kelis tūkstančius litų. Šių lėšų nepakanka apmokėti mūsų vaikų kelionėms į varžybas ar jų sportinėms aprangoms, todėl dalį šių išlaidų padengia sportuojančių vaikų tėvai. Sporto šakų pasirinkimas Palangoje taip pat skurdus – vos šešios sporto šakos. Taigi, jei vaikas pasirenka kurią nors kitą sporto šaką, tėvai turi (jei gali) apmokėti už treniruotes ar net už kelionę į jas, pavyzdžiui, į Klaipėdą ir atgal. Todėl kyla pagrįstas klausimas, ar Savivaldybė neskirdama reikiamo dėmesio savo vaikų sportui, gali remti profesionalią krepšinio komandą, kuri rungtyniauja ne Palangoje, bet Klaipėdoje, ir kurioje žaidžia vos keli palangiškiai – kiti žaidėjai iš kitų miestų, net iš Jungtinių Amerikos valstijų. Kokia iš to nauda Palangai? Sutinku, yra tam tikras prestižas turėti aukščiausioje lygoje žaidžiančią miesto krepšinio komandą. Kai kas pasakys, kad jei iškovojome teisę ten žaisti, tai reikia ir žaisti. Gerai, bet tokiu atveju, Savivaldybė neturi eiti lengviausiu keliu vien tik atverdama miesto piniginę, bet turi numatyti ir tam tikrus verslo skatinimo instrumentus, kitaip tariant, sudaryti verslui tokias sąlygas, kuriomis būtų naudinga remti tokias komandas. O ką pasiūlė verslininkams meras Vytautas Stalmokas laišku ragindamas remti komandą? Tik išskirtinę galimybę pabendrauti bei aptarti savo reikalus su miesto valdžia. Kokį pavyzdį parodė pats meras, kaip verslininkas, asmeniškai neparemdamas komandos nei litu? Tiesa, oficialiame komandos tinklalapyje jis nesidrovėdamas skelbiasi auksiniu rėmėju, nors parama buvo skirta iš Savivaldybės biudžeto. Vaizdingai galima teigti, jog šią komandą kiekvienas palangiškis, įskaitant ir vaikus, parėmė per dešimt litų. Tiek gauname kai komandai skirtus 180 tūkst. mokesčių mokėtojų  litus padaliname iš 17 tūkst. Palangos miesto gyventojų skaičiaus.

Jei Savivaldybė nesugeba verslininkams sukurti palankių sąlygų remti komandą, manau, neatmestina dar viena, jau bandyta alternatyva – grįžti į žemesnę  Nacionalinę krepšinio lygą. Tokiu atveju, Savivaldybė realiai galėtų užtikrinti komandos finansavimą, komandoje pajėgtų žaisti žymiai daugiau palangiškių, kitaip sakant, „Naglis-Adakris“ būtų mūsų miesto jaunųjų krepšininkų, iš kurių galėtų išaugti nauji seibučiai,  pasiekiamas tikslas. Galiausiai, rungtynės vyktų mūsų mieste.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybė šiandien, trečiadienį, balandžio 7 d., priėmė ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui labai svarbų sprendimą – Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai apsispręsta skirti 10 milijonų 250 tūkstančių eurų. „Taip uždegta žalia šviesa oro uosto infrastruktūros atnaujinimui. Tikrai labai gera žinia Vakarų Lietuvai ir Palangai....


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Plungės apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvusi sodininkų bendrijos valdybos pirmininkė privalės atlyginti keliolika tūkstančių eurų sodininkų bendrijai padarytą žalą. Civilinę bylą pirmąja instancija nagrinėjo šešiolikos metų teisėjo darbo patirtį turintis Plungės apylinkės teismo Plungės...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Analizuojant Klaipėdos regioną, matyti, kad finansiškai geresnė ir tvaresnė situacija yra arčiau jūros esančiose savivaldybėse, o judant gilyn į žemyną – rodikliai prastėja.


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Šimtą tūkstančių litų kainavęs skaidrumas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasarą viešose kurorto vietose prekyba ir paslaugų teikimu užsiimantiems verslininkams paskutiniu metu turėjo sapnuotis stalo teniso kamuoliukai. Ypač oranžinės spalvos. Išvydus baltą kamuoliuką net per miegus juos, matyt, mušė šaltas prakaitas.


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Nutylėjimas sporto tema

Mindaugas Skritulskas, Tarybos narys, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje, svarstant Savivaldybės biudžeto patikslinimus, papildomu siūlymu buvo nuspręsta skirti 50 tūkstančių litų Palangos krepšinio komandai „Naglis-Adakris“.  Be šių lėšų, Savivaldybė jau metų pradžioje tam tikslui skyrė 130 tūkstančių litų, taigi, iš viso - 180 tūkstančių.


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius