Nykstantis paplūdimys valdžios nejaudina

Aistas MENDEIKA, 2009-09-30
Peržiūrėta
375
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nespėjus prabėgti nė mėnesiui Baltija pasiglemžė didžiąją dalį pajūrio kopos netoli tilto, tačiau Klaipėdos apskrities viršininko administracija nesiima jokių realių priemonių šiam procesui sustabdyti. Vis laukiama, kol mokslininkai pateiks kažkokias išvadas. Tik vargu ar jos bebus reikalingos tada, kai kopos neliks nei kvapo, o bangos visiškai užlies net ir patį paplūdimį.

 

Rugsėjo viduryje į Palangą atvykę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos valdininkai, kartu su pačiu viršininku Arūnu Burkšu, mokslininkai lyg susitarę tvirtino, kad nieko ypatingo nenutiks, jei nebus imamasi skubių priemonių kopai bei paplūdimiui gelbėti. Kalbėta, jog efektyviausias gali būti tik smėlio atvežimas. Tačiau tai esą galima bus daryti tik kitų metų pavasarį.

Deja, kopos nebeteksime jau šiemet. Vadinasi, pavasarį smėlio teks atvežti daugiau, nes ne tik kopos neliks, bet ir paplūdimys smarkiai sumažės. Peršasi nuomonė, jog toks procesas kai kam yra labai naudingas. Vargu ar šiandien kas nors galėtų suskaičiuoti kiek smėlio buvo atvežta pernai. Tiksliau, kiek jo iš tikrųjų buvo supilta, o ne kiek parašyta popieriuose.

Per dvi savaites Baltijos bangos tarp tilto į jūrą ir Rąžės žiočių esančią kopą sumažino maždaug šešiais metrais. Taip pat užliejo ir didelę dalį paplūdimio. Tačiau, kaip „Palangos tiltui“ teigė Klaipėdos apskrities sekretorius Vaidotas Linkus, ekstremalios situacijos dar nėra. Mat tokia situacija skelbiama tik tada, jei iškyla grėsmė pastatams ar patiems gyventojams. Dabar mokslininkai atliks tyrimus ir netrukus turėtų paskelbti išvadas.

Beje, prieš porą savaičių tie patys mokslininkai teigė, jog papūtus šiaurės vakarų vėjui nuplautas smėlis vėl gali būti suneštas atgal. Deja, pasitvirtino ne jų, o paprastų palangiškių nuomonė – šios krypties vėjas tik dar labiau paskatins eroziją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Palangos Birutės parko paplūdimį vasarą vėl papuoš Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Tokį sprendimą Kopenhagoje (Danija) priėmė Tarptautinė Mėlynosios vėliavos taryba.  


Palangos kopos stiprinamos kilometrais žabtvorių  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam kurortiniam sezonui, Palangos komunalininkai žabtvorėmis bei žabų klojiniais intensyviai stiprina kopas. Dalis Palangos pajūrio jau apsaugota nuo smėlio išpustymo, likusioje atkarpoje darbus tęsti planuojama, kai kurorto paplūdimiai bus pamaitinti smėliu.


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.


Valdžia galvoja, o kopos nyksta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 14 | Rubrika: Miestas

Aplinkos ministerijos sudaryta Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimo priežiūrai skirta konsultacinė darbo grupė, kartu su Klaipėdos apskrities viršininko administracijos, Palangos miesto savivaldybės valdininkai bei Aplinkos ministerijos atstovais lankėsi Palangoje.


Nykstantis paplūdimys valdžios nejaudina

Aistas MENDEIKA, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Nespėjus prabėgti nė mėnesiui Baltija pasiglemžė didžiąją dalį pajūrio kopos netoli tilto, tačiau Klaipėdos apskrities viršininko administracija nesiima jokių realių priemonių šiam procesui sustabdyti. Vis laukiama, kol mokslininkai pateiks kažkokias išvadas. Tik vargu ar jos bebus reikalingos tada, kai kopos neliks nei kvapo, o bangos visiškai užlies net ir patį paplūdimį.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius