„Nykštuke“ – konferencija „Išeinu į mokyklą“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-03-03
Peržiūrėta
530
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.

 

Svečių pasveikinimas

Susirinkusius tėvelius ir mokytojus pasveikino jau besirengiantys mokyklos suolui „Sportukų“ ir Girinukų“ grupių vaikai. Savo auklėtojų padedami darželinukai paruošė gražias programėles, kuriose atskleidė visus savo talentus: šoko, deklamavo eiles, sekė pasakas, „erzinosi“. Įrodę, kad jie labai gabūs ir jau pasiruošę skubėti į mokyklas, vaikai suteikė progą susirinkusių trijų mokyklų atstovams papasakoti, kuo jų pristatomos mokyklos būtų naudingos būsimiems pirmokams ir kaip patenkintų visus mažųjų poreikius.

 

Bendradarbiavimas

Lopšelio-darželio direktorė Biruta Mazrimienė pasidalino su susirinkusiais žmonėmis džiaugsmu, kad puoselėjama draugystė su mokyklomis suteikia vaikams galimybę pažinti artimiau jų vykdomą veiklą, sudalyvauti įvairiuose projektuose, kuriuose mažieji labai laukiami. Drauge su pavaduotoja ugdymui Birute Remeikiene, kuri dar ir perskaitė pranešimą „Kūrybiškumas priešmokykliniame amžiuje“, papasakojo apie priešmokyklinio ugdymo grupių veiklumą, energingumą bei norą pademonstruoti savo gabumus. Mažųjų trykštantis entuziazmas aiškiai matomas ir jų grupėse, kuriose gausu gražiausių vaikų darbelių.

 

Mokyklų pristatymai

Susirinkęs gausus būrys Pradinės mokyklos pedagogų su direktore A.Komarova priešaky papasakojo tėvams apie šioje mokykloje egzistuojančią tvarką ir popamokinę veiklą, taip pat padovanojo lopšelio-darželio direktorei ketvirtos klasės mokinių leidžiamą laikraštuką „Mano mokykla“. Socialinės pedagogės, logopedės bei psichologės atskleidė jų darbo svarbą, visapusišką pagalbą sutrikusiems, kenčiantiems vaikams. Apie vaikų problemas kalbėjo ir V.Jurgučio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė L.Kunickienė. Į konferenciją mielai atvykusi „Baltijos“ pagrindinės mokyklos komanda su direktoriumi A.Kniūkšta taip pat pristatė savo mokyklą bei jos laukiančias permainas.

 

Entuziastingos diskusijos

Trokšdami savo vaikams paties geriausio tėveliai itin entuziastingai uždavinėjo įvairius klausimus susirinkusiems mokytojams. Domėdamiesi, ar vaikai turės ką veikti, bus pakankamai užimti ir kokia aplinka sups jų mažąsias atžalas tėvai sulaukė ir pažado, kad suorganizuota ekskursija pagelbės renkantis tinkamą mokyklą ir pirmąją mokytoją, kuri, kaip patvirtino daugelis pedagogų, yra labai svarbi kiekvienam pirmokui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Moksleivių klubas persikėlė į pradinę mokyklą

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 02 | Rubrika: Miestas

Palangos moksleivių klubas naujuosius mokslo metus pasitinka su naujove – nuo rugsėjo šį įstaiga savo veiklą tęs ir neformaliojo švietimo veiklas vykdys kitose patalpose – įsikurs Pradinėje mokykloje (Virbališkės takas 4).Posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė Moksleivių klubui panaudos pagrindais laikinai perduoti dalį atsilaisvinusių...


Balandžio 27-28 dienomis Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Lietuviško žodžio šventėje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių ir jų mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Palangoje yra ne viena mokykla, tačiau daugelis vistiek vyksta mokytis į kitą miestą. Julijos Kesarevos tėvai nusprendė, jog moksleivė turi mokytis privačioje mokykloje. „Prie mokyklos pripratau, bet pradžia buvo labai sunki“, – sakė J.Kesareva.


„Mama, tėte, aš nenoriu į mokyklą!“

Vilma MAŽEIKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Jūros vaikai

Vaikas iš prigimties yra gana smalsi būtybė, turinti stiprų poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, jį tyrinėti, mokytis naujos jam įdomios veiklos, taip pelnydamas suaugusiųjų palankumą bei įgydamas pasitikėjimą savimi. Taigi, kas atsitinka, kad motyvacija pažinti, mokytis naujų dalykų krenta? Skirtingais amžiaus tarpsniais galimos skirtingos priežastys.


Kokią įsivaizduoju ateities mokyklą?

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 09 17 | Rubrika: Jūros vaikai

Laikas jau akivaizdžiai įtikino visus, kad pagrindinį lietuviškų vasarų uostą – Palangą – su čiabuviais energingai ir noriai tvarko, gražina, modernina, kuria jos įvaizdį, lavina vaikus, visokeriopa pačių palangiškių gerove rūpinasi tikrai neatsitiktiniai „parėjūnai“, o darbščios atsidavusios jai „etnokultūrinės bitės“ iš visų...


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius