Pacientai džiaugiasi Palangos reabilitacijos ligoninės atnaujinimu

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-08
Peržiūrėta
2515
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pacientai džiaugiasi Palangos reabilitacijos ligoninės atnaujinimu

Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.

 

Turėti tokią ligoninę – laimė

 

Sunkias traumas patyrę ligoniai, patekę į Palangos reabilitacijos ligoninę , džiaugiasi jos teikiamomis reabilitacijos paslaugomis. Ligoninės direktorius Virginijus Biskys sako, jog turėti tokią ligoninę yra didžiulė laimė: „Gausi specialistų komanda: kineziterapeutai, ergoterapeutai, peloterapeutai – šie gydytojai bei jų gydymo metodai sutrumpina paciento gydymo trukmę, duoda didesnį gydymo efektą“.

Projekto tikslas buvo  paslaugų neįgaliesiems įvairovės, prieinamumo didinimas ir kokybės gerinimas Palangos reabilitacijos ligoninėje, rekonstruojant, įrengiant bei pritaikant patalpas, kurios sudarytų sąlygas kokybiškų bei prieinamų profesinės reabilitacijos paslaugų teikimui.

Pasak ligoninės direktoriaus V. Biskio, ES 2007-2013 metų struktūrinių fondų finansuojamas projektas yra baigtas įgyvendinti: „Laukiame atvykstančių specialistų iš projektų valdymo agentūros, kurie apžiūrės rekonstruotą ligoninę, tačiau jau dabar visi numatyti darbai yra atlikti“.

 

Neįgalieji galės įgyti profesiją

 

Didinant paslaugų prieinamumą buvo rekonstruotos, nenaudojamos kino salės patalpos bei išplėstas balkono plotas, kuris leido įrengti profesinės reabilitacijos paslaugų kompleksą: įsigyti nauji baldai, įranga ir kompiuterinė technika. Tikimasi, jog profesinė reabilitacija padės neįgaliesiems efektyviau įsitraukti į visuomenę bei darbo rinką, pagerėtų jų ekonominė padėtis, sumažėtų neįgaliųjų socialinė atskirtis, savęs vertinimas.

Neįgalieji galės įgyti kelias profesijas: laikrodininko – juvelyro, kirpėjų, manikiūro, kosmetologijos, siuvėjos, amatų specialiai tam pritaikytuose kambariuose.

„Į mūsų ligoninę atvyksta ligoniai su sunkiomis neurologinėmis traumomis, stuburo, galvos traumas patyrę asmenys. Pacientai po insultų, daugybinių traumų, sąnarių operacijas patyrę ligoniai, pulmonologijos pacientai, kuriuos gydo savo srities profesionalai. Šalies mastu Palangos reabilitacijos ligoninė yra trečia, kuri gydo tokius pacientus“, - „Palangos tiltui“ kalbėjo V. Biskys, kuris tikisi, jog reabilitacijoje besigydantys pacientai, gaus visokeriopą pagalbą.

 

Be ES paramos – būtų sunku

 

Bendra projekto vertė – 2 333 605 litai. Europos Sąjunga skyrė 1 983 564 litus. 2007 – 2013 metų periodu Lietuvą pasieks 23 mlrd. litų lėšų iš ES struktūrinių fondų. „Be įvairių šalių partnerių, tokių kaip: Šveicarijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos pagalbos, nebūtumėm pasiekę tokio lygio, kokį turime dabar. Mūsų gydytojai – specialistai, stažavęsi įvairiuose šalyse, yra savo srities profesionalai“, - ES nauda neabejojo V. Biskys.

Reabilitacijos ligoninėje sutikta Aldona iš Šilutės rajono negalėjo atsidžiaugti pasikeitusia ligonine. „Lankiausi čia prieš šešerius metus, dabartinis ligoninės vaizdas mane gerokai nustebino: jaukūs, gražūs kambariai, nauja technika. Dabar žymiai sparčiau sveiksime. Reabilitacija užtruks 24 paras“, - džiaugėsi moteris, patyrusi kelio protezavimo operaciją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Džiugi žinia – nuo sausio 1 dienos „Pušynas“ oficialiai tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje gydymo įstaigų padaliniu ir dabar vadinsis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.  „Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ atvėrė visiškai naują savo veiklos puslapį. Palangoje daugiau kaip 50 metų gyvavusi reabilitacijos gydykla, už kurios...


Palydint ukrainiečių karius po reabilitacijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ ir besiklausant jų patirtų pasakojimų apie sužalojimus, gomuryje, regis, akimirkai užstrigo kažkoks gumulas: „Smegenų kontūzija. Plėštinė žaizda. Šautinė žaizda kepenyse. Nugaros trauma. Akies sužeidimas. Apkurtimas, komplikacijos,“ – girdėjau. Visiems devyniems vyrams – nuo 22 iki 38 metų.


„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


Vakar Palangos reabilitacijos ligoninės bibliotekoje buvo atidaryta tradicinė Estijos salos Hiumaa Kardla Kultūros centro Dailės studijos „Hiumaa Estija“ paroda. Mainus meno srityje Palangos reabilitacijos ligoninė su estais vykdo jau nuo 2006 metų. Parodoje demonstruojami klasikinės tapybos, akrilo ant drobės darbai. Ligoninės pacientų ir personalo akis džiugins Luisos Harjak...


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius