Pajūrio šauliai paminėjo įkūrimo sukaktį

Palangos tiltas, 2015-03-23
Peržiūrėta
1291
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iškilminga priesaika skambėjo prie paminklo 1923 metų sukilimo dalyviams. Ve.lt nuotr.
Iškilminga priesaika skambėjo prie paminklo 1923 metų sukilimo dalyviams. Ve.lt nuotr.

Šeštadienį Klaipėdoje, Skulptūrų parke, minint Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) 3-iosios rinktinės 92-ąsias įkūrimo metines, aidėjo Tautiška giesmė bei buvo priimtos naujų šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių iškilmingi pasižadėjimai.
Iškilmingoje ceremonijoje prie paminklo 1923 metų sukilimo dalyviams, kurioje dalyvavo ir Palangos jūrų šaulių 6-osios kuopos šauliai, mylėti, saugoti ir ginti savo tėvynę pasižadėjo keliasdešimt į sąjungą įstojusių šaulių ir jaunųjų šaulių. Tarp jų – septynios palangiškės: Emilija Kulokaitė, Kamilė Skurvydaitė, Laura ir Akvilė Urbelytės, Gintarė Budginaitė, Laura Navickaitė ir Indrė Anusaitė.
Vėliau rinktinės įkūrimo metinės buvo minimos Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovėje. O ryte Butigeidžio dragūnų batalione vyko šaudymo iš įvairų ginklų varžybos. Antrąją vietą šaudymo varžybose iš kovinio pistoleto užėmė Palangos jūrų šaulių 6-osios kuopos šaulys Algirdas Montvydas.
Šiuo metu Vakarų (jūros) šaulių 3-ioji rinktinė, įkurta 1923 m., vienija apie 600 šaulių, ją sudaro Klaipėdos šaulių 1-4 kuopos, Kretingos 5-oji, Palangos 6-oji, Skuodo 7-oji, Šilutės 8-oji, Gargždų 9-oji, Klaipėdos 10-oji kuopos ir Atskirasis kovinių šaulių (sargų) būrys.
Lietuvos šaulių sąjunga buvo įkurta 1919 m. birželį Kaune, taip buvo siekiama įtvirtinti šalies nepriklausomybę, kovoti su bermontininkais, bolševikais ir lenkais. Ypač šauliai pasižymėjo 1923 metais vykusiame sukilime, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie didžiosios Lietuvos.

„Palangos tilto“, ve.lt inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Šeštadienį Klaipėdoje, Skulptūrų parke, minint Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) 3-iosios rinktinės 92-ąsias įkūrimo metines, aidėjo Tautiška giesmė bei buvo priimtos naujų šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių iškilmingi pasižadėjimai.


Praėjusį šeštadienį Kelmėje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 25-ečio minėjimas-sąskrydis, kuriame dalyvavo ir grupelė Palangos šaulių.


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus. Čia atidaryta devynioliktąją sukaktį šventusios kūrybinės grupės paroda simboliniu pavadinimu „Išpažintas laikas“.


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius