Pajūryje laisvų vietų beveik neliko: kambarių kaina gali atimti žadą

Palangos tiltas, 2022-08-11
Peržiūrėta
1488
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol. Norint prie Baltijos bangų pasitikti Žolinę gali tekti už dvi naktis paploninti piniginę keliais šimtais eurų, o gal net ryžtis ir tūkstančiui.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė „Delfi“ patvirtino, kad kurorte rasti laisvų vietų bent jau viešbučiuose yra labai sudėtinga.

„Taip, apgyvendinimo įstaigų užimtumas siekia beveik 100 proc. ir laisvų vietų turbūt sunkiai bus galima rasti paskutinėmis dienomis, tai yra, būtent šiandien ir rytoj, kas ieško paskutinę minutę.

Žmonės iš anksto ruošėsi ilgajam savaitgaliui ir orai puikūs: tai tikrai kurorte bus daug svečių“, – ketvirtadienį sakė I. Valaitienė.

Paklausta, kokiomis kainomis poilsiautojus pasitinka kurortas, ji komentavo, kad daug priklauso nuo paslaugų spektro.

„Labai plati pasiūla, nuo privataus sektoriaus būstų iki viešbučių – 3-5 žvaigždžių, tai priklauso, kur pasirinksite nakvynę ir kokių paslaugų tikėsitės (...). Šiaip 4 žvaigždučių viešbutyje kažkur nuo 130 eurų kainos prasideda dviem asmenims už parą su pusryčiais“, – sakė I. Valaitienė.

Asociacijos prezidentės teigimu, anksčiau rezervavusieji kambarį, išlošė.

„Jeigu kažkas rezervavo, tai laimėjo su kainomis, jos galėjo būti mažesnės. O kai paklausa labai išaugo ir matome, kad orai geri, tai viešbučiai gali pabandyti parduoti brangiau likusius paskutinius kambarius, dėl kurių stovi eilė, sakykime“, – kalbėjo ji.

Anot asociacijos vadovės, dabartinis infliacijos lygis išties stebina, o kaštai lemia ir apgyvenimo įstaigų kainas.

„Tokios infliacijos tikrai nepamenu. Maisto produktai, visi kiti kaštai, paslaugos, energetiniai kaštai – visos sąnaudos labai stipriai išaugusios, tai tiesiogiai lemia mūsų kainas“, – sakė I. Valaitienė.

Rado kambarį Nidoje, bet pasirinko pilį Panemunėje

Skaitytoja Alma (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sakė labai nustebusi, kai ieškodama kambario savaitgaliui dviem žmonėms ir vaikui, sulaukė pasiūlymo Nidoje, pusrūsyje už 230 eurų nakčiai.

„Vakar nusprendėme, kad ilgajam savaitgaliui visai norėtume nuvažiuoti į Neringą ir pradėjau visur ieškoti. Aišku, viskas užimta. Galiausiai vakare vienas vyrukas parašė man į feisbuką, atsiuntė nuorodą, pasižiūrėjau, ten rūsys. Rūsy tie apartamentai, tikrai nieko stebuklingo. Tada paklausiau, kokia nakvynės kaina. Vienos nakties kaina – 230 eurų“, – sako pašnekovė.

Ji sakė, kad net nesužinojusi kainos pora turėjo abejonių, tačiau norėjo „nebrangiai išsisukti“.

„Ir kai parašė nakties kainą 230 (juokiasi)... Žinote, niekada nekomentuoju: jeigu netinka kaina, tiesiog praleidžiu ir tiek. Na, bet negalėjau, tiesiog šypseną sukėlė“, – komentavo Alma.

Jauna moteris skaičiuoja, kad jeigu būtų pasirinkusi šį variantą, kelionė į pajūrį trims žmonėms, trims dienoms – tik nuvažiavimas ir apgyvendinimas – būtų atsiėjusi apie 650 eurų. Vien apgyvendinimas būtų kainavęs 460 eurų.

„Plius įvažiavimas dar 30 eurų, keltas, – tai 50 eurų. Plius kuras iš Vilniaus. Tai realiai čia kelionę turbūt galima susirasti prie Komo ežero (Italijoje) tikrai pigiau. Turbūt ir į Turkiją su „viskas įskaičiuota“ galima už 650 eurų galima rasti vienam asmeniui“, – sakė ji.

Alma minėjo, kad dar buvo vienas variantas už 130 eurų palėpėje, bet nusprendė važiuoti į Panemunę, viešbutį, kur už naktį du suaugusieji su vaiku išsinuomojo kambarį už 100 eurų (su pusryčiais).

„Pilyje, visiškai kita atmosfera, normalūs viešbučio kambariai, o ne 230 eurų už rūsį“, – pridūrė ji.

Interneto booking.com ketvirtadienio pavakarės duomenimis, Palangoje yra likusios dvi vietos su apartamentais – už dvi naktis du suaugusieji turėtų pasiruošti sumokėti nuo 600 iki 1200 eurų.

Klaipėdoje taip pat radome dvi vietas apsistoti – 200-670 eurų intervale už dvi naktis dviem.

Nidoje liko gausesnis pasirinkimas, o kainos svyruoja nuo 250 iki 2000 eurų už dvi naktis dviem asmenims. Nakčiai iš šeštadienio į sekmadienį laisvų vietų rasti nepavyko, o štai iš sekmadienio į pirmadienį jau galima rasti kambarį nuo 80 iki 250 eurų nakčiai.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje KOVO mėnesį laisvų talonų yra pas šiuos gydytojus specialistus.


Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje RUGSĖJO mėnesį laisvų talonų yra pas gydytojus specialistus.


Ieškome kambarių tvarkytojų terminuotam darbui PALANGOJE, apartamentuose „AUSKA“, nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 30 d.


Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį.


Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol.


Žodis „atostogos“ dažniausiai asocijuojasi su poilsiu ir malonumu, tačiau dažnas turintis vaikų sutiks, kad suplanuoti šeimos laisvalaikį nėra jau tokia paprasta užduotis. 


Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Miesto darželiuose atsirado laisvų vietų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Dar neseniai jų, rodos, nebūta. Taupymo vajus, vietų perskaičiavimas ir pasiūlymas vaikams dalintis lovomis? Visko po truputį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius