Pajūryje siautėję katalizatorių vagys buvo itin gerai pasiruošę

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-08
Peržiūrėta
2455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūryje siautėję katalizatorių vagys buvo itin gerai pasiruošę

Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.

Su brangiais metalais
Specialistai katalizatorių trumpai apibūdina taip: tai automobilio išmetimo sistemoje esanti dalis, tarsi filtras renkantis eilę kenksmingų cheminių medžiagų, liekančių po variklio viduje įvykusio degimo ciklo.
Šis elementarų duslintuvo bakelį primenantis elementas viduje slepia daug brangių metalų. Tai yra priežastis, kodėl mūsų šalyje klesti katalizatorių supirkimo verslas.
Katalizatoriaus veikimo principas yra ir paprastas, nes išmetimo dujos jo koridoriais tiesiog teka ir „grynėja“. O tas „gryninimas“ vyksta dėl sudėtingų cheminių procesų, naudojant labai brangius metalus ir kitas chemines medžiagas. Tarkime, auksą, platiną, paladį ar radį. Taip pat, keramiką.

Brangu ir pavojinga
Vieno Palangoje automobilių servizo savininkas Liudas Tonkūnas, apžiūrėjęs vieną nukentėjusį nuo vagių rankos automobilį, pripažino, kad vagystėms buvo pasiruošta kaip reikiant. „Pagal tai, kaip išpjautas automobilio katalizatorius, galima spręsti, jog jie naudoja naujas technologijas. Išpjauta labai gražiai“, – sakė jis.
Servizo savininko teigimu, tokios vagystės automobilių savininkams nemenkai atsieis – naujas katalizatorius gali kainuoti ir iki 2000 eurų. Vienas iš nukentėjusiųjų padarytą žalą įvertino ir 3000 eurų.
„Katalizatorius surenka suodžius, jis apsaugo aplinką. Važiuojantieji be katalizatoriaus iškart išgirs – pasikeičia garsas, automobilis tampa kur kas triukšmingesnis. Automobiliai be katalizatorių techninių reikalavimų nebeatitinka, tad vis tiek šia detale tenka pasirūpinti. O kadangi automobilių katalizatorius yra viena iš brangiausių detalių, žmonėms sukelta didelių problemų. Be to, dar ir pavojinga važinėti be katalizatoriaus – gali užsidegti automobilio apačia“, – kalbėjo L. Tonkūnas.

Ne tik Palangoje
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas atskleidė, jog daugiausiai katalizatoriai gvelbti iš „Volkswagen“, „Toyota“ markių automobilių. Tiesa, jos nebuvo naujos.
„Kaip žinia, vagis paviliojo katalizatoriuose esantys taurieji metalai. Jie brangiai superkami. Ne tik Palangoje vagys darbavosi, pas mus netgi dar mažiau buvo nukentėjusiųjų negu kitur. Pavyzdžiui, Alytuje pranešta apie 20 nukentėjusių automobilių savininkų. Matomai yra grįžusių piliečių iš tam tikrų vietų, kurie siekia taip pasipelnyti“, – spėjo komisariato viršininkas.
Neaplenkta buvo ir Kretinga. Tomis pačiomis dienomis vagys darbavosi ir kaimyniniame mieste – pranešta, kad dėl vagystės kreipėsi vienas nukentėjęs kretingiškis.
Tokio tipo masiškų vagysčių iki šiol nebūta.

Nukentėjo atvykęs pas tėvus
Automobilių meistrai įvertino, kiek kainuotų naujas automobilio katalizatorius. Pasirodo, už tokią detalę gali tekti nemenkai pakratyti piniginę – nuo 1500 iki 2000 eurų. Naudoti katalizatoriai yra pigesni – vairuotojams tektų sumokėti iki 500 eurų.
Palangoje viešėjusio klaipėdiečio automobilis „Toyota Avensis“, pagamintas 2005 metais, taip pat neliko nepastebėtas vagių. „Naujas katalizatorius, kaip sakė meistrai, kainuos nuo 600 eurų“, – teigė automobilio savininkas, tikinęs, kad viešnagės pas tėvus ši vagystė neapkartinusi. „Tikrai nenusiminiau, dėl to tik juokiuosi“, – šyptelėjo nukentėjusysis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rusijos piliečiai, kad ir ne itin gausiai, bet noriai įsigyja nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje, ypač viename ypatingame gamtos kampelyje, kur kainos – bene didžiausios Lietuvoje, o pasirinkimas išties nedidelis, ir toli gražu ne kiekvienam įmanomas.


Trečiadienį, rugpjūčio 26 d. pastebėta, kad buvo apvogta Palangoje esantis prekybinis kioskas. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 10 val. Palangoje, Kopų g., pastebėta, kad, išlaužus prekybinio kiosko duris, buvo pavogta 100 eurų ir septynios žaidimų aparatų metalinės dėžutės su pinigais.


Kaip pranešė Klaipėdos VPK,  Palangos barus ir kavines atakuoja vagys.


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Ar esame pasiruošę teroristų vizitui?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 11 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Po žiaurių islamistų atakų aiškiai panikuoti pradėjusią Europą jau savaitę krečia terorizmo baimės drugys.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


„Mokant dailės mažuosius atsakomybės lyg ir mažiau, nei dirbant su vyresniais – juk jų nereikia egzaminui ruošti. Bet juk labai svarbu – ir sunku – padaryti taip, kad jis gerai jaustųsi piešdamas, kad gerai jaustųsi kurdamas ir neprarastų noro tai daryti“, – įsitikinusi Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnioji...


  Generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gali lengviau atsikvėpti – pačiame Palangos centre pirmadienį pavogtas naujutėlis konsulo visureigis BMW X5, priklausantis Užsienio reikalų ministerijai ir kuriuo naudojosi Palangoje gyvenantis V.Stankevičius, vakar buvo rastas. Buvo sulaikyti ir automobilio vagys.   Daugiau informacijos – vėliau...


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius