Palanga Europos futbolo karštine neužsikrėtė

Palangos tiltas, 2012-06-14
Peržiūrėta
694
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga Europos futbolo karštine neužsikrėtė

Europos futbolo čempionato karštinė, regis, Palangos neužkrėtė – kurorte tvyro ramybė. Dauguma vietos futbolo sirgalių rungtynes stebi ir emocijas lieja patogiai įsitaisę savo namuose prie televizorių ekranų.

J. Basanavičiaus gatvės vieni kavinių savininkai ir darbuotojai tvirtina, kad sulaukia nemažai poilsiautojų, ateinančių į jų kavines stebėti futbolo rungtynių, kiti teigia, kad sirgalių nedaug – daugiausiai susirenka vietiniai ir nuolatiniai klientai, o poilsiautojai ateina tiesiog gerai praleisti laiko.

„Futbolas – tai ne krepšinis“, – tvirtina vieno J. Basanavičiaus gatvės baro direktorius A. Macius. Jo manymu, daug didesnis klientų antplūdis bus liepos pradžioje, kai Lietuvos krepšinio rinktinė sieks iškovoti kelialapį į 2012 metų Londano olimpiadą atrankos turnyre Venesueloje.

Viena iš priežasčių, kodėl nėra daug norinčiųjų stebėti futbolo rungtynes kavinėse, A. Macius įvardija tai, jog visos Europos futbolo čempionato rungtynės yra transliuojamos per Lietuvos nacionalinę televiziją.

„O ir poilsiautojų birželio mėnesį Palangoje nėra dar tiek daug“, – pridūrė A Macius.

Dar vienos J. Basanavičiaus kavinės darbuotojai teigė, kad specialiai šiam Europos čempionatui įrengė daugiau televizorių, nuolat stenduose praneša apie artimiausias futbolo rungtynes.

„Būna, kad net rytais ateina žmonių, kurie užsirezervuoja geresnius staliukus, kad galėtų stebėti futbolo rungtynes“, – sakė jie.

Palangos lažybų punkto darbuotoja teigė, jog ir pas juos žmonės kol kas neskuba statyti pinigų už 2012 metų Europos futbolo čempionato rungtynes, nors statymų pasiūla pas juos labai plati.

„Klientai stato nedidelėmis sumomis – iki 100 litų. Dažniausia daro statymus vien tam, kad būtų įdomiau stebėti futbolo rungtynes, juos užvaldo didesnis azartas“, – teigė lažybų punkto darbuotoja.

Didesnio žmonių antplūdžio lažybų punktas tikisi sulaukti tada, kai prasidės atkrentamosios Europos futbolo čempionato varžybos.

Šiomis dienomis Palangoje vieši Azerbaidžiano nacionalinė futbolo komanda, kurioje treniruojasi jaunuoliai iki 19 metų. Šios komandos vyriausiasis treneris, praeityje gerai žinomas futbolininkas, Velli Kasumov taip pat teigė nepastebintis mieste nei vyraujančios Europos futbolo čempionato nuotaikos, nei futbolo sirgalių, o pats su komanda futbolo rungtynes žiūrintis viešbutyje.

Saulius Simė, vicemeras:

„Domiuosi futbolu ir šias Europos futbolo čempionato rungtynes žiūriu. Dažniausiai tai darau namie su sūnumi, kuris labiau domisi futbolu. Jis man papasakoja, kuri komanda ir žaidėjai geresni, už tuos ir sergu“.

Rimas Skersys, FK „Palanga“ vyriausiasis treneris:

„Mes net pakoregavome savo komandos treniruočių grafiką, kad galėtume pamatyti visas rungtynes. Deja, susirinkti stebėti rungtynių su visa komanda neišeina, todėl darau tai namuose su šeima. Stengiuosi mėgautis rungtynėmis. Kad galėčiau vertinti trenerių ir komandos žaidėjų žaidimą iš profesionaliosios pusės, reikėtų rungtynes stebėti gyvai. Manau, kad kol kas sunku išskirti stipriausias komandas, tačiau dabar geriausiai atrodo Ispanijos komanda“.

Arvydas Dočkus, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys:

„Žinoma, žiūriu šį čempionatą, tačiau darau tai vienas. Tada analizuoju žaidimą, mintimis žaidžiu kartu su treneriais ir žaidėjais. Pašalinių neprofesionalūs komentarai man trukdo stebėti rungtynes. Prizines vietas skirčiau Ispanijai ir Vokietijai“.

 

Simona POCYTĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Daug lietuvių šiomis savaitėmis yra „prilipę“ prie televizijos ekranų – stebi Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kovas Europos čempionate Izraelyje, tačiau vis tik sporto karalius – futbolas. Mažo miesto, Palangos, pasiekimai žaidžiant jį – įspūdingi. Už jų stovi kuklus ir labai darbštus jaunųjų futbolo talentų ugdytojas Marselis...


Antradienį Palangoje draugiškoms rungtynėms susitiko Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktinės. Po rungtynių sportininkai palinkėjo vieni kitiems sėkmės prieš „Eurobasket 2017“ ir prieš atrankos į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynes su Škotija.


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Palangoje finišavo 2013 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato kovos. Varžybas vainikavo Palangos „Sporto lizdo“ komandos triumfas, o žiūrovus džiugino žinomų futbolininkų pasirodymai ir parodomosios rungtynės su merginomis.


Europos futbolo čempionato karštinė, regis, Palangos neužkrėtė – kurorte tvyro ramybė. Dauguma vietos futbolo sirgalių rungtynes stebi ir emocijas lieja patogiai įsitaisę savo namuose prie televizorių ekranų.


Paplūdimio futbolo A lygos čempionų titulas – vilniečiams

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį paplūdimyje prie centrinės gelbėjimo stoties sužaistas baigiamasis Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato A lygos trečiasis turas, kuriame savo pranašumą pademonstravo ir nugalėtojais tapo ilgametė čempionato dalyvė Vilniaus komanda „Igol“.


Palangiškiai jaunių futbolo turnyre – ketvirti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį, balandžio 9-11 dienomis, Žiemos futbolo aikštėje jau 14-tąjį kartą vyko tradicinis  jaunių futbolo turnyras kepyklos „Kimba“ taurėms laimėti. Šiame turnyre dalyvavo septynios komandos, o jaunieji kurorto futbolininkai itin atkakliai siekę pergalės, atsidūrė garbingoje ketvirtoje vietoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius