Sutarta: nuo birželio 1 dienos perimti „Litesko“, ir paleisti biokuro katilinę

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-02-25
Peržiūrėta
2813
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas.
UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas.

Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius perėmimo aspektus, buvo sutarta su turto nuomotoja, kad jis miestui bus perduotas iki birželio 1 dienos.

Diplomatija buvo svarbu
„Džiugu, kad bendromis pastangomis, padedant Palangos miesto savivaldybei, kitoms suinteresuotoms institucijoms, pavyko sukurti teisinį pagrindą toliau tęsti dar 2014 metais pradėtą projektą miesto katilinei modernizuoti. Darbus tęsia tas pats generalinis rangovas UAB „Irdaiva“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas.
 

Suinteresuotos institucijos buvo dalykiškos
Anot UAB „Palangos šilumos tinklai“ teisininkės Kristinos Liaugaudaitės, projekto vykdymo metu buvo rasti techninio projekto netikslumai, dėl kurių tarp šalių kilo nesutarimai.
„Prireikė, kad specialistai detaliau įvertintų situaciją ir rastų abi puses tenkinančius sprendimus, kurie užtikrintų projekto tęstinumo teisėtumą. Buvo parengta ir šalių patvirtinta nauja projekto redakcija. Vėliau, nepažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymo, reikėjo kreiptis ir gauti sutikimą dėl sutarties termino pratęsimo. Jis buvo gautas“, – K. Liaugaudaitė sakė „Palangos tiltui“.
Anot A. Mažrimo, teko nemažai įdėti jėgų įrodinėjant Viešųjų pirkimų tarnybai ir kitoms institucijoms būtinybę pratęsti sutartį su pasirinktu rangovu.
„Džiugu, kad mūsų argumentai buvo išgirsti. Juos išgirdo ir Lietuvos aplinkos apsaugos Investicijų Fondas, kuris taip pat pratęsė projekto atlikimo terminus. Šio fondo pritarimas buvo būtinas, nes katilinės statybų dalis finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, – sakė A. Mažrimas. – Darbų atnaujinimas ir patikėjimas juos tęsti bei baigti tam pačiam rangovui leis greičiau modernizuoti ir eksploatacijai atiduoti miesto pagrindinę katilinę. Turime vilčių, kad turėsime ne tik modernesnį įrenginį, bet dėka jo bei naudojamo pigesnio kuro (biokuro) sumažės paslaugų kainos miesto ir Šventosios šilumos ir karšto vandens vartotojams“, – tikisi A. Mažrimas.

Jau atlikta apie 70 procentų katilinės statybos darbų
UAB „Palangos šilumos tinklų“ direktorius džiaugėsi miesto vadovų dėmesiu ir pagalba ne tik perimant iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus, bet ir atnaujinant biokuro katilinės statybas.
„Pagal tai, kiek tam skiriama dėmesio, šie reikalai yra neabejotinai itin svarbūs miestui, jo vadovams ir visiems šilumos bei karšto vandens vartotojams“, – įsitikinęs A. Mažrimas.
Anot „Irdaiva“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Vito Lopinio, jau yra atlikta apie 70 procentų numatytų darbų.
„Nesutarimai, dėl kurių katilinės projekto įgyvendinimas laikinai buvo sustojęs, buvo dėl techninio projekto kai kurių sprendimų keitimo, nes vykdant darbus buvo paaiškėję tam tikri trūkumai. Didžioji dalis trūkumų buvo susiję su projekto inžinerine dalimi, buvo keičiami dėl geografinių sąlygų kai kurie konstrukciniai dalykai sandėliavimo patalpoje. Derinimai užtruko, bet labai džiaugiuosi, kad „Palangos šilumos tinklams“ pradėjus vadovauti naujam direktoriui, buvo sėkmingai atkurtas dialogas su Palangos miesto savivaldybe ir projektas yra tęsiamas“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Lopinys.

Prie katilinės jau pluša darbininkai
„Katilinė jau, žinia, yra pastatyta – joje dabar vykdomi bendrastatybiniai darbai, o juos baigus bus įrenginėjama inžinerinė infrastruktūra. Pagal tai, kokia sparta vyksta darbai ir kaip geranoriškai sprendžiami klausimai su „Palangos šilumos tinklais“, manau, kad biokuro katilo statybos bus baigtos laiku – iki birželio 1-osios“, – sakė UAB „Irdaiva“ direktoriaus pavaduotojas.
Praėjusį penktadienį biokuro katilinės teritorijoje jau plušėjo įmonės darbuotojai – pradėtas rengti pamatas dyzelgeneratoriui, atliekami aikštelės pamatų betonavimo darbai.
„Šią savaitę turime pabaigti aikštelės pamatų betonavimo darbus. Jau kitą savaitę ketiname ant išlietų pamatų pastatyti reikalingą įrangą vamzdžių suvirinimui ir montavimui. Tuomet seks derinimo darbai“, – „Palangos tiltui“ sakė „Irdaiva“ betonavimo darbų vadovas Egidijus Daukšys.
„Dyzelgeneratorius užtikrina nepertraukiamą elektros įrenginių veiklą, net ir netikėtai nutrūkus elektros tiekimui iš elektros skirstomųjų tinklų ar avarijos atveju. Dėl to jis itin svarbus“, – sakė A. Mažrimas.
Pastačius ilgai lauktą biokuro katilinę, sumažės joje naudojamų dujų kiekis ir gerokai išaugs panaudojamo biokuro dalis.
„Pakitus naudojamo kuro dalims, tikėtina, kad sumažės ir čia gaminamos šilumos kaina“, – pabrėžė A. Mažrimas.

Miesto biudžete numatytos lėšos
Šią savaitę miesto Tarybos patvirtintame 2016 metų biudžete buvo numatyti apie 700 tūkstančių eurų miesto šilumos tinklų perėmimo reikmėms – padengti šilumos vartotojų skoloms (tą numato sutartis su „Litesko“), „Litesko“ filialo UAB „Palangos šiluma“ darbuotojų, pereinančių į UAB „Palangos šilumos tinklai“ atlyginimams, kitiems poreikiams.
„Numatytų pinigų pakaks ir reikalingų kompiuterinių programų įsigijimui, visos organizacinės sistemos, kuri užtikrins paslaugų nepertraukiamą tęstinumą, įsigijimui, – pabrėžė A. Mažrimas. – Mūsų tikslas, kad miesto gyventojai įmonės šilumos tinklų perėmimo nepajustų“.
„Palangos šilumos tinklai“ ir „Litesko“ derasi dėl visų turto perėmimo aspektų ir vykdo intensyvias konsultacijas.
„Kol kas procesas vyksta labai dalykiškai, problemos sprendžiamos profesionaliai ir abi pusės planuoja turto perėmimą-perdavimą pabaigti iki birželio 1 dienos“, – sakė UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius A. Mažrimas.
Iki šiol Palanga turėjo tik vieną 6 megavatų galingumo biokuro katilą, pastatytą 2002 metais. Apskaičiuota, kad naujoji biokuro katilinė galėtų pagaminti maždaug 40 procentų visos Palangai žiemą reikalingos šilumos, o kartu su senuoju katilu, naudojant biokurą, bus galima išgauti maždaug 80 proc. visos šaltuoju metų sezonu Palangai reikalingos šilumos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį į Baltijos jūrą buvo paleisti dar šeši Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre išslaugyti ruoniukai.


Palangos miesto baseinas jau pildomas vandeniu, o nuo birželio 1 d. bus atidarytas. Jo lankytojus vilios ir nauja kavinukė baseino viduje bei lauko terasoje. Sporto klubas baseine taip pat veiks nuo birželio 1 d.


Vyriausybė pamažu lengvina griežto karantino šalyje sąlygas. Nuo gegužės 24 d. vėl gali veikti baseinai. Palangos baseinas informavo „Palangos tiltą“, kad yra pasiruošęs svečius priimti nuo birželio 1 dienos.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Šiųmetis ruduo buvo išties dėkingas šildymo atžvilgiu, tačiau paspaudus šaltukui ne vienas patapšnojame radiatorių ar dujinę krosnelę. Miestui vėluojant į darbą paleisti biokuro katilą, kuris tikima, jog galėtų šildymo sąskaitas sumažinti apie 10 ar net 15 procentų, Palanga ir toliau lieka tarp dešimties šalies savivaldybių, kur...


Palangoje prasideda ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba. Remiantis kitų savivaldybių patirtimi, naujajai biokuro katilinei pradėjus veikti, kurorto gyventojai turėtų netrukti pajusti teigiamus šildymo kainų pokyčius.


Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.


Valstybės vardu Kultūros paveldo departamentas (KPD) apsisprendė Jackų šeimai priklausančią Palangos Kurhauzo dalį perimti į savo nuosavybę. KPD kreipėsi į teismą, kad būtų apribota Jackų šeimos teisė disponuoti savo pastato dalimi. Prieš tai departamentas pranešė Gediminui Jackai, vienam Kurhauzo bendrasavininkų, kad KPD neleis jam net pradėti atstatymo darbų...


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius