Palanga ir „Lords LB“ taikiai susitarė dėl buvusios „Viešnagės“ teritorijos

Palangos tiltas, 2018-08-13
Peržiūrėta
3213
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gaumista“ 2013-aisiais už 1,09 mln. Eur įsigijo kurorto centre esantį „Viešnagės“ pastatą su 1,1 hektaro ploto sklypu
„Gaumista“ 2013-aisiais už 1,09 mln. Eur įsigijo kurorto centre esantį „Viešnagės“ pastatą su 1,1 hektaro ploto sklypu

Palangos savivaldybė ir investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonė taikiai susitarė dėl buvusios Seimo kanceliarijos poilsinės „Viešnagė“ teritorijos planavimo.

„Liepą miesto taryba patvirtino taikos sutartį su įmone, ji pasirašyta. Statytojai parengė naujus detaliojo plano sprendinius, bus atsižvelgta į pagrindinį reikalavimą – išsaugoti šimtametes pušis sklype. Statytojai taip pat sutiko, kad požeminis parkavimas nebūtų daromas po visu sklypu, jis bus po buvusiu viešbučiu – tai irgi išsaugos  medžius“, –  informavo Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja.

„Kitas reikalavimas – įvažiavimą įrengti tik iš J. Simpsono gatvės, išlaikant senosios istorinės Kęstučio gatvės struktūrą“, – pridūrė ji.

Sutartis sudaryta tarp savivaldybės, teritorijos savininkės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonės „Gaumistos“ bei šią teritoriją ketinančios įsigyti įmonės „Hanika“. Pastaroji čia planuoja plėtoti poilsio paskirties projektą. Pagal taikos sutartį šalys atsisakė pretenzijų teismuose, savivaldybė įsipareigojo įregistruoti teritorijos J. Simpsono gatvėje detalųjį planą.

Liepą Lietuvos bankui leidus pratęsti „Gaumistą“ valdančio fondo „Lords LB Opportunity Fund II“ veiklos laikotarpį, jo atstovai sakė siekiantys parduoti nekilnojamąjį turtą Palangoje. Registrų centro duomenimis, birželį įsteigtą „Haniką“ valdo Algimantas Lukauskis, taip pat valdantis bendrovę „Laviga“, Palangoje plėtojančią būsto projektus, ir Gintaras Staniulis, buvęs lažybų organizatorės „Top  sport“ savininkas.

„Gaumista“ 2013-aisiais už 1,09 mln. Eur įsigijo kurorto centre esantį „Viešnagės“ pastatą su 1,1 hektaro ploto sklypu. Ginčas su savivaldybe prasidėjo 2016-aisiais miesto tarybai atmetus teritorijos ir statinių detalųjį planą, taip pat panaikinus jo koncepciją. „Gaumista“ tuomet kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kuri detalųjį planą patikrino ir nenustačiusi pažeidimų, jį patvirtino, rašo „Verslo žinios.“

Dėl šio sprendimo Palangos savivaldybė kreipėsi į teismą bei atsisakė registruoti detalųjį planą teritorijų planavimo dokumentų registre. Savivaldybė taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, tačiau ji nusprendė netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių, nes nenustatė pažeidimų.

2017-aisiais Klaipėdos apygardos administracinis teismas tenkino Statybos inspekcijos skundą ir panaikino savivaldybės sprendimus, šią nutartį savivaldybė buvo apskundusi. Šis teismas taip pat nagrinėjo „Gaumistos“ skundą, kuriuo ji prašė įpareigoti savivaldybę įregistruoti detalųjį planą, o Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo savivaldybės skundą, kuriuo ji siekė užginčyti Statybos inspekcijos sprendimą patvirtinti detalųjį planą. Šios dvi bylos buvo sustabdytos.

Palangos valdžia ginče laikėsi pozicijos, kad buvusios poilsinės teritorija turi būti skirta visuomenei: 1999 metais Klaipėdos apskrities viršininko įsakymu prie poilsinės suformavus 1,1 hektaro ploto sklypą buvo pažymėta, kad teritorija skirta viešo naudojimo želdynams – parkams, skverams įrengti, o sklypas negali būti skaidomas ir aptveriamas tvoromis.

Tuo tarpu „Gaumista“ čia planavo statyti apie 4.000 kv. metrų ploto poilsio namelių, į kuriuos buvo numačiusi apie 4-5 mln. Eur dydžio investicijas.

„Lords LB Opportunity Fund II“ fondas taip pat plėtojo daugiabutį „Užupio vartai“ Vilniuje, poilsio namų kompleksą „Kuršių vilos“ Palangoje, daugiabutį „Aura“ Druskininkuose, kurį laiką valdė kino teatro „Lietuva“ pastatą.

Jūsų komentaras:

emigrantas 2018-08-17 10:03 ([email protected] / IP: 78.57.146.222)
Ir norit pasakyti, kad cia viskas skaidru. Visokie LordsLB,Gaumista,birzeli isteikta Hamika, tie patys seimininkai, persipynusios imones. Kada baigsis zmoniu mulkinimas, baisu kas darosi Lietuvoje.

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos savivaldybė ir investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonė taikiai susitarė dėl buvusios Seimo kanceliarijos poilsinės „Viešnagė“ teritorijos planavimo.  „Liepą miesto taryba patvirtino taikos sutartį su įmone, ji pasirašyta. Statytojai parengė naujus detaliojo plano sprendinius, bus atsižvelgta į pagrindinį...


Šio sezono ypatumų – ne vienas, ir jie visi nesusiję su vėsesne nei įprastai vasara. „Kalbant apie maitinimo sektorių, pastebima, kad poilsiautojų išlaidos kavinėse, restoranuose yra gerokai sumažėjusios. Taip pat kavinėse beveik nebeliko iš aplinkinių vietovių atvykstančių svečių, kurie atvyksta be nakvynės, tiesiog pasivaikščioti, pramogauti....


Vyraujant lietingiems orams gegužės 30 dieną, FK „Palanga“ futbolininkai išvykoje sulaukė rimto pasipriešinimo. Išvykos rungtynės vyko Šilutėje ir su vietos „Šilutės“ ekipa buvo sužaista lygiosiomis – 1:1.


Krizės metu neapskaičiuotos ir neišmokėtos darbo užmokesčio dalies pageidauja ne tik Lietuvos teisėjai ar Seimo kontrolieriai. Palangos miesto savivaldybės administracijoje gauti du buvusių tarnautojų prašymai paskaičiuoti, kokia atlyginimo dalis prarasta, kai 2009-ųjų balandį bei liepą buvo priimti įstatymai sumažinti valstybės tarnautojų bei teisėjų atlyginimus. Tai...


Sekmadienį buvusiame vasaros parodų paviljone atidaryta tarptautinio projekto, kuriame dalyvavo Šveicarijos ir Lietuvos menininkai, „Kintančios teritorijos“ paroda, kurią visą spalio mėnesį bus galima apžiūrėti savaitgaliais, pabandė pakeisti ir bent kiek atgaivinti šią pusiau mirusią kultūrinę erdvę.


Spalio 13 d.(sekmadienį), 17 val. buvusiame Palangos vasaros parodų paviljone (S. Daukanto g. 24/ S. Girėno ir S. Dariaus g. 13) atidaroma tarptautinio projekto „Kintančios teritorijos“ paroda.


Liepos 6-tą dieną buvo išrinkta „Mis Lietuva 2011“. Grožio konkursas, kuriame dalyvavo 14 merginų, vyko Palangos vasaros estradoje ir priviliojo daug smalsių žiūrovų. Gražiausia Lietuvos mergina tapo 21-erių vilnietė Ieva Gervinskaitė.  Sužinojusi komisijos bei žiūrovų verdiktą, mergina neslėpė džiaugsmo ir  nuostabos. Kaip ji pati kukliai teigė, laimėtoja turėjo būti kita...


Siūloma susitarti taikiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 02 | Rubrika: Miestas

Kurorto Darbo biržos administracinio pastato statyba baigta liepą. Tačiau iki šiol Valstybinė komisija statinio nepriėmė. Be to, rugsėjo 9 dienos Klaipėdos apskrities viršininko Arūno Burkšo  įsakymu Palangos darbo biržai nutraukta valstybinės žemės panaudos sutartis, motyvuojant tuo, kad sklypas naudojamas ne pagal panaudos sutartyje nurodytas sąlygas. Todėl šį rudenį naujasis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius