Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019-11-26
Peržiūrėta
2072
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė, vėliau kasmet tradiciškai švenčiama ši atmintina data.
Praėjusį šeštadienį Palangoje kariuomenės šventė prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje. Priešais altorių buvo įspūdingos šaulių vėliavos, apie kurias išsirikiavo jaunųjų šaulių garbės sargyba. Mūsų šventę papildė šaunus būrys Kretingos rajono savanorių, gausi šaulių delegacija iš Plungės. Po šv. Mišių Palangos miesto šaulių būrys, kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choras kartu su jaunųjų šaulių komanda išsirikiavo prie generolo Jono Žemaičio paminklo, kur buvo padėtos gėlių puokštės ir uždegtos atminimo žvakelės. Karius ir šaulius pasveikino 306 Jūros šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas, sveikinimo žodžius išsakė ir miesto mero patarėjas Pranas Žeimys.
Prie paminklo nuaidėjo gražūs jaunimo balsai – iškilmingas pasižadėjimas besąlygiškai ginti Lietuvos nepriklausomybę, jos teritorinį vientisumą, būti drąsiu ir garbingu Lietuvos šaulių sąjungos nariu. Šaulio priesaiką priėmė Marius Gruzdys. Ats. mjr. Rolandas Lukšas jauniesiems šauliams įteikė atminimo suvenyrus, o Palangos šaulių rinktinės vadas Adolfas Sendrauskas įteikė Palangos šaulių rėmėjų ženklą Artūrui Baltrušaičiui. Toks pat apdovanojimas skirtas Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorei Vitai Petrauskienei. Palangos klebonas dr. Kęstutis Balčiūnas palaimino visus priėmusius pasižadėjimą ir priesaiką šaulius. Beje, mūsų klebonas yra Lietuvos šaulių sąjungos narys – Telšių rinktinės kapelionas.
Kurhauzo salėje Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choras pradėjo koncertą tik ką naujai išmoktu karišku maršu – „Žengte marš, šauliai!“, kuriam muziką parašė profesorius Tadas Šumskas pagal Lietuvos kariuomenės dimisijos kapitono Liudo Žukausko sueiliuotus žodžius. Beje, šis kūrinys specialiai dedikuotas Palangos Jūros šaulių vyrams. Koncertą papuošė kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, kuris kartu su vyrais sudainavo „Vergų chorą“ iš Džiuzepės Verdi operos „Nabukas“ ir Vytauto Kernagio legendinį kūrinį „Baltas paukštis“.
Koncerto antroje dalyje vedančioji Valdonė Juozapavičienė šventės dalyvius ir svečius nudžiugino, pristatydama Lietuvos operos primadoną, tarptautinių konkursų laureatę, profesorę Ireną Milkevičiūtę, aksominio balso tenorą, poetą Antaną Tveragą bei įvairių konkursų laureatę pianistę Elvyrą Križnikovaitę - Būrę.

Donatas Žuolys
Palangos Jūros šaulių vyrų choro narys

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties – dieną prie Tremtinių kryžiaus Palangoje skambėjo skausmingi mūsų tautos prisiminimai ir viltį bei mūsų vidinę stiprybę liudijančios dainos bei eilės. 


Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 


Du pastaruosius vakarus – sekmadienį ir pirmadienį – Palangos koncertų salė nušvito žalia, rožine, žydra ir violetine spalvomis. Taip Palanga paminėjo Pasaulinę retų ligų dieną ir išreiškė visuomenės palaikymą retomis ligomis sergančių žmonių bendruomenei.


Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 11 23 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienio vakare palangiškiai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną. Prisiminti kovotojai, gynę savo šalį tuomet, kai to labiausiai reikėjo, padėkota ginantiems ir šiandien. O šia proga priesaiką davė ir keletas naujų jaunųjų šaulių.


Gegužės 14 dieną Klaipėdoje buvo minima partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Palangos Šaulių sąjungos nariai.


Šeštadienį gausus būrys palangiškių dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Palangos jūros šaulių kuopos organizuotuose šventiniuose renginiuose, skirtuose Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Tačiau vietos žiniasklaidoje pasirodė tik užsakomoji politinė reklama – žinutė su nuotrauka apie tai, kaip šią visai šaliai svarbią dieną minėjo...


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius