Palanga pasitinka didžiausią savo investiciją – 50 mln. eurų vertės gydyklų kompleksą

Palangos tiltas, 2015-06-04
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pasitinka didžiausią savo investiciją – 50 mln. eurų vertės gydyklų kompleksą

Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.
„Tai – didžiausias investicinis projektas Palangoje per pastaruosius 20 metų, kuris padarys įtaką visai kurorto plėtrai“, – prieš suteikdamas žodį investuotojo atstovui, „Minera“ direktoriui Donatui Jurevičiui, pabrėžė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Beveik 7 hektarų ploto teritorijoje tarp Vytauto gatvės ir Klaipėdos plento iškilsiantis gydyklų miestelis vienu metu galės priimti apie pusantro tūkstančio klientų, kurie galės sveikatos semtis, ilsėtis penkiuose korpusuose.
Iš viso, planuojama, kad bus devyni gydyklų, apgyvendinimo korpusų pastatai, kurie užims beveik 55 tūkst. kv. m ir savo teritorija bus apie 10 tūkst. kv. m didesni už „Eglės“ sanatorijos kompleksą Druskininkuose.
„Minera“ ketina investiciniam projektui pritraukti ne tik „Šiaulių banko“, bet ir Europos Sąjungos bei privačių investuotojų lėšas. „Išties, mes ieškome tokio verslo partnerio – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jau teko megzti konkrečius pokalbius“, – sakė per projekto pristatymą praėjusį antradienį D. Jurevičius.
„Minera“ į gydyklų komplekso statybą Palangoje numačiusi investuoti per 50 milijonų eurų.
Palygindamas jau įgyvendintą gydyklų projektą Druskininkuose ir baigiamą įgyvendinti projektą Birštone su projektu Palangoje, D. Jurevičius sakė, kad Palangoje iškilsiantis gydyklų kompleksas bus modernesnis ir patrauklesnis – jame bus taikomos pačios moderniausios gydymo technologijos, naujausi reabilitacijos laimėjimai.
Komplekse, be kita ko, bus pastatytas ir 25 ilgio baseinas su trimis takeliais.
Tikimasi, kad ištisus metus veikiančios modernios gydyklos į pajūrio kurortą poilsiautojus vilios visus metus, taip padėdamos mažinti sezoniškumo problemą Palangoje.
Su architektūrine projekto dalimi visus supažindino „Minera“ architektas Darius Jokubauskas. Pasak jo, gydomąjį purvą sanatorija veš iš Kretingos rajone esančio Pryšmančių karjero, kurį „Minera“ įsigijo.
Planuojama, kad gydyklų komplekse vasarą dirbs iki beveik puspenkto šimto darbuotojų.
Jau artimiausiu metu visa teritorija Vytauto g. 170 bus aptverta ir bus atlikta esančių pastatų ekspertizė. Kai kurie pastatai bus rekonstruojami, kiti griaunami.
Pirmojo etapo statybas ketinama pradėti 2017 metų pabaigoje ir baigti per metus. Tuomet čia atsiras gydyklų pastatas ir pirmasis gyvenamasis korpusas. Visą projektą žadama pabaigti iki 2022 metų.
„Pirmojo etapo metu ketiname pastatyti gydyklas ir gyvenamuosius korpusus“, – sakė D. Jurevičius. Anot jo, sanatorijoje bus naudojamas gręžinių mineralinis vanduo – jo bus galima paskanauti iš trykštančių įrenginių įėjus į sanatoriją, taip pat gydomasis purvas.
Palangos meras Š. Vaitkus priminė žurnalistams, kad į Palangos infrastruktūrą investuojantys daugiau nei 10 milijonų litų verslininkai nuo 2012 metų yra atleidžiami nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atvykusius į Palangos centrą automobiliu pasitinka pokyčiai. Vieni kurorto svečiai džiaugiasi tokiomis naujienomis, kiti neslepia susierzinimo, o Palangos miesto savivaldybė paaiškina, kodėl šis žingsnis buvo būtinas. 


Susirinkusius žiūrovus visuose koncertuose ant kojų pakeliantis duetas „Žemaitukai“ kviečia susitikti populiariausiame Lietuvos kurorte.


Kretingos rajono gyventojai yra sunerimę dėl galimai šalia jų gyvenviečių planuojamų statybų. Tam skirtuose plotuose svarstoma statyti chemijos gamyklą. 


Pajūryje pavogtas „BMW“ markės automobilis, praneša policija.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC) padovanojo modernų ir patogų bekontaktį kūno temperatūros detektorių, į kurį yra integruotas automatinis rankoms skirto higieninio dezinfekcinio skysčio dozatorius. Bendra paramos vertė – 2602 eurų. „Vis dar tebesitęsiančios ekstremalios situacijos ir karantino metu tai...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Kas sieja tarptautinį viešbučių tinklą „Marriott", „Šiaulių banką“ ir vieną Šiaulių verslininką, vasarą po Palangą važinėjantį prabangiu „Rolls Royce“ automobiliu? Jie visi siekė investuoti Palangoje, tačiau iš jų ketinimų kol kas – šnipštas. Nei „Marriott“ viešbučio ir SPA, nei unikalaus...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius