Palanga rengiasi Stintų šventei – žvejų tinkluose jau spurda agurkais kvepianti žuvis

Palangos tiltas, 2015-01-08
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga rengiasi Stintų šventei – žvejų tinkluose jau spurda agurkais kvepianti žuvis

Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.
„Sau pavalgyti, žinoma, žvejai pagauna stintos, gal dar vienas kitas kilogramas ir pardavimui lieka, tačiau itin gausiu stintų laimikiu džiaugtis kol kas negalima“, – sakė buvęs ilgametis žvejys Viktoras Butavičius.
Kad agurkais kvepianti žuvis kol kas nėra dažnas žvejų laimikis, pasak V. Butavičiaus, lemia keletas priežasčių, viena iš svarbiausių – žvejybai netinkami orai. Nors vandens srovės šiuo metu yra palankios stintų žvejybai, audringoje jūroje neįmanoma užmesti tinklų.
V. Butavičiui pritarė ir kitas palangiškis, priekrantės žvejys Vytautas Butkus. Tačiau, pasak jo, jei oras geras, per pusę paros tinklais galima pagauti ir per šimtą kilogramų agurkais kvepiančios žuvies.
Gerokai prasčiau sekasi bandantiems stintą žvejoti nuo jūros tilto – gaudant meškere, tokio laimikio apskritai vargu ar galima tikėtis, na o pasirinkusieji tinkamą įrangą – keselinius samčius – šviežia stinta savo namiškius gali pradžiuginti.
Vis dėlto Palangos žvejai viliasi, jog vasario viduryje, kuomet į Stintų šventę švenčiantį didžiausią šalies kurortą sugužės tūkstančiai svečių iš visos šalies bei kaimyninių valstybių, šios agurkais kvepiančios žuvies nepristigs. To paties tikisi ir daugelis pramogautojų, jau daugiau nei dešimt metų vasario viduryje atvykstantys į Palangą bei dalyvaujantys tradicinėje žvejiškoje šventėje „Palangos stinta“.
Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) atstovės Almos Slaboševičienės, kol kas turistų klausimų apie artėjančią Stintų šventę TIC-o darbuotojai sulaukia nedaug. Tačiau susidomėjimas šia ne tik Lietuvoje garsia švente pradėtas justi jau prieš pusmetį. „Dar rudens pradžioje Kaliningrado srities turizmo formos rezervavo vietas viešbučiuose“, – sakė A. Slaboševičienė.
Kurorto kultūrininkai kartu su vietos verslininkais jau dabar suka galvas, kuo svečius nustebinti vasario 14 d. vyksiančios Stintų šventės metu. Pasak Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininko Nerijaus Stasiulio, didelio populiarumo kasmet sulaukiančioje Stintų šventėje, kaip visada, bus ne tik žuvies, bet ir žvejiškų atrakcijų. „Visi norintys galės ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti žaismingose sportinėse rungtyse, pasiklausyti žvejiškų melodijų, apsipirkti kermošiuje bei visa galva pasinerti į linksmybių sūkurį“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Kad Stintų šventė kiekvieną jos dalyvį nustebintų, bus siūloma ir naujovių. „Jau dabar su Stintų ordino riteriais tariamės, ką naujo bei neįprasto galėtume pristatyti Stintų šventės metu. Šiandien dar per anksti atskleisti visus sumanymus, tačiau drąsiai galiu teigti, kad smagių naujovių šiemetinėje Stintų šventėje tikrai bus“, – žadėjo N. Stasiulis.
Tradicinė, jau dvyliktoji Stintų šventė svečius į Palangą, J. Basanavičiaus gatvę, sukvies vasario 14 d.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangą jau daugiau nei dešimtmetį garsinanti Stintų šventė įgauna tarptautinį atspalvį – antradienį Liepojoje (Latvija) pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo užtikrinamas Palangos ir Liepojos bendradarbiavimas turizmo srityje. Tarp dokumente numatomų bendrų abiejų miestų renginių – kiekvieną vasarį Palangoje ir Liepojoje vykstanti Stintų...


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Rugsėjo 27-28 dienomis Palangoje vyks tradicinė, visai šeimai skirta Tūkstančio stalų šventė, kurios metu J. Basanavičiaus gatvėje bus šurmulys lyg vasarą.


Palanga rengiasi jubiliejinei Stintų šventei  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 07 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga intensyviai rengiasi kitą savaitę, vasario 16 d. vyksiančiai žvejiškai šventei „Palangos stinta“. Organizatoriai žada – jau dešimtą kartą į didžiausią šalies kurortą pramogautojus sukviesiantis renginys šiais metais bus išskirtinis, tad nekeista, jog dalyje kurorto viešbučių laisvų nakvynės...


Botanikos parkas rengiasi Velykų šventei

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 29 | Rubrika: Kultūra

Sakoma, kad minėti pavasario šventę – Velykas, privaloma. Todėl vienas iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje pasitinka Šv. Velykas įspūdingomis gėlių kompozicijomis bei jau tradicija tapusia atrakcija mažiems ir dideliems – margučių dekoravimu. Palangos kultūros centro renginių organizatorė Aušra Latonienė ragino...


Palangos apgyvendinimo įstaigos, tik dabar pradedančios tuštėti po praūžusio renginiais gausaus Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpio, intensyviai rengiasi naujam svečių antplūdžiui. Jau dabar aišku, kad daugybė pramogautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos bei Baltarusijos – vasario 13...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius