Palanga tampa vis patrauklesnė sportininkams

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-05-29
Peržiūrėta
1283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiuolaikišku stadionu galės džiaugtis ne tik Lietuvos futbolo rinktinė.
Šiuolaikišku stadionu galės džiaugtis ne tik Lietuvos futbolo rinktinė.

Šį savaitgalį Palanga gali drąsiai pretenduoti į Lietuvos sporto sostinės vardą: čia vyks tūkstančius dalyvių sutrauksiantis ir net Gineso rekordą žadantis festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinės žaidynės, kuriose savo jėgas galės išmėginti kiekvienas norintis. Abiejų sporto švenčių renginiai vyks ir balandį duris atvėrusiame universaliame sporto komplekse, ir šalia jo esančiame stadione, kuris gyvena jau tuoj prasidėsiančios rekonstrukcijos laukimu.

 

Sporto kompleksas – populiarus

 

„Ir mes patys džiaugiamės, ir tiek profesionalūs sportininkai, tiek mėgėjai pačiais geriausiais žodžiais mini balandžio viduryje atidarytąjį universalų sporto kompleksą, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. – Palangai visą laiką trūko tokio objekto, kuriame būtų galima rengti aukščiausio meistriškumo komandų varžybas bei jų treniruotes. Sąlygos tiek sportininkams, tiek žiūrovams, tiek norintiems čia treniruotis yra išties puikios“.

Universalaus sporto komplekso statybos pradėtos 2012 m. pabaigoje. Tąkart simbolinę kapsulę kartu su miesto meru Š. Vaitkumi bei rangovais – UAB „Rūdupis“ atstovais – įkasė ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis. Būtent A. Sabonio, taip pat – ir kitų sporto profesionalų patarimų prašyta rengiant komplekso patalpas bei renkantis sportinę įrangą. Taip siekta, kad Palangoje besitreniruojantiems bei rungtyniaujantiems sportininkams būtų pasiūlytos itin geros sąlygos. 

Sporto salę, kurioje įrengtos transformuojamos tribūnos 1100 sėdimų vietų, specialiu tinklu galima transformuoti į keletą skirtingų erdvių, tad vienu metu čia gali vykti keleto sporto šakų treniruotės. Taip pat komplekse įrengtos dvi treniruoklių sporto salės, kurių viena pritaikyta kūno kultūrai, o kita – profesionalams, persirengimo kambariai su sanitariniais mazgais, dušais, pagalbinės patalpos. 

Sporto komplekso statybos kainavo 14,5 mln. litų. Projektas finansuotas iš 2007 – 2013 m. Europos partnerystės ir kaimynystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos. Taip pat šio objekto statyboms yra skirtas finansavimas iš Valstybės investicijų programos. 

„Ne tik Palangos, bet ir visos Lietuvos ir net kitų šalių sportininkai laukė, kad mūsų kurorte iškiltų toks sporto kompleksas. Būsimų renginių tvarkaraštis sparčiai pildosi – pas mus vyks Lietuvos masto bei tarptautinės varžybos ir turnyrai, į treniruočių stovyklas atvažiuos komandos bei nacionalinės rinktinės“, – sakė Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas.

Jis atkreipė dėmesį, jog šią savaitę stadione treniravosi ir universalaus sporto komplekso infrastruktūra naudojosi Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, savaitgalį salėje vyks festivalio „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinių žaidynių renginiai, kitą savaitgalį čia numatomi Linijinių šokių festivalio pasirodymai. „Liepą komplekse treniruosis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, rugpjūtį čia prasidės įvairių šalių krepšinio klubų treniruotės, rugsėjį vyks tarptautinis vyrų krepšinio turnyras V. Garasto taurei laimėti, kurio metu Palangoje susirungs Vilniaus „Lietuvos ryto“, Kijevo „Budivelnik“, Stambulo „Galatasaray“, Jungtinių Arabų Emyratų ir kiti pajėgūs krepšinio klubai.

 

Rudenį – atnaujintas stadionas

 

Pastačius naująją universaliąją areną labai svarbu sutvarkyti ir visą infrastruktūrą prie jos – iš pagrindų atnaujinti stadioną, kad ir jame galėtų tiek treniruotis, tiek varžybas rengti sportininkai profesionalai bei mėgėjai ir iš mūsų miesto, ir iš visos Lietuvos bei užsienio. Dabar stadionas susidėvėjęs tiek morališkai, tiek fiziškai.

Todėl Savivaldybės specialistai sparčiai parengė stadiono lengvosios atletikos infrastruktūros atnaujinimo techninį projektą, kuris buvo įtrauktas į Sporto departamento Valstybės investicijų programą. Balandžio 2-ąją šiam projektui buvo skirtas finansavimas, o jau gegužės 22 dieną pasirašyta sutartis su rangovais – UAB „Kauno keliai“. Tad rugsėjį, o vėliausiai – spalį, visų norinčių sportuoti – tiek palangiškių, tiek ir kurorto svečių – lauks iš pagrindų atnaujintas stadionas.

Iki rudens nauja danga bus padengti devyni stadiono bėgimo takai, taip pat sutvarkyti šuolių į tolį, trišuolio, rutulio stūmimo bei šuolių į aukštį sektoriai, naujai įrengti disko bei ieties metimų sektoriai. 

Tačiau tuo kompleksiškas sporto bazės sutvarkymas nesibaigs: ateityje numatoma atnaujinti stadiono veją, greta stadiono esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga bei keturis atvirus teniso kortus.

Lengvosios atletikos federacija jau dabar turi planų, susijusių su renovuotu bei tarptautinius lengvosios atletikos standartus atitiksiančiu Palangos stadionu. Planuojama išplėsti Palangoje vyksiančių sporto stovyklų ir varžybų skaičių. Žadama, jog kitąmet Palangoje bus surengta keletas gražių, aukšto lygio lengvosios atletikos varžybų. Lengvosios atletikos federacijos taryboje jau svarstoma galimybė kitąmet Palangoje surengti vienas iš svarbiausių lengvosios atletikos varžybų – arba šalies čempionatą, arba Lietuvos taurės varžybas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir...


Padėkota geriausiems kurorto sportininkams

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 22 | Rubrika: Jūros vaikai

Tradiciškai metams baigiantis Palangos sporto centras sukviečia bendruomenę pasidžiaugti metų rezultatais. Džiaugtis visuomet būna kuo, kaip ir šiemet. Įteikta daug apdovanojimų jų nusipelniusiems jauniesiems sportininkams. Jie padovanojo Palangai daug gražių pergalių ir garsino savo miestą vardą.


Šiais metais, gruodžio 16 dieną (šeštadienį) susirinko gausus dziudo sportininkų būrys į kalėdinį jaunučių, vaikų dziudo turnyrą –„Plungė 2017“. Varžybose dalyvavo 170 sportininkų iš Liepojos, Ventspilio, Saldus, Kauno, Panevėžio, Šilutės, Kretingos, Klaipėdos, Skuodo, Plungės ir Palangos. Palangos dziudo klubo sportininkai varžėsi...


Vytauto gatvės atkarpa nuo Druskininkų g. iki Ligononės g. iš esmės pasikeitė: viena pagrindinių miesto arterijų išplatinta, paklota nauja gatvės danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, palei gatvę driekiasi dviračių takas bei šaligatvis. 


Palangos miesto stadione užvirė renovacijos darbai – nuo antradienio čia pluša bendrovės „Kauno keliai“ specialistai. Planuojama, kad stadionas atnaujintas bei tarptautiniams lengvosios atletikos turnyrams bus pritaikytas dar šiais metais. Tad jau netrukus į kurortą treniruotis bei varžytis atvykusiems sportininkams Palanga galės pasiūlyti puikią sporto bazę...


Palanga tampa vis patrauklesnė sportininkams

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį Palanga gali drąsiai pretenduoti į Lietuvos sporto sostinės vardą: čia vyks tūkstančius dalyvių sutrauksiantis ir net Gineso rekordą žadantis festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinės žaidynės, kuriose savo jėgas galės išmėginti kiekvienas norintis. Abiejų sporto švenčių renginiai vyks ir balandį duris atvėrusiame universaliame...


Palangos Vytauto gatvė taps patrauklesnė pėstiesiems

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto g. – šiandien pradėjo darbuotis kurorto komunalininkai. Iki lapkričio vidurio planuojama sutvarkyti šaligatvį gatvės atkarpoje nuo Kastyčio g. iki Bangų g. Senosios plytelės bus pakeistos naujomis trinkelėmis, taip pat naujais bus pakeisti šaligatvio bortai.   


Palangos vertė tampa pajuokos objektu

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2010 08 01 | Rubrika: Miestas

Vasarą Palanga tampa geidžiamiausia įvairių renginių organizatorių vieta.  Jiems nebereikia sukti galvos dėl dalyvių gausos. Žmonių Palangoje - pilnos gatvės.  Bet ką organizuok ir pasisekimas garantuotas. Praėjusiais metais per visą vasarą Palangoje buvo organizuoti tik 9 komerciniai renginiai. Šiemet iki rugpjūčio mėnesio komerciniams renginiams jau yra išduota 19 leidimų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius