Palanga tokios Joninių nakties dar nematė: nustebę ir gelbėtojai, ir pareigūnai

Palangos tiltas, 2023-06-26
Peržiūrėta
976
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Įprastai pajūryje gana siautulingas Joninių nakties pasitikimas šiemet atrodė visiškai kitaip. Tuo stebisi ir pareigūnai, ir gelbėtojai. Pastarieji džiaugiasi neregėta ramybe paplūdimiuose, nes dėl saulės stygiaus ir šalto jūros vandens pliažuose jokių incidentų nefiksuota.

Jokių didesnių incidentų nefiksavo ir policija.

Kaip naktis praėjo gelbėtojams? 

Kaip portalui lrytas.lt pasakojo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, Joninių naktis praėjo „labai gerai“ – paplūdimiuose žmonės elgėsi tvarkingai, šaltas Baltijos jūros vanduo, siekęs vos 14 laipsnių, nuo maudynių atbaidė net didžiausius entuziastus, tad gelbėtojams iš vandens krapštyti žmonių neteko.

Nors Šventosios paplūdimyje vyko įspūdinga Joninių šventė, nei ten, nei Palangos paplūdimyje nefiksuoti ir incidentai dėl alkoholio vartojimo.

Apskritai visas birželio mėnuo Palangos gelbėtojams buvo dėkingas. 

Jei, pavyzdžiui, pernai nuo gegužės iki birželio pabaigos buvo fiksuoti 35 įvykiai, tokie, kaip traumos, nuo alkoholio apsvaigę žmonės, skendimai, šiemet tuo pačiu metu jų tebuvo vos vienas – jūroje kaitavusiam vyrui gelbėtojai padėjo saugiai grįžti į krantą. 

„Incidentų kol kas nebuvo ir stengiamės, kad jų nebūtų“, – patikino J.Pirožnikas.

Jis pastebėjo, kad prie to galėjo prisidėti ir neįprastai mažas žmonių skaičius paplūdimiuose. Gelbėtojų vadas skaičiavo, kad juose poilsiautojų kone perpus mažiau nei pernai.

Panaši situacija ir Klaipėdoje. 

Kaip portalui lrytas.lt nurodė „Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki, dieną prie jūros nebuvo saulės, buvo ganėtinai vėjuota, todėl buvo ramu, o vakare, kai oro sąlygos buvo palankesnės, žmonės jau buvo sugūžėję į uostamiesčio centrą. 

Vienas kitas drąsuolis bandė merkti kojas į vandenį, tačiau, kai jo temperatūra siekia vos 14 laipsnių, kaipmat nėrė laukan. 

Tiesa, nors Klaipėdos paplūdimiuose birželis taip pat stebėtinai ramus, darbo gelbėtojams netrūksta.

„Darbo yra, nes visko nutinka ir ant smėlio – žmonės palieka drabužius, poilsiautojai vaikus palieka be priežiūros, tenka susidurti ir su stipriuosius alkoholinius gėrimus vartojančiais asmenimis. 

Taip pat yra visokie įkandimai, traumos, žodžiu, nors vandenyje ramu, gyvenimas paplūdimyje verda“, – pastebėjo A.Siakki. 

Jis jau spėjo paplūdimyje apsilankyti ir šeštadienio rytą, ir, matydamas į pliažą plūstančius žmones, prognozuoja, kad ši diena bus kur kas intensyvesnė. 

„Turbūt bus antplūdis“, – svarstė „Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojų vadovas.

Policija: daugiausiai pranešimų gauta dėl triukšmo 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė portalą lrytas.lt informavo, kad, nors policija gavo daugiau pranešimų nei įprastą savaitgalio naktį, didesnių incidentų pavyko išvengti: 

„Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestų PK pareigūnų duomenimis, šventinę Joninių naktį pajūryje rimtesnių incidentų išvengta. 

Pranešimų gauta daugiau nei įprastą savaitgalio naktį, daugiausia – dėl ilsėtis trukdančio triukšmo ir garsios muzikos.“

Lrytas.lt

Agnė Černiauskaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įprastai pajūryje gana siautulingas Joninių nakties pasitikimas šiemet atrodė visiškai kitaip. Tuo stebisi ir pareigūnai, ir gelbėtojai.


Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga jau netrukus nušvis kalėdinėmis spalvomis bei pakvies ne tik palangiškius, bet ir kurorto svečius pasimėgauti visą mėnesį truksiančio renginių ciklo „Kalėdų šviesos miestas“ renginiais, skirtais visai šeimai.


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius